W sidłach anoreksji

2001-01-01
Ossolineum
zdrowie, medycyna
2003-01-01

Po wielu latach powróciłam do tej książki. Czytałam ją po raz pierwszy w gimnazjum i wywarła na mnie takie wrażenie, że przez parę kolejnych lat ją czasami wspominałam.
I znowu wciągnęłam się a nawet żyłam (bo to, że się wciągnęłam to za mało powiedziane) tą historią, tym liczeniem kalorii, tym kontrolowaniem samej siebie i dążeniem do perfekcji w każdym calu.
Niesamowite...

Na półkach: , , , , ,

Książka jak wiele innych w tym temacie. Edukacyjna owszem, bo nakreśla sytuację, informuje tych, którzy z tematem nie mieli okazji się spotkać (naprawdę są tacy?) Jednak mam takie wrażenie, że nic ona nie wniosła do mojego czytelniczego życia, nic do stanu wiedzy. Fatalne polskie tłumaczenie. Ośmielam się twierdzić, że miejscami zbliżone do Google Translator. Wiele...

Na półkach: , , , ,

Książka sama w sobie dobra.. dobrze napisana, fajnie się ją czyta...lecz jest jedno ale -> mianowicie kaloryczność potraw na pewno się nie zgadza...mi to osobiście nie przeszkadzało ale jak ktoś z faktycznym problemem będzie tą książkę czytał to może popaść w jeszcze większe problemy. Więc z góry mówię, gdy to czytasz nie bój się tych ilości kcal, to wcale tak nie jest..a...

Moim zdaniem jest to kolejna standardowa historia o problemach nastolatki, jednak w tym wypadku są one związane z wymienioną w tytule chorobą. Książka ta nie jest do głębi poruszającym arcydziełem mimo to potrafi wciągnąć i polecam ją każdemu kto lubi historie tego typu.

Historia czternastoletniej Mai, która wpadła w sidła podstępnej choroby jaką jest anoreksja. Jeśli skupić się tylko na opisanych objawach, zachowaniach charakterystycznych dla anoreksji czy na procesie uwalniania się z zaklętego kręgu tej choroby, to można czuć pewien niedosyt. Według mnie autorka bardziej skupiła się na przyczynach, które doprowadziły dziewczynkę do...

Walka z chorobą jest niełatwa..

Autorka ukazuje życie anorektyczki, która pomału wychodzi z tej choroby.

Godna polecenia.

Bardzo mądra, dająca do myślenia książka.

Otrzeźwiająca powieść, dająca wiele do myślenie! Chyba każda dziewczyna miała albo ma taki etap, gdzie myśli " ale jestem gruba" czasem faktycznie tak jest, ale zwykle to fanaberie. Ta książka to opowieść o tym jak odchudzanie może przerodzić się w obsesję. Dla wszystkich odchudzających- ku przestrodze!

Mnie nie zachwyciła. Nada się dla młodzieży i osób z tytułowym problemem.

Dyskusje

1 578