Biblia w 365 dni. Plan czytania Pisma Świętego

2013-01-01
2013-01-01
34 min.
biblia

Do korzystania z tej książki potrzebne jest własne Pismo św., bo tekstów biblijnych w niej nie ma. Jest za to plan na cały rok, jakie fragmenty z Nowego Testamentu danego dnia czytać, i jakie fragmenty ze Starego Testamentu im odpowiadają. Pierwszy raz spotykam takie równoległe połączenie tekstów i uważam je za cenne i oryginalne. Po roku , poświecając 20 minut dziennie, ma się całą Biblię systematycznie przeczytaną 😉 Ale uwaga - nie są to tzw. czytania na każdy dzień, czyli te, które danego dnia są czytane na całym świecie.
Ebook stoi bezpłatnie do dyspozycji na woblink.com. Trzeba użyć wyszukiwarki, bo link lc jest mylący.
Polecam.

"Ucz się na błędach ludzi, których przykład podany jest jako ostrzeżenie."

Wygląda na to, że będzie to najbardziej zaskakująca pozycja na mojej tegorocznej liście czytelniczej. Przyznaję, że sięgnęłam po nią z czystej ciekawości. Zastanawiałam się bowiem, co zaproponuje mi autor tej książki. Opis brzmiał intrygująco. Dwadzieścia minut dziennie, a grubaśna Biblia będzie przeczytana w ciągu roku? Brzmi naprawdę dobrze, szczególnie że znajduje się ona na liście 100 tytułów BBC, które trzeba przeczytać. Podoba mi się również pomysł równoległego czytania ksiąg Starego i Nowego Testamentu, w czym pomóc ma zawarty we wnętrzu plan. Myślę, że w przyszłości rozważę opcję zaproponowaną przez Addingtona.

"Ucz się na błędach ludzi, których przykład podany jest jako ostrzeżenie."

• Bede do niej wracac
  • Oryg