Baronowa Blixen

Okładka książki Baronowa Blixen
Dominique de Saint Pern Wydawnictwo: Czytelnik biografia, autobiografia, pamiętnik
biografia, autobiografia, pamiętnik
Baronne Blixen
Czytelnik
2016-10-25
2016-10-25
Bogdan Baran
Karen Blixen Bogdan Baran Clara Selborn Kenia Kopenhaga XX w. biografia powieść

Wszystko co bym chciała powiedzieć o tej książce, zawiera już nota od wydawcy. Rzadko kiedy wydawnictwo tak sensownie pisze o treści, z którą będziemy mieli do czynienia czytając.
Od siebie dodam, że ciekawie książka jest skonstruowana, bo najpierw wciąga - zwabia nas w czytanie postać Meryl Streep, by za chwilę płynnie przejść do Pożegnania z Afryką i samej Karen Blixen. Bardzo przyjemnym łącznikiem w tej opowieści jest autorka Dominique de Saint Pern, która ani przez moment nie wychyla się jako ktoś ważniejszy niż Baronowa Blixen. Mając na uwadze moje wcześniejsze doświadczenie z Czechowem i podążającym za jego śladem Leonidem Bieżynem, który sam próbuje być jak Czechow, to tu, pani Dominique jest ledwie cieniem rysującym postać pisarki. To jest ładne.

Dodaj cytat z książki Baronowa Blixen