Flibustierowie

Władysław Umiński Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Seria: Złoty liść powieść przygodowa
1970-01-01
1959-01-01
Nasza Księgarnia
piraci Kuba Hiszpanie
powieść przygodowa
1970-01-01
Złoty liść
piraci Kuba Hiszpanie

Książeczka dla młodzieży utrzymana w stylu: jacy ci kapitaliści amerykańscy źli, jacyż ci Polacy dzielni i czuli na ucisk innych ludów.

Książka nieźle napisana. Umiński jako główny cel powieści, obok walki 'za naszą i waszą', postawił sobie napiętnowanie amerykańskiego imperializmu. Dla ciekawych.

• Przygodowe
  • W starym domu