Dzikie serca

Suzanne Young Wydawnictwo: Feeria Young literatura młodzieżowa
All in Pieces
Jarosław Irzykowski
Feeria Young
literatura dla młodzieży odmiana losu poszukiwanie sensu życia problemy młodzieży relacje rodzinne samotność spotkanie ucieczka od życia uczucie wyobcowanie
All in Pieces
literatura młodzieżowa
Jarosław Irzykowski

Oficjalne recenzje i

Złość się i kochaj

[ 2 ] Link do recenzji

Wprawdzie wyrosłam już z literatury młodzieżowej, ale sporo tego typu książek przeczytałam. Ta się wyróżnia. Świetni bohaterowie, poruszająca, wciągająca, dobrze napisana. Polecam

Bohaterowie: 10/10
Akcja: 10/10
Sposób pisania autorki: 10/10
Okładka: 8/10
Kreatywność: 9/10

To było COŚ. Ta książka jest tak smutna, a jednocześnie jestem w niej tak zakochana, bohaterowie jak dla mnie idealnie, mało przekoloryzowanych sytuacji, dużo płakania i emocji. Nie spodziewałam się, że tak książka AŻ tak mi się spodoba.

Świetna historia, o rodzinie, miłości, wartościach, przyjaźni i wielu ważnych decyzjach. świetne dialogi, genialne postaci i prawdziwe problemy młodzieży. Zdecydowanie polecam!

-Będzie dobrze, Savannah.- szepcze.- Obiecuję.
Nienawidzę tego słowa. Dlatego, że nikt nigdy nie dotrzymuje obietnic - to kłamstwa, które mówi się dzieciom, żeby poczuły się lepiej. Nie będzie dobrze.Nigdy już nie będzie.

Czy znasz ten stan, kiedy twoje życie rozsypuje się na kawałki, a ty desperacko chwytasz się jakichś fragmentów? Wiesz, jak to jest, kiedy twoje serce...

Młodzieżówka; majstersztyk. Główna bohaterka ma przerąbane w życiu, wylądowała w szkole ostatniej szansy, musi zajmować się upośledzonym bratem, matka ich zostawiła, ojciec pije, a ciotka chce odebrać jej brata. I pojawia się on. Nie jest cukierkowo, czyta się bardzo dobrze.

Dzikie serca zawsze znajdą swoją drogę.

Jeśli ktoś, wnioskując po tytule, sięgając po tą książkę spodziewa się kolejnego romansidła dla nastolatek, to czeka go zaskoczenie. Wbrew pozorom (mam na myśli tytuł oraz okładkę) powieść nie skupia się na przyziemnych problemach typowych uczennic szkoły średniej, co według mnie stanowi miłą odmianę. Autorka skupia się głównie na...

Na półkach: , , , ,

Nie do końca wiedziałam, czego mam od tej książki oczekiwać. Opis z tyłu nie zdradził za wiele, więc na nic konkretnego się nie nastawiałam. Jednak trochę się rozczarowałam.

Fabuła nie jest zła, bohaterowie też są znośni, a poważne tematy interesujące. Jednak było kilka rzeczy, które mi tu przeszkadzały. Przede wszystkim pokazanie, że przemoc rozwiąże każdy problem,...

Dosyć typowa książka dla umartwiania się przez nastolatki. Niektóre to uwielbiają. Główną bohaterkę spotykają prawie wszystkie możliwe nieszczęścia, choć trzeba przyznać, że nie jest ona zupełnie tuzinkową osobą. Niestety zakończenie książki typowo amerykańskie.

Bohaterowie: 8/10
Akcja: 8/10