Trening bez przyrządów

Okładka książki Trening bez przyrządów
Ingo Frobose Wydawnictwo: Wydawnictwo RM sport
sport
Das Muskel - Workout
Wydawnictwo RM
2016-05-20
2016-05-20
Magdalena Jatowska
trening motywacja kalistenika siła forma

Okładka książki Sztuka roztropności. Podręczna wyrocznia Baltasar Gracián, Jeremy Robbins
Ocena 8,2
Sztuka roztrop... Baltasar Gracián, J...
Okładka książki Niewidzialny w sieci. Sztuka zacierania śladów Kevin Mitnick, Robert Vamosi
Ocena 7,0
Niewidzialny w... Kevin Mitnick, Robe...

Nie potrzebna nam siłownia czy wielka ilość różnych przyrządów, aby wymodelować swoją sylwetkę. Dzięki książce poznamy wiele ćwiczeń, które można wykonać praktycznie w każdych warunkach.

Pierwsze strony to informacje o mięśniach i ich treningu. Są nie tylko ciekawe, ale zdecydowanie wartościowe. Kolejne strony to już konkretne ćwiczenia. Wszystko jest nie tylko dokładnie opisane, ale również poparte zdjęciami, co wiele ułatwia.

Zdecydowanym plusem według mnie jest różny poziom trudności ćwiczeń. Znajdziemy takie dla początkujących i takie dla dość zaawansowanych w ćwiczeniach osób.

„Trening bez przyrządów” to książka, którą polecam każdemu, kto ma ochotę na trening bez przyrządów.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2022/01/wydawnictwo-rm-ksiazka-pt-trening-bez.html

Nie ocenię w tym momencie tego, jak bardzo owa książka i zawarte w niej ćwiczenia są efektywne. Nie jestem w stanie. Choć muszę przyznać, że wbrew pozorom okazują się wymagające. Ćwiczyłem wcześniej, na ogół z dodatkowym obciążeniem, a tu, mając do dyspozycji "tylko" ciężar własnego ciała, solidnie byłem w stanie się zmęczyć. Autor dokładnie omawia ćwiczenia (dodatkowo każde z nich opatrzone jest ilustracjami), obala parę mitów treningowych, we wstępie opisuje działanie mięśni i ich budowę, a w ostatnim rozdziale, bardzo pobieżnie, omawia odpowiednie odżywianie. Jako wstęp do treningów - książka idealna (jeżeli ktoś nie ma wystarczająco czasu, żeby chodzić na siłownię, albo pieniędzy - żeby pozwolić sobie na trenera.) Mogę szczerze polecić!

Dodaj cytat z książki Trening bez przyrządów