rozwiń zwiń

Czerwona skrzynia

Okładka książki Czerwona skrzynia
Walery Przyborowski Wydawnictwo: Wydawnictwo CM Seria: Kryminały przedwojennej Warszawy kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Kryminały przedwojennej Warszawy
Wydawnictwo CM
2016-05-01
2016-05-01
Ciekawe Miejsca CM Czerwona skrzynia kryminał kryminał retro Kryminały przedwojennej Warszawy retro Walery Przyborowski Warszawa

Być może to ten tytuł należy uznać za najstarszą polską powieść kryminalną, napisany został bowiem w 1877 r. Dość zgrabna akcja kryminalna, nie dłuży się.

Autor wielu popularnych niegdyś powieści historyczno-przygodowych dla młodych czytelników Walery Przyborowski posiada w swoim bogatym dorobku co najmniej kilka książek z wątkami kryminalnymi. Właśnie od takich bowiem utworów, ten urodzony w niewielkiej podkieleckiej wiosce Domaszowice pisarz rozpoczynał swą długą, ponad czterdziestoletnią karierę literacką. Jedną z takich powieści jest „Czerwona Skrzynia”...

Więcej na:

Dodaj cytat z książki Czerwona skrzynia