Boskie lato

Okładka książki Boskie lato Denise Hunter
Okładka książki Boskie lato
Denise Hunter Wydawnictwo: Dreams Cykl: Chapel Springs (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Chapel Springs (tom 1)
Barefoot Summer
Dreams
2016-10-03
2016-10-03
Joanna Olejarczyk

Przyjemnie się słuchało. typowy romans Denise Hunter :)

Przyjemnie się słuchało. typowy romans Denise Hunter :)

Mnie wzruszyła. Czytało się bardzo dobrze. Fajna fabuła. Idealna książka na odstresowanie

Rzeczywiście było tu dużo nawiązań do religii, ale w ogóle mi to nie przeszkadzało. Historia jest piękna, pełna bólu i miłości. Z chęcią sięgnę po kolejne książki autorki.

Bardzo fajnie słuchało się audio tej historii.
Historia dotyka temat utraty kogoś bliskiego i tego jak dużo można zrobić aby spełnić największe marzenie zmarłego. Mamy tu też różnice społeczne, ciężkie dzieciństwo i zmaganie się z własnymi błędami młodości a także błędami i wykroczeniami rodzicieli.
To jest naprawdę fajna i wciągająca historia.

Bardzo fajnie słuchało się audio tej historii.
To jest naprawdę fajna i wciągająca historia.

Pierwsze spotkanie z Denise Hunter I muszę powiedzieć, że jak najbardziej pozytywne. Styl pisania autorki bardzo przypadł mi do gustu, również dodatkowy plus za wplatanie w powieść wątku wiary, a takich książek na rynku czytelniczym jest nie wiele. Moim zdaniem książka warta uwagi.

Do przeczytania „Boskiego lata” Denise Hunter skusiła mnie apka, z której czasem korzystam, gdy nie mam papierowej książki koło siebie. Pomyślałam sobie, że w tym przedświątecznym i świątecznym czasie przyda mi się jakieś romansidło ambitniejsze od zwykłego harlequina ale jednak romansidło.

Jako, że znowu w tym roku trafiłam na powieściopisarkę dotąd mi nieznaną nie spodziewałam się, że będzie to pozycja tak mocno osadzona w wierze i wspomagająca decyzje bohaterów zgodnie z ich wiarą i przekonaniami. Osobiście nie mam absolutnie nic przeciw temu, jednak rozumiem, że niektórych czytelników ten aspekt może „uwierać”.

Jako, że znowu w tym roku trafiłam na powieściopisarkę dotąd mi nieznaną nie...

Książka bardzo typowa dla Denise Hunter, ale właśnie dlatego mi się podobała. Hunter nie tworzy infantylnych miłosych opowiastek, ale wartościowe, słodko-gorzkie, obfitujące zarówno w radości jak i w tragedie historie, w których wiara pełni ważną rolę w życiu bohaterów.

Madison McKinley w wieku siedemnastu lat straciła jedną z najbliższych jej osób, a mianowicie brata bliźniaka. Od tej tragedii minęło dziesięć lat i do tej pory Madison nie może się z tym pogodzić, cały czas ją to dręczy i na dodatek miewa koszmary. Postanawia spełnić marzenie brata i wygrać doroczne regaty na rzece Ohio, z nadzieją, że to zakończy jej senne koszmary i pogodzi się w końcu z jego śmiercią. Jednak jest mały problem, dziewczyna kompletnie nie zna się na żeglowaniu. Zbieg okoliczności sprawia, ze do zawodów będzie ją przygotowywał Beckett O’Reilly, który niestety nie ma najlepszej opinii o sobie. Czy Madison uda się wygrać regaty?

„ Boskie Lato” jest to książka w sam raz na letnie popołudnia. Nie jest to typowy romans, a historia bardzo realna. W tej pozycji przeczytamy o uczuciach po stracie bliskiej osoby, o skrywanej miłości. Autorka bardzo skupiła się na wierze w Boga, która jak się okazało była wielką ostoją dla bohaterów. Dla mnie osobiście było tych wzmianek trochę za dużo. Książka momentami zaskakuje, ale są momenty bardzo nużące, co sprawia, że książka się dłuży. Brakowało mi również większego przyciągania do siebie głównych bohaterów, ich relacja był za bardzo ostrożna i brakowało mi w nich emocji.

Lato charakteryzuje się tym, że chętniej sięgamy po lekkie i przyjemne lektury, które umilą nam czas podczas urlopu, czy po prostu odciągną nasze myśli od szarej codzienności. Relaks przy takiej lekturze jest niczym plaster na piekącą ranę, warto więc się zaopatrzyć w tego rodzaju literaturę i po prostu odpocząć.

Dziś słów kilka o Boskim lecie od Denise Hunter.

Wydawałoby się, że to historia jakich wiele. Jest mężczyzna i jest kobieta, których ciągnie do siebie jakaś niewyobrażalna siła. On dźwiga na swoich barkach poczucie winy, ona walczy z koszmarami po śmierci ukochanego brata bliźniaka. Madison i Backett, dwoje zagubionych ludzi, których może uratować jedynie wspólna przyszłość. Ale żeby do tego doszło, muszę przejść szereg niepowodzeń, prób i błędów.

Powieść Hunter przydaje mi na myśl historie stworzone przez Nicolasa Sparksa. Jest skonstruowana w podobny sposób i klimatem też je przypomina. Ma jednak w sobie pewne nauki, których próżno szukać w jego książkach. Wydawałoby się, że na pierwszy plan wysuwa się tu skomplikowana miłość dwojga ludzi z różnych środowisk, jednak tak naprawdę, uwaga czytelnika skierowana jest na co innego.

Otóż, autorka daje tu jasny przekaz i wskazuje jakie wartości w życiu są najważniejsze. W przypadku tej książki, jej bohaterów i sytuacji w jakiej się znajdują, najważniejsza jest rodzina, wiara w to, że wszystko co złe, służy wyższym celom, a w zrozumieniu tego pomoże Bóg i wspólnota religijna.

To nie jest książka jedynie dla osób wierzących. Pod płaszczykiem lekkiej, romantycznej historii, ukryto tu mądrości i życiowe prawdy, które jako całość nie wszystkim będą na rękę, ale jestem pewna, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie i zinterpretuje je tak, by ta opowieść miała wydźwięk indywidualny i niepowtarzalny.

Dziś słów kilka o Boskim lecie od Denise Hunter.

Wydawałoby...

Wspaniała książka jaką przeczytałem. Bardzo piękna powieść obyczajowa. Jest w niej wszystko co powinno znaleźć się w książce. Dla mnie rewelacja. Jestem bardzo miło zaskoczony.
Książkę czytało się bardzo przyjemnie i z radością.
Polecam

Książkę czytało się bardzo przyjemnie i z radością.
Polecam

Denise Hunter Boskie lato Zobacz więcej