Konkordancja Starego i Nowego Testamentu do Biblii Tysiąclecia

Okładka książki Konkordancja Starego i Nowego Testamentu do Biblii Tysiąclecia
Jan Flis (duchowny) Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Vocatio Seria: Prymasowska Seria Biblijna religia
religia
Prymasowska Seria Biblijna
Oficyna Wydawnicza Vocatio
2000-01-01
2000-01-01
biblia pismo święte konkordacja

Okładka książki Między wiarą a zabobonem Joanna Chapska, Wiesław Dyk, Jan Flis (duchowny), Cezary Korzec, Maciej Mróz, Jarosław Nowaszczuk, Sylwia Skuza
Ocena 7,0
Między wiarą a... Joanna Chapska, Wie...

To jedna z tych książek, o których nie można powiedzieć, że się je przeczytało - nie czyta się jej "od dechy do dechy", nie czyta się do poduszki. Korzystałam z niej przy okazji dłubania pracy licencjackiej, magisterskiej i przy pisaniu doktoratu. Doskonała również dla każdej osoby zainteresowanej tematyka biblijną - dla pogłębienia wiedzy i lepszego rozumienia tekstu biblijnego.

Książka ta jest indeksem wszystkich słów z Biblii Tysiąclecia. Nie jest więc do czytania, ale do pogłębiania wiedzy. Praca z tą pozycją niesamowicie pomaga znaleźć słowa w różnych fragmentach Biblii, dzięki czemu analizowane fragmenty nie są już tak mocno oderwane od reszty Pisma. Dodatkowo możemy odnaleźć ukryte znaczenie słów czy też ich szerszy aspekt, co pozwala znacznie głębiej wgryzać się w Słowo Boże. Polecam.

Dodaj cytat z książki Konkordancja Starego i Nowego Testamentu do Biblii Tysiąclecia