Żona mimo woli

Wydawnictwo Kobiece
2017-07-07
2017-07-07
Urszula Gardner
aranżowane małżeństwa konserwatywna rodzina miłość

270/2021

270/2021

O życiowych wyborach miłosnych

O życiowych wyborach miłosnych

Wiem, że są czytelnicy którzy uwielbiają te klimaty. Ja skusiłam się na nią, ponieważ zainteresowana byłam tytułem. Okazało się, że nie ma on za wiele wspólnego z książką. 🤷
Dlatego już nie sięgam po takie książki.
Tutaj historia jest troszeczkę monotonna. Nie ma porywających zwrotów akcji, a bohaterowie są idealni. Zbyt idealni i właśnie dlatego nie porwała mnie fabula. 😓

Książka opowiada o hinduskiej dziewczynie, która ma poślubić wybranego przez rodzinę mężczyznę. Pogodziła się z tym losem. Wyjeżdża na studia do Ameryki, ponieważ chcę zostać lekarką. Tam poznaje Amerykanina. Zakochują się w sobie i teraz ona ma problem. Postąpić zgodnie z tradycją, czy wyrzec się wszystkiego i być z mężczyzną, który wedle tradycji nie pasuje do jej rodziny?
Książka dla osób, które lubią spokojne akcje i leniwe biegi wydarzeń.

Instagram z_ksiazka_na_sercu

Dlatego już nie sięgam po takie książki.
Tutaj historia jest troszeczkę monotonna. Nie ma porywających zwrotów akcji, a bohaterowie są idealni. Zbyt idealni i właśnie dlatego nie porwała mnie fabula....

Tytuł może bardzo zmylić. Na początku czytałam i byłam znudzona jednak później było trochę lepiej. Jednak stwierdzam że nie jest ona w moich klimatach

Historia Hinduski, która zakochała się w Amerykaninie pokazuje jak silna jest miłość i jak wiele zależy od ludzi. Bohaterka jest rozdarta między rodziną.a miłością ukochanego. Książka lekka, ciekawa i wciągająca. Polecam.

Już nie pamiętam, kiedy czytałam książkę, o której mogłabym powiedzieć, że jest zupełnie przeciętna, a "Żona mimo woli" taka właśnie jest. Sposób prowadzenia narracji, w czasie teraźniejszym, jakimiś krótkimi zdaniami, czasami pourywanymi myślami zdecydowanie działa na niekorzyść książki. Sama historia miłosna skupiona wokół wątku różnic międzykulturowych może i nie jest zła, ale tak jakby brakowało jej polotu. Może to kwestia też niezdecydowanej bohaterki, zbyt wielu podobnych przemyśleń... W każdym razie ta lektura nie zachęciła mnie do sięgnięcia po kolejne dzieła autorki. Niemniej jednak- ponieważ nie lubię pisać źle o książkach, dałam radę przeczytać całość, bez specjalnego zmuszania się do tego.

Zupełnie nie porwała mnie ta książka. To zwykła historia dwójki młodych ludzi. trochę to wszystko za idealne i odrealnione. Ona i jej hinduska rodzina -idealna. on i jego amerykańska rodzina- idealna. Taka to trochę historia jak z przydługiej reklamy. Słabiutka.

Nithya jest hinduską mieszkającą w Ameryce. W jej tradycji jest tak, że męża wybiera jej rodzina. Dziewczyna jest ambitna i inteligentna, a także posłuszna rodzicom i tradycji, w jakiej została wychowana. Nigdy nie sprzeciwiła się rodzicom . Wie co pragnie robić w życiu, i konsekwentnie do tego dąży. Pewnego dnia poznaje Jamesa. Chłopak wywiera na niej ogromne wrażenie . Z czasem połączy ich uczucie. Nithya będzie musiała wybrać pomiędzy miłością, a rodziną i tradycją. Rodzice postawią na jej drodze również przystojnego hindusa Nisianta. Jednak trudne chwile, gdy bohaterka nie dostanie się na wymarzone studia medyczne, pomoże jej przetrwać James. Ostateczną decyzje dotyczącą jej przyszłości ,podejmie na krótkich wakacjach w rodzinnych stronach Jamesa.
Zakończenia książki bardzo łatwo jest się domyśleć ,momentami jest naiwna. To takie babskie czytadło na zimowe dni.

Kiedy wszystko w życiu masz już zaplanowane. Doskonale wiesz jaka czeka Cię przyszłość. Postępujesz zgodnie z zasadami i nigdy nie robisz nic przeciwko rodzinie. Aż nagle pojawia się ktoś, kto całkowicie zmienia Twój światopogląd. Ktoś kto staje się dla Ciebie najważniejszy. Zaczynasz się wtedy zastanawiać czy faktycznie chcesz zrobić to co należy. Czy faktycznie jesteś gotowa poświęcić swoje szczęście, tylko dlatego, że nie chcesz zawieźć rodziny. To wszystko spotkało bohaterkę książki, Nithje, która pochodzi z hinduskiej rodziny. Miała dokładnie wszystko zaplanowane i obmyślone. Lecz życie lubi nam płatać figle i stawia na drodze Nithji, Jamesa, przystojnego Amerykanina. Kiedy się poznają na początku jest to niewinna znajomość, lecz z czasem przeradza się ona w wielką miłość. Lecz miłość ta nie powinna mieć miejsca, ponieważ według rodziny Nithji nie powinna ona być z kimś innym, niż z hindusem. Bohaterce książki, ciężko jest przekonać rodzinę do zmiany swoich poglądów, lecz z czasem muszą zaakceptować fakt, że ich ukochana córka, wybrała własną ścieżkę.

Książkę czyta się przyjemnie. Dobrze wykreowani bohaterowie i ciekawie rozwijająca się akcja. Polecam

Zwykły romans, bez jakiś wielkich akcji. S pojawia się wątek aranżowanego małżeństwa. Nudna książka

• 2017
  • Ebooki