Jeszcze się spotkamy

Marc Levy Cykl: A jeśli to prawda... (tom 2) literatura piękna 262 str.
Pi

Albatros
literatura piękna
jak w niebie spotkanie levy

Kup książkę

Nie wie czemu, ale myślałam, że druga część będzie się różniła od pierwszej, ale jednak było tutaj praktycznie to samo, tylko może troszkę inaczej przedstawione ;) Ale szczerze mówiąc, spodziewałam się innej końcówki ;)

Lekka i przyjemna powieść romantyczna. Szybko i miło się ją czyta, nie ma dłużyzn.

Kontynuacja losów Arthura i Lauren wypada podobnie, jak część pierwsza "Jak w niebie". Choć fabuła wydaje się nieco ciekawsza (Levy pochylił się dokładniej nad postaciami drugoplanowymi), to książka wciąć jest bardzo naiwna i nierealna, a pod koniec autor znowu jakby zmienia styl pisania i bohaterowie zaczynają ze sobą rozmawiać w bardzo poetycki, przerysowany sposób....

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Lekka książka, która przyjemnie umiliła mi czas podczas podróży. Przede wszystkim szybko się ją czytało. Kontynuacja losów bohaterów z tomu 1 pn. "Jak w niebie". W mojej opinii pierwsza część była lepsza. Bardziej mnie wciągnęła.
W losy Lauren i Arthura wplecione zostały inne wątki, które dla mnie zbyt dużej wartości nie wnosiły. Takie rzucone hasła, które zostały płytko...

Choć pierwszą cześć czytałam już dość dawno temu, miło było znów spotkać się z Arthurem i Lauren. Ciekawa byłam, jak potoczyły się ich losy po jej przebudzeniu. I choć miałam wrażenie, że czytam "Jak w niebie" w odwrotnej wersji, książka jest przyjemna, lekka i szybko się ją czyta.

Po przeczytaniu pierwszej części byłam ciekawa dalszych losów architekta i lekarki. Czasami jednak wiadomo jak to bywa, druga część okazuję się dużo gorsza od pierwszej części. Na szczęście Marc Levy nie zawiódł. Książkę czytało się bardzo przyjemnie i tak jak część pierwsza była wciągająca. Bardzo gorąco polecam!

Ciekawa historia, chwilami nawet zabawna, ale według mnie styl pisania tego autora niestety ją zepsuł. Czasem akcja jest za wolna, w innym momencie - za szybka. Były miejsca, gdzie brakowało mi rozwinięcia pewnych kwestii.
Mimo wszystko, jeśli ktoś przeczytał pierwszą część, to polecam zapoznać się z dalszą historią Lauren i Arthura.

Po przeczytaniu pierwszej części tej historii oczekiwałam więcej i może przez to książka ta wydaje mi się banalna. Niezwykłe zbiegi okoliczności pani doktor oraz pana architekta są wręcz przewidywalne. Czytając książkę maiłam wrażenie, że autor przeciąga historię w celu zapełniania kartek.

W końcu po długich poszukiwaniach udało mi się przeczytać dalsze losy bohaterów „Jak w niebie”.
Romantyczna historia pięknej miłości, która narodziła się w niezwykłych okolicznościach.
On szukał jej, ona jego… w końcu ponownie spotykają się… tym razem to Lauren ratuje życie Arthura.
Odnajdują siebie i swoją miłość.
Lekka, dająca nadzieje romantyczna opowieść na pochmurne dni:)

Bardzo lubię tego typu książki.

Dyskusje

• 2012