Boskie lato

Denise Hunter Wydawnictwo: Dreams Cykl: Chapel Springs (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Barefoot Summer
Joanna Olejarczyk
Dreams
Barefoot Summer
Dreams
Chapel Springs (tom 1)
literatura obyczajowa, romans
Joanna Olejarczyk

Do przeczytania „Boskiego lata” Denise Hunter skusiła mnie apka, z której czasem korzystam, gdy nie mam papierowej książki koło siebie. Pomyślałam sobie, że w tym przedświątecznym i świątecznym czasie przyda mi się jakieś romansidło ambitniejsze od zwykłego harlequina ale jednak romansidło.

Jako, że znowu w tym roku trafiłam na powieściopisarkę dotąd mi nieznaną nie...

Książka bardzo typowa dla Denise Hunter, ale właśnie dlatego mi się podobała. Hunter nie tworzy infantylnych miłosych opowiastek, ale wartościowe, słodko-gorzkie, obfitujące zarówno w radości jak i w tragedie historie, w których wiara pełni ważną rolę w życiu bohaterów.

Madison McKinley w wieku siedemnastu lat straciła jedną z najbliższych jej osób, a mianowicie brata bliźniaka. Od tej tragedii minęło dziesięć lat i do tej pory Madison nie może się z tym pogodzić, cały czas ją to dręczy i na dodatek miewa koszmary. Postanawia spełnić marzenie brata i wygrać doroczne regaty na rzece Ohio, z nadzieją, że to zakończy jej senne koszmary i...

Lato charakteryzuje się tym, że chętniej sięgamy po lekkie i przyjemne lektury, które umilą nam czas podczas urlopu, czy po prostu odciągną nasze myśli od szarej codzienności. Relaks przy takiej lekturze jest niczym plaster na piekącą ranę, warto więc się zaopatrzyć w tego rodzaju literaturę i po prostu odpocząć.

Dziś słów kilka o Boskim lecie od Denise Hunter.

Wydawałoby...

Wspaniała książka jaką przeczytałem. Bardzo piękna powieść obyczajowa. Jest w niej wszystko co powinno znaleźć się w książce. Dla mnie rewelacja. Jestem bardzo miło zaskoczony.
Książkę czytało się bardzo przyjemnie i z radością.
Polecam

Książka wywarła mną mnie duże wrażenie. Bohaterowie dobrze wykreowani. Historia lekka, przyjemna. Główny bohater to mój książkowy mąż. Uwielbiam go. Historia wzruszająca. Opowiada o stracie bliskiej osoby. Momentami byłam bliska płaczu. Silna wola głównej bohaterki dała mi niezłego kopa moralnego. Nie wolno się poddawać, wręcz przeciwnie walczyć. Polecam każdemu.

Lekka przyjemna książka dla każdego. Na pewno sięgnę po kolejne książki z tej serii

Bardzo przyjemna książka utrzymana w letnim klimacie żeglarstwa i regat. Akcja dzieje się w uroczym amerykańskim miasteczku wśród życzliwych i przyjaźnie do siebie nastawionych ludzi. Wątek religijny wzbogaca lekturę o wartościowe przesłanie. Gorąco polecam!

„Boskie lato” to lekka, napisana ładnym językiem lektura. W sam raz na letnie poranki, popołudnia, czy wieczory.

Autorka dość często nawiązuje w treści powieści do wiary w Boga.
Do tego, jak ona jest ważna i potrzebna bohaterom książki, żeby poukładać swoje życie i nie rozlecieć się na kawałki, w obliczu traumatycznych przeżyć.
W zasadzie to mi nie przeszkadza, ponieważ...

Madison McKinley pochodzi z najbardziej szanowanej rodziny w małym, spokojnym mieście Chapel Springs. Jest weterynarzem, grywa w corocznych sztukach wystawianych przez lokalną społeczność. Była wzorową uczennicą, a teraz wiedzie z pozoru uporządkowane życie.

Ale czy pozory nie mylą? Straciła brata bliźniaka, męczą ją koszmary i z nikim się nie spotyka. Do tego zbliżają się...

• 2018
  • 2019