rozwiń zwiń

Rodzina oczami egzorcysty

Okładka książki Rodzina oczami egzorcysty
ks. Marian Rajchelks. Sławomir Sznurkowski Wydawnictwo: Edycja Świętego Pawła religia
religia
Edycja Świętego Pawła
2016-11-29
2016-11-29
rodzina egzorcysta ks marian rajchel ks sławomir sznurkowski

Zwięźle i na temat. Polecam

Zwięźle i na temat. Polecam

Bardzo pomocna, pokazuje nam jak bardzo musimy być czujni na otaczający nas świat duchowy, na co mamy zwracać uwagę i jak się ochronić przed działaniem złego ducha.

Ciekawa, choć jak dla mnie, za krótka. Spojrzenie na współczesną rodzinę oczami księdza. Księdza egzorcysty. Tego, który każdego dnia styka się z opętanymi, dręczonymi, zniewolonymi.

Wiele przykładów opętań, sporo świadectw wyzwolonych. Pozwalają te historie zrozumieć jak łatwo można złego ducha zaprosić do swojego życia, domu. Obrazują jak wielka walka musi się dokonać o uwolnienie.

Świetny końcowy dodatek że specjalnymi modlitwami.

Dla każdego kto chce lepiej zrozumieć, kto chce bronić siebie i rodzinę. Dla wszystkich, którzy myślą, że diabeł to ten z rogami, ten z horroru, ten który czasem nawet śmieszy...

Tak jak łaska bazuje na naturze, żeby dokonywać zmian w ludzkim życiu, tak podobnie złe duchy wykorzystują te sprawy w życiu ludzi, które idą nie tak lub mogą być ich przysłowiową "piętą Achillesa". To cała grupa spraw typu: ludzkie kryzysy, nałogi, problemy w związku oraz zjawiska kulturowe i produkty związane z rozrywką i zabawą (w tym zabawki, gry komputerowe itp). Można powiedzieć, że to jest główne przesłanie tego wywiadu plus oczywiście duchowa profilaktyka. Być może niektórzy podczas lektury książki odniosą wrażenie, że ks. Rajchel w każdym kącie widzi działanie Złego. Nie powinno dziwić jednak takie stanowisko "dmuchania na zimne" (brzmi trochę paradoksalnie jeżeli chodzi o tę tematykę ;). Rozmówca książki to osoba, która profesjonalnie działa jako egzorcysta od wielu lat i stawia czoła nie lada wyzwaniom. Sporo tych historii i świadectw ludzi uwolnionych od działania złego ducha (nie tylko opętanych, ale również dręczonych) znajduje się w książce co stanowi jej główny atut obok wskazówek dla rodziców i rodzin.

Dodaj cytat z książki Rodzina oczami egzorcysty