The Love Interest

2017-05-16
125010713X
szpieg

Okładka książki A jak to się wyda Cale Dietrich, Sophie Gonzales
A jak to się wyda Cale Dietrich, Soph...

Ocena 5/10, poziom taki, że czytywałam lepsze opowiadania na Wattpadzie i ogólnie szału nie było... Jednak czytało się niesamowicie przyjemnie i szybko.
Książka mignęła mi przed oczami niedługo po tym jak wyszła, zakochałam się w okładce i niby prostym, a jednak ciekawym opisie. Po długim czasie w końcu zamówiłam i przeczytałam (kto by się spodziewał skoro to piszę!).
Autorka z pewnością miała pomysł. Na dodatek bardzo ciekawy pomysł, który byłby świetny w książce... gdyby go dobrze rozwinęła. Tak naprawdę wszystko czego dowiadujemy się o organizacji LIC to jakieś szczątkowe informacje, żebyśmy wiedzieli kto gdzie jest, po co i czemu. Jednak nic więcej. Do końca (gdzie jako tako dowiedzieliśmy się czegoś co to tłumaczy) nie rozumiałam idei zabijania osoby, która przegra walkę o serce dziewczyny; oprócz oczywistej przyczyny - musicie czuć presję, że któryś z nich zginie, a ich miłość istnieć nie może.
Skupiłam się więc na relacjach bohaterów ze sobą i oczywiście na romansie... I kolejny raz czegoś tu brakło i sprawiło, że poczułam się jak na wattpadzie. Rozumiem, że autorka miała jedną książkę na wrzucenie w nią wszystkiego: tajnej organizacji, tajnej misji i sekretnego romansu, ale jednak. Widać tu dużo pomysłów, czegoś co się pojawia, wydaje się interesujące, później znika i wraca lub nie. Przykładowo rzeczy, którymi zajmuje się Juliet; dowiadujemy się, że tworzy jakąś broń, jakiś wypasiony kombinezon, po czym temat znika tak szybko jak się pojawił, tylko po to żeby wrócić na koniec jak będzie potrzeba.
W gruncie rzeczy, najlepiej rozbudowaną i konkretną rzeczą w książce są relacje Dylana z Cadenem i Cadena z Juliet, Trevorem i Natalie. Nie był to skomplikowany temat i takiego nie udawał, dobrze się o tym czytało, przekazał co miał przekazać.
Na koniec mogę powiedzieć jedno. To jest książka, której zakupu nie żałuję, do której nie wrócę, ale która była na odpowiednim poziomie, odpowiednio naiwna abym mogła się nią nacieszyć przez dwa dni. Dlatego też daję ocenę 5/10, choć pewnie na nią nie zasługuje. :)

• Po angielsku
  • Czekam na polskie wydanie
  • Recenzja tworzy się
  • Ciekawy pomysł
  • W planach do kupienia po angielsku
  • Mogło być lepsze
  • Ciekawe postacie poboczne