rozwińzwiń

Profesor Antoni Xiężopolski. Twórca polskiej szkoły budowy lokomotyw

Okładka książki Profesor Antoni Xiężopolski. Twórca polskiej szkoły budowy lokomotyw Zbigniew Tucholski
Okładka książki Profesor Antoni Xiężopolski. Twórca polskiej szkoły budowy lokomotyw
Zbigniew Tucholski Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Politechniki Warszawskiej biografia, autobiografia, pamiętnik
248 str. 4 godz. 8 min.
Kategoria:
biografia, autobiografia, pamiętnik
Wydawnictwo:
Oficyna Wydawnicza Politechniki Warszawskiej
Data wydania:
2015-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2015-01-01
Liczba stron:
248
Czas czytania
4 godz. 8 min.
Język:
polski
ISBN:
9788378144731
Tagi:
Kolej PKP Parowozy Lokomotywy Xiężopolski
Średnia ocen

8,0 8,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Miejsca trudne - transdyscyplinarny model badań. O przestrzeni placu Piłsudskiego i placu Defilad Marek Budzyński, Krystyna Ilmurzyńska, Bohdan Jałowiecki, Anna Kronenberg, Ryszard Mączewski, Krzysztof Mordyński, Dawid Maria Osiński, Jacek Paulinek, Igor Piotrowski, Andrzej Skalimowski, Bolesław Stelmach, Wojciech Tomasik, Zbigniew Tucholski, Aleksandra Wójtowicz
Ocena 0,0
Miejsca trudne... Marek Budzyński, Kr...
Okładka książki Stalowe szlaki (129) 1/2017 Paweł Jakuboszczak, Szymon Jurkowski, Andrzej Rapacz, Paweł Telega, Zbigniew Tucholski
Ocena 10,0
Stalowe szlaki... Paweł Jakuboszczak,...
Okładka książki Wiślane porty Warszawy. Historia infrastruktury żeglugi śródlądowej stolicy Anna Mistewicz, Zbigniew Tucholski
Ocena 0,0
Wiślane porty ... Anna Mistewicz, Zbi...
Okładka książki Stalowe szlaki (120) 3/2014 Szymon Błaszczyk, Wojciech Dembiński, Janek Fink, Janek Finowicki, Paweł Jakuboszczak, Szymon Jurkowski, Wojciech Kamiński, Paweł Korcz, Robert Matczak, Jankowski Tomasz, Zbigniew Tucholski
Ocena 8,5
Stalowe szlaki... Szymon Błaszczyk, W...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
8,0 / 10
1 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
1160
938

Na półkach: , ,

Spotkałem się z dziwnym trendem - "poszukiwany Polski bohater - od zaraz".
Można go zobaczyć w wydawanych książkach o historycznych "hardkorach" z biało-czerwonymi korzeniami. Niekiedy parcie jest tak silne, że młodzi historycy postępują wg. zasady "A kto udowodni, że tak nie było". I powstają bajki o Polskich czołgistach zabójcach Michaela Wittmanna, niezwyciężonej husarii i wiele innych.
Tymczasem Bohaterów nie trzeba tworzyć- oni istnieją. Nie każdy z nich roznosił w proch hordy wrogów. Niektórzy stawiali na rozum i konstruowali rzeczy, które rozsławiły nasz kraj.
Takim Wielkim był Profesor Antoni Xiężopolski.
Wydana o nim książka jest pięknym hołdem wielkiemu konstruktorowi. Twarda lakierowa oprawa z gustownie skomponowaną okładką jest zapowiedzią wielkiej uczty. W środku na kredowym papierze mamy przedstawione losy Profesora i jego dokonania. Całość poprzetykana zdjęciami dokumentów, planami konstrukcji i opisami.
Autor nie ograniczył się tylko do żywota Uczonego. Przedstawia nam szereg tematów pobocznych pośrednio lub bezpośrednio związanych z Xiężopolskim.
Poznajemy osoby z którymi pracował, opisane są konstrukcje, którymi się zajmował a także czasy w których przyszło mu żyć. Takie podejście sprawia, że dostajemy coś, ponad suchym faktograficznym życiorysem.
Wiele zagadnień ilustrowanych jest wspomnieniami świadków, czy cytatami z oryginalnych zapisków. Sprawia to, że dość łatwo nam się w drożyć w czasoprzestrzeń.
Tekst dotyczący zagadnień technicznych nie jest łatwy. Potrzebne jest delikatne obycie w temacie, lub wrodzona ciekawość. Ta pozwoli poszerzyć wiedzę z innych źródeł.
Przypisy suto oprawione w treść znajdują się pod tekstem wiodącym. Uzupełniają one już tak bogatą kolekcję faktów.
Książka jest należytym hołdem dla Wielkiego Człowieka. Jego dokonania są tak znaczące, że powinien je znać każdy Polak.
Na szczęście są podane w wyszukany sposób i ich poznanie będzie prawdziwą przyjemnością.

Spotkałem się z dziwnym trendem - "poszukiwany Polski bohater - od zaraz".
Można go zobaczyć w wydawanych książkach o historycznych "hardkorach" z biało-czerwonymi korzeniami. Niekiedy parcie jest tak silne, że młodzi historycy postępują wg. zasady "A kto udowodni, że tak nie było". I powstają bajki o Polskich czołgistach zabójcach Michaela Wittmanna, niezwyciężonej husarii...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    3
  • Kolej
    2
  • Posiadam
    1
  • Przeczytane
    1
  • Życiorysy
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Profesor Antoni Xiężopolski. Twórca polskiej szkoły budowy lokomotyw


Podobne książki

Przeczytaj także