Żyj szybko, kochaj głęboko

Okładka książki Żyj szybko, kochaj głęboko Samantha Young
Nominacja w plebiscycie 2016
Okładka książki Żyj szybko, kochaj głęboko
Samantha Young Wydawnictwo: Burda Publishing Polska Cykl: Into the Deep (tom 1) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
2016-09-14
Data 1. wydania:
2013-07-20
Danuta Śmierzchalska
przyjaźń miłość romans marzenia tragedia podróż cierpienie zaufanie
Inne

Oficjalne recenzje i

Niezaprzeczalnie dobra historia

Link do recenzji

1298 34 6

Szczerze? W ubiegłym roku nie było mi po drodze z twórczością tej pisarki. Przeczytałam chyba dwie książki, które w żaden sposób mnie nie zachwyciły, dlatego szybko odpuściłam. Jednak parę dni temu przeszukałam cały czytnik, bo miałam ochotę na coś niewymagającego i prostego. No cóż, ostatecznie fabuła miło mnie zaskoczyła!

Charley i Jake tworzyli kiedyś piękną parę. Byli nierozłączni, zakochani i wydawało się, że tak już będzie zawsze, aż do pewnego wydarzenia. Jake niespodziewanie wyjechał, łamiąc serce Charley. Łamie je ponownie, gdy spotykają się po latach, a u jego boku jest inna dziewczyna. Przyjaźń nie powinna wchodzić w grę, ale żadne z nich nie słucha głosu rozsądku.

Dosłownie pochłonęłam tę książkę! Może momentami było słodko, ale przymknęłam na to oko. Podobała mi się kreacja Charley. Rzadko mam przyjemność spotkać naprawdę silne bohaterki, dlatego ucieszyłam się, że Char do końca pozostała sobą. Ludzie uważali ją za bohaterkę, a ona robiła tylko to, co było konieczne i tyle. Może to zasługa stylu autorki, bo całość przeczytałam w niewiarygodnym tempie! Niewiele dobrego mogę za to napisać o Jake’u, ale to nie dlatego, że był źle wykreowany. Nie, nie, nie. Pasował do tej fabuły. W sumie… wszystko tu pasowało. Ale Jake… Z jednej strony tak bardzo pragnęłam, żeby zniknął, ale z drugiej… no nie, bo co to by była za historia bez niego? Miałam ogromny dylemat! Dalej nie jestem pewna, czy go lubię 😅

Po przeczytaniu ostatniej strony nasunęło mi się na myśl powiedzenie, że stara miłość nie rdzewieje. Moim zdaniem to sama prawda. Każda miłość jest inna, ale osobiście wierzę w przeznaczenie (bratnie dusze, dwie połówki jabłka i tak dalej). Chyba właśnie dlatego ta historia mnie tak wciągnęła.

Z chęcią poczytałabym o losach Becka i Claudii (osobna książka, bo chyba w drugim tomie jest rozwinięcie ich wątku). Relacja tej dwójki wydawała się w równym stopniu ciekawa, jak i toksyczna. Ale lubię takie pokręcone historie!

Polecam! ❤️

Charley i Jake tworzyli kiedyś piękną parę. Byli...

Trochę denerwująca bohaterka. Wydawała się niedojrzała i infantylna, szukająca problemów na siłę. Coś mi się tam nie zgadzało. Zresztą było dużo powtórzeń, nie wiem czy kwestia tłumaczenia, czy samej autorki. I skończyło się nijak. Wiem, że jest druga część, ale chyba się nie zdecyduję przeczytać. Mam obawy, że tam również będą wyolbrzymione problemy i wymówki na siłę.

"Żyj szybko i kochaj głęboko" to książka o miłości w wieku 16-tu lat. To miłość szalona i niewinna, ale i też bolesna. Historia Jake i Charley oraz ich piękna miłość, lecz pewnego dnia wszystko się zmienia i tragedia rozdziela ich i zostaje wielki ból i cierpienie. Mijają cztery lata i ponowne spotkanie, oraz trudne decyzje. Czy dawne uczucia się odrodzą? Jedyny minus tej książki to rozdziały teraźniejszości przeplatane przeszłością, ale polecam.

Romans całkiem przeciętny, czytałam ciekawsze.

Romans całkiem przeciętny, czytałam ciekawsze.

Trudno jest mi się wypowiedzieć na temat tej książki... Chwilami byłam zachwycona i dziękowałam za nią, jednak zakończenie niezbyt przypadło mi do gustu, lecz to tylko kwestia gustu. Zakończenie na pewno zachęca czytelnika do siągnięcia po kolejną część. Początkowo nie byłam przekonana do sposobu zapisu, gdzie czas przeskakiwał co jeden rozdział, jednak z każdą następną stroną zaczęło mi się to nawet podobać... Stąd też moja ocena. Tak czy inaczej, myślę, że powinniście przeczytać tą książkę o zwyczajnie niezwyczajnej miłości i zmierzyć się z przeszkodami jakie spotkały naszych bohaterów. Trzymajcie się zdrowo <3 Paa

Świetnia. Na początku wydawała się taka sobie. Takie “babskie” gadanie w gronie nastoletnich koleżanek, kolegów. Potem okazało się tylko lepiej. Język pisarki lekki, bez wodotrysków ale tu nie o to chodziło. Nie zdradzając treści pisarka świetnie opisała czyste, niewinne i zdrowe uczucie i emocje 16 latki i burzliwe emocje jakie mogą miotać ludźmi w tym wieku i starszej a życie rzucające kłody pod nogi tylko komplikuje sprawy. Pozycja zmusza do refleksji. Nie da się tego czytać bez emocji oraz aby nie kibicować czy współczuć bohaterom. Czytając tą historię czasem czuje się zazdrość, że można tak to przeżywać jak bohaterowie. Nie spodziewałem się takiego zakończenia ale na szczęście jest kontynuacja w drugim tomie.
(Audiobook którego słuchałem jest świetnie przeczytany)

"Żyj szybko i kochaj głęboko, to książka o miłości niewinnej i szalonej. Takiej, o której się marzy i tak naprawdę nigdy się nie zapomina". Ten, który tworzył ten opis, zapomniał dodać, że ta niewinna miłość boli. Boli, bo niszczy, gdy odchodzi. Historia Jake i Charley. Dwojga ludzi, którzy kochali się tą pierwszą, szaleńczą miłością. Taką miłością, o której się marzy. Jednak pewnego dnia ma miejsce tragedia, której emocjonalne konsekwencje rozdzielają Jake'a i Charley. Mijają 4 lata. Gdy wydaje się, że Charley dała sobie radę z przeszłością, Jake na nowo pojawia się w jej życiu. Prosi ją o wybaczenie dawnych win i proponuje przyjaźń. Nie wie tylko, że bardzo trudno przyjaźnic się z kimś, kto jest palącym tatuażem w naszym sercu... Kolejna książka Young, która zrobiła na mnie wrażenie. Piękna powieść o sile pierwszej miłości i o potrzebie wybaczenia. To także książka, której istotą jest druga szansa. Czy Jake ją wykorzysta? Tego dowiem się niedługo, bo zabieram się za drugą część. A Wam polecam pierwszą.

Na półkach: , , , ,

Mówił że zawsze będą razem, że nigdy jej nie zrani, będzie ją chronił i się o nią troszczył. Mówił że to co jest między nimi jest niezwykłe, głębokie i nigdy tego nie stracą.
"Nigdy nie prze­sta­nę cię ko­chać. Bez wzglę­du na wszyst­ko."

A później....
"zła­mał wszyst­kie zło­żo­ne mi obiet­ni­ce.
W mo­men­cie, gdy się spo­tka­li­śmy, po­cią­gnął mnie na głę­bo­ką wodę, przy­się­ga­jąc, że po­pły­nie tam ze mną. Kła­mał. Wy­szedł z po­wro­tem na brzeg i po­zwo­lił, żebym uto­nę­ła. Co gor­sza, zna­lazł sobie nową głę­bię, gdzie in­dziej i z inną dziew­czy­ną."
Odszedł i zostawił ją ze złamanym sercem i pogrążoną w bólu.
Gdy nauczyła się jakoś żyć dalej, po prawie 4 latach, on znowu pojawia się w jej życiu. Jednak nie jest sam. U Jego boku jest piękna i miła dziewczyna, która go kocha i którą on też kocha....
"Za­pew­nia­ła mu spo­kój. Nie wal­czy­li ze sobą ani nie spie­ra­li o głup­stwa. Byli do­brzy. Wy­glą­da­li razem do­sko­na­le. Za­pew­nia­ła mu spo­kój.
Była jego je­dy­ną."

Dla Charley, Jake był całym światem, który pewnego dnia się rozpadł.
Teraz rozpoczyna 3 rok nauki i wyjeżdża do Szkocji. Tu, gdzie zawsze chciała być. On o tym wiedział i też tu jest. Nie jest jednak sam.
Jake za wszelką cenę chce wytłumaczyć Charley swoje postępowanie i chce ją przeprosić. Liczy, że będą mogli się zaprzyjaźnić tak, jak kiedyś. Ale czy to możliwe? Czy dziewczyna będzie w stanie ponownie wpuścić do swego życia kogoś, kto tak bardzo ją zranił a mimo wszystko ona nadal nosi go w swoim sercu? Czy Melissa, jako obecna dziewczyna chłopaka, bedzie w stanie zaakceptować jego przyjaźń z jego pierwszą, prawdziwą miłością? I co do diabła ma w głowie Jake aby trzymać przy sobie te dwie młode kobiety nie bacząc na to jakie cierpienia to wszystkim przysparza?

Nie podobało mi się zachowanie Jake'a. Był nieuczciwy nie tylko względem siebie ale i dwóch dziewczyn które jakoby kochał. Jak mógł myśleć że jego pojawienie się nie wpłynie na jego byłą i że obecna będzie wszystko znosić ze spokojem. Mocno dziwiłam się też Charley że godzi się na to wszystko. Że nie trzasnęła chłopaka w łeb i nie powiedziała mu aby spadał z tą pseudo przyjaźnią.
Jeśli zamierzeniem autorki było poruszyć czytelnika, to zdecydowanie w moim przypadku podziałało. Bo choć co chwilę się wkurzałam, to uważam że historia jest ciekawa i może zapaść na dłużej w pamięć.

P.S. aby nie było lekko to w tle autorka zaserwowała nam jeszcze jedną parę w dziwnej relacji "przyjaciół", która też dostarcza nam wielu, niestety smutnych, emocji...

"Nigdy nie prze­sta­nę cię ko­chać. Bez wzglę­du na wszyst­ko."

A później....
"zła­mał wszyst­kie zło­żo­ne mi obiet­ni­ce.
W mo­men­cie, gdy się spo­tka­li­śmy, po­cią­gnął mnie na głę­bo­ką wodę,...

Na półkach: , , , , ,

Samantha Young pokazuje jak powinno się pisać książkę o młodzieńczej miłości, która choć utracona nie daje o sobie zapomnieć, bo czy można się przyjaźnić z miłością swojego życia? Czy można patrzeć jak on jest szczęśliwy w związku z inną i nie rozpaść się na tysiąc kawałków?
Czy można iść dalej nie rozwiązując spraw z przeszłości?
Charley, która właśnie dostała się wraz ze swoją przyjaciółką na studia do Edynburga postanawia żyć pełnią życia i w końcu zapomnieć o Jake'u , który był jej wielką miłością sprzed 3,5 roku temu.
Jednak kiedy nieoczekiwanie spotyka go na studenckiej imprezie w otoczeniu nowej dziewczyny nie może się pozbierać, choć postanawia udawać twardą jej rany otwierają się na nowo.
Walka pomiędzy sercem, a rozumem nigdy nie jest łatwa, a zwłaszcza, gdy los codziennie stawia jej ukochanego na drodze.

Polecam!

Czy można iść dalej nie rozwiązując spraw z przeszłości?
Charley, która właśnie dostała się wraz...

Ksiazka świetna. Mega duzo emocji. Bardzo im współczułam sytuacji w jakiej się znaleźli. Zakonczenie hm... czekam na 2 tom z niecierpliwością.