Wojny żywiołów. Przebudzenie Ziemi: Powstania

Okładka książki Wojny żywiołów. Przebudzenie Ziemi: Powstania Michał Podbielski
Okładka książki Wojny żywiołów. Przebudzenie Ziemi: Powstania
Michał Podbielski Wydawnictwo: Wydawnictwo Żywioły Cykl: Wojny żywiołów (tom 1.2) fantasy, science fiction
Wojny żywiołów (tom 1.2)
Wydawnictwo Żywioły
2017-03-10
2017-03-10
Wojny żywiołów fantastyka

Czytając tą książkę jedna rzecz nie podlega wątpliwości. Nie jest to nudna książka, a wręcz poniekąd przeniesienie się do innego świata. Podczas czytania tej książki miałem dosyć sporo na głowie i ta opinia powinna już być tu dawno. Ale faktem jest, że czytałem ją rzadko ale długo niejednokrotnie nie mogłem się oderwać od niej. Mam małą szafkę w swoim pokoju, na której stoją tak wspaniale książki jak Władca Pierścieni. Osobiście uważam, że ksiazka z serii Wojny żywiołów ma prawo być tam. Z tego co kiedyś czytałem Władca Pierścieni jest wydrukowany w ilości egzemplarzy porównywalnej nawet do Biblii. Tego samego życzę autorowi, by jego książki przebiły w nakładzie nawet Pismo Święte.

Drugi tom- rewelacja, akcja szybka, że nie sposób się oderwać bo chce się więcej i więcej. Końcówka.... niedosyt i oczekiwanie na dalej

Myślałam że pierwsza część jest najlepsza ale po przeczytaniu drugiej nie wiem już która jest lepsza 😉 już nie mogę się doczekać aż będą kolejne . Książka wciągnęła mnie bez pamieć .Fabuła po prostu obłędna . Naprawe ludzie którzy piszą że ta książka to hała to nie mają gustu . Ale każdy ma inny gust nie 😉 Naprawdę Michale pisz dalej bo dobrze ci to wychodzi 😃.
Już nie mogę się doczekać trzeciej części 😍

Już nie...

Kontynuacja świetnej powieści pana Michała, w której ponownie możemy się spotkać z bohaterami poprzedniej części- "Wojny Żywiołów- Udręczeni". Oczywiście pojawia się też mnóstwo nowych postaci. Zaskakujące jest również to, że książka rozpoczyna się od 11 rozdziału, czyli są one kontynuowane z poprzedniego tomu. Ja jako wielka fanka fantastyki bardzo polecam tą książkę i z niecierpliwością czekam na dalsze tomy!

Michał Podbielski to facet o naprawdę niezłej wyobraźni. Można nawet powiedzieć, że rewelacyjnej. Pokazał Nam to pisząc pierwszy tom swojej wielowątkowej historii. Tym razem potwierdził, że naprawdę na wiele go stać i wie co robi pisząc tego typu książki. Stworzyć tak nierzeczywisty świat i jeszcze się w nim nie poplątać, a do tego po drodze nie zanudzić czytelnika to naprawdę coś. Czytając nie możemy narzekać na nudę, czy też monotonię. Tu z każdą zmieniającą się kolejno postacią i miejscem coś się dzieje. Czytelnik w łatwy sposób może sobie to wszystko po swojemu przetworzyć w swojej głowie i czerpać z tego przyjemność. Książki Michała Podbielskiego czyta się nie tylko przyjemnie, ale jeszcze szybko, choć warto rozpoczynać lekturę z „przewietrzoną” głową, żeby w pełni móc połapać się kto z kim i po co. Szczególnie jeśli nie czytacie jednej książki zaraz po drugiej. To nie jest książka, którą można zabić czas i zbytnio nie skupiać się na treści. Obie części pokazały talent i potencjał twórczy autora, w przygotowaniu podobno „Wojny żywiołów. Zemsta Golema: Narodziny”, a więc zapowiada się smakowity kąsek literacki dla fanów twórczości autora i tego gatunku.

Często bywa tak, że pierwszy tom potrafi zawładnąć czytelnikiem, a drugi wręcz odwrotnie, wywołuje niesmak i rozczarowuje, gdyż wcześniej wyhodowaliśmy sobie spore oczekiwania. Z takim zjawiskiem spotkałam się już kilkakrotnie, nawet niekoniecznie w literaturze tego typu. Po prostu z czasem, z kolejnymi tomami, opowiadane nam historie tracą barwy i są zwyczajnie gorsze, a może i wręcz do kitu. W przypadku „Wojny żywiołów. Przebudzenie ziemi: Powstania” tego po prostu nie ma. Samo w sobie to jest już ogromnym plusem w oczach czytelnika. Bo przecież nie ma nic gorszego niż męczarnia podczas czytania ponad 700 stron, szczególnie jeśli za takie opasłe tomisko zapłaciło się ponad cztery dyszki, wtedy rozczarowanie lekturą jest jeszcze bardziej frustrujące.
Druga część identycznie jak pierwsza wita się z czytelnikiem mapkami (również autorstwa Marcina Burmińskiego),które mają mu zobrazować gdzie mniej więcej akcja się toczy, oraz obszernym spisem postaci, bo jest ich naprawdę tutaj sporo. Dalszy ciąg historii zaczynamy od rozdziału 11 czyli po skończonym 10 w części pierwszej. Ciekawe pomyślane, widać spójność już od samego początku. Dlatego najlepszy efekt będzie, gdy będziecie czytać jedną część po drugiej, bez długich odstępów czasu (jeśli chcecie komuś zrobić prezent w formie książek, a lubi fantastykę to podarujcie mu dwie części od razu, nie powinien być zawiedziony, tym bardziej, że sama miałam ochotę na dalszy ciąg, a przecież bzika na punkcie tego gatunku nie mam). Historia jest barwna, dynamiczna, zaskakująca i momentami wręcz śmieszna do łez, szczególnie dialogi mieszkańców wyspy Ortis- Kai. Nie będę wspominać o tym, czego możecie się tym razem spodziewać ze strony naszych barwnych postaci, wiadomo jeśli w grę wchodzą żywioły, to niczego pewnym do końca być nie można i wiele może się zdarzyć. Nie będę nikomu psuła przyjemności z czytania i w tym temacie nie zdradzę nic, powiem tylko, że dzieje się oj dzieje. Tak więc jeśli do tej pory się wahaliście czy sięgnąć kiedyś po kontynuację czy też po twórczość tego autora to radzę przestać i skosztować tego co oferuje nam autor. A ja no cóż, czekam z niecierpliwością na dalszy ciąg…

Druga część zdecydowanie lepsza .
Nowi bohaterowie i nowe emocje
w świecie magii.

Druga część zdecydowanie lepsza .
Nowi bohaterowie i nowe emocje
w świecie magii.

Brawo za pomysł, wykonanie bardzo dobre.

Brawo za pomysł, wykonanie bardzo dobre.

Po pierwszej części autor zawiesił sobie poprzeczkę bardzo wysoko. W części drugiej nie tylko sprostał moim oczekiwaniom,ale nawet podniósł już wspomnianą poprzeczkę jeszcze wyżej. Z niecierpliwością czekam na kontynuację i polecam gorąco wszystkim.

Świetna książki są to moje klimaty naprawdę świetnie się przy niej bawiłem

Świetna książki są to moje klimaty naprawdę świetnie się przy niej bawiłem

Tak jak większość opinii przyznaję, że ta część jest jeszcze lepsza od poprzedniej. Dynamiczna akcja rozwijająca się w nie do końca przewidywalny dla czytelnika sposób tylko podkręca atmosferę. Mi czytało się świetnie, oczywiście polecam :)

• Posiadam 🌺
  • Muszę mieć!