Incydenty bezpieczeństwa. Metody reagowania w informatyce śledczej

Okładka książki Incydenty bezpieczeństwa. Metody reagowania w informatyce śledczej
Jason LuttgensKevin Mandia Wydawnictwo: Helion informatyka, matematyka
informatyka, matematyka
Incident Response & Computer Forensics, Third Edition
Helion
2016-02-08
2016-02-08
Łukasz Piwko
Bezpieczenstwo komputerowe Sieci komputerowe

Autorzy przedstawiają metodykę postępowanie dla zespołów zajmujących się reakcją na incydenty bezpieczeństwa w korporacjach i innych podmiotach. Widać, że książkę napisali praktycy, na podstawie własnych obszernych doświadczeń. Większa jej część to opis metod działania zespołu śledczego, który wkracza do akcji po stwierdzeniu, iż niepowołane osoby działają w sieci firmy. Poznajemy jakieś ślady zostają w systemach po tym, jak osoba nieuprawniona w nich urzędowała, jak je znaleźć i wykorzystać. Ostatnie dwa rozdziały poświęcono kwestii naprawy i przywracania systemów.
Z perspektywy prawnika zajmującego się cyberbezpieczeństwem książka bardzo przydatna - choć miejscami może zbyt techniczna. Na pewno bardzo przydatna rzecz dla osób zainteresowanych informatyką śledczą.

Bardzo dobra książka!

Bardzo dobra książka!

Dodaj cytat z książki Incydenty bezpieczeństwa. Metody reagowania w informatyce śledczej