Sinice - Cyjanobakterie Zatoki Gdańskiej i Bałtyku Południowego

Okładka książki Sinice - Cyjanobakterie Zatoki Gdańskiej i Bałtyku Południowego Jiri Komarek, Marcin Pliński
Okładka książki Sinice - Cyjanobakterie Zatoki Gdańskiej i Bałtyku Południowego
Jiri KomarekMarcin Pliński Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego nauki przyrodnicze (fizyka, chemia, biologia, itd.)
nauki przyrodnicze (fizyka, chemia, biologia, itd.)
Sinice - Cyjanobakterie Zatoki Gdańskiej i Bałtyku Południowego
Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego
2017-01-01
2017-01-01

Okładka książki Nauki matematyczno-przyrodnicze. Zeszyt 31. Botanika Łucja Antoszewska, Dobiesław Krzywański, Maria Ławrynowicz, Jakub Mowszowicz, Romuald Olaczek, Tadeusz Orzechowski, Marcin Pliński, Aldona Rennert, Jan Teofil Siciński, Ryszard Sowa, Halina Urbanek, Jan Wiśniewski, Bogumiła Wójcik-Chrobok
Nauki matematy... Łucja Antoszewska,&...

Świetna, wyjątkowa i znakomita książka o bakteriach sinicach, które występują w Zatoce Gdańskiej i Bałtyku Południowym. Dzięki tej książce można oznaczać gatunki sinic występujące w omawianych wyżej wodach. Zawiera mnóstwo ilustracji w postaci niezwykle pomocnych rysunków oraz tablice ze zdjęciami umieszczone na końcu. Tablic jest czternaście. Każdy gatunek został zobrazowany za pomocą przynajmniej jednego rysunku i bardzo dokładnego opisu. Recenzentką tej ciekawej i wybitnej książki była profesor Lubomira Burchardt.
Początek książki w języku angielskim. Są to części pod tytułem "Introduction" oraz "Key for the identification to the species". Następne części w całości po polsku. Najpierw ukazuje się czytelnikowi wprowadzenie i część ogólna o sinicach. Następnie w książce znajdziemy największą, najważniejszą, najbardziej rozbudowaną część systematyczną. Na końcu książki czytelnik może zaznajomić się z literaturą, indeksem i tablicami z fotografiami.
Książka jedyna w swoim rodzaju i pasjonująca. Dla osób, które chcą oznaczać gatunki sinic na krajowych wybrzeżach Morza Bałtyckiego będzie to bardzo pomocna książka i z pewnością dla tychże osób jest to literatura wręcz obowiązkowa. Każda ocena poniżej dziewięciu gwiazdek jest według mnie zbyt niska. Książka super, którą warto kupić i przeczytać i jest to książka na bardzo wysokim poziomie.

• Chcę przeczytać (mniej pilne)

Dodaj cytat z książki Sinice - Cyjanobakterie Zatoki Gdańskiej i Bałtyku Południowego