Szkoła żon. Pensjonat marzeń

Okładka książki Szkoła żon. Pensjonat marzeń
Magdalena Witkiewicz Wydawnictwo: Filia Cykl: Szkoła żon (tom 1-2) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
Szkoła żon (tom 1-2)
Filia
2016-08-17
2016-08-17
literatura polska

Okładka książki Awaria małżeńska Natasza Socha, Magdalena Witkiewicz
Ocena 7,5
Awaria małżeńska Natasza Socha, Magd...
Okładka książki Pudełko z marzeniami Alek Rogoziński, Magdalena Witkiewicz
Ocena 7,0
Pudełko z marz... Alek Rogoziński, Ma...

Nie wiem czy jest sens pisania tej opinii, wystarczy spojrzeć na moją ocenę.
Książka jest wybitna i powinna zdobyć o wiele lepszą sławę niż inny erotyk polskiej autorki. Ma porządną fabułę, kilka świetnych bohaterek, które były mi bardzo bliskie i tak zróżnicowane, że każda kobieta znajdzie tu kogoś dla siebie. Od nieświadomej, młodziutkiej Michaliny, przez świeżo rozwiedzioną Julię, bizneswoman Ewelinę, po Jadwigę vel Jagodę po pięćdziesiątce, które w szkole żon znajdują spełnienie, pewność siebie, edukację, urodę i przyjaźń. A wszystko to na bazie fajnego scenariusza obyczajowego.
Książka jest erotykiem, ale takim z trochę wyższej półki. Ten seks nie nudzi się aż tak. I nie ma go aż tyle, żeby się przejadł, bo faktycznie więcej tu jest więcej przyziemnych czynności. Pełna jest też nadziei- myślę, że to słowo najbardziej opisuje to, co odebrałam jako czytelniczka. Nigdy nie jest za późno, a koniec czegoś, może być początkiem nowego życia. Wystarczy się tylko otworzyć...

Dwie książki w jednej tym bardziej mnie zadowoliły, bo jak wiadomo, nie lubię się rozdrabniać, czekać na dalsze części, a niemal wszystkie książki, jakie posiadam, są wybierane niemalże losowo i trudno w nich znaleźć dwie książki jednej serii.

Nie wiem czy jest sens pisania tej opinii, wystarczy spojrzeć na moją ocenę.

Idealna książka na wakacje, lekka, zabawna, pozwalająca się oderwać. Autorka jak zawsze stanęła na wysokości zadania i nie pozwala czytelnikowi na nudę

Pornografia i tyle.
Owszem jestem zagorzałą feministką. Uważam, że facet powinien otwierać drzwi, ponieść ciężką torbę ... A kobiety powinny znać swoją wartość i się szanować.
Tu jakieś zupełne pomylenie pojęć. Szczęście ma dać masaż erotyczny i z przeproszeniem wylizywanie się z przygodnym facetem jak pies z suką w cieczce...
Świat (i literatura) schodzi na psy!

Pornografia i tyle.
Świat (i literatura) schodzi na psy!

Dwie pozycje wybitnie piszącej Magdaleny Witkiewicz. Książka dla każdej kobiety i nie tylko kobiety... Lekkość pióra autorki opisuje życie kobiet w różnych etapach ich życia. Szkoła żon, to szkoła życia dla każdego człowieka, nauka miłości własnej osoby i osób żyjących w naszym otoczeniu. Polecam gorąco.

Jest to książka, którą bardzo przyjemnie się czyta. Taka typowo kobieca, która pokazuje, że każda z nas ma los w swoich rękach. Nie jesteśmy tylko po to, żeby usługiwać, rodzić i wychowywać dzieci i w kółko sprzątać. Losy bohaterek pokazują, że można zmienić swój los i przeciwstawić się pewnym schematom. Mamy tu różny przedział wiekowy bohaterek i każdą z nich da się polubić. Dlatego z przyjemnością i ciekawością, co się u nich dalej działo, przeczytałam kolejną część, a wydanie 2 w 1 ułatwia sprawę i nie musimy szukać drugiej części :) Polecam, bo książka daje nadzieję, że kiedy jesteśmy zrezygnowane, los zawsze może się odmienić na lepsze i warto walczyć o siebie.

1900

Na półkach: , , , ,

Książka z mojej domowej biblioteczki. Przeczytałam ją raz jeszcze i ponownie mnie zachwyciła. Podoba mi się zwłaszcza przekaz płynący z tej książki. Warto ją czytać panie i panowie. Polecam.

Relaksująca lektura do pośmiania,zabawna i świetna,zrelaksowałam się przy książce.

Język lekko, można powiedzieć, małomiasteczkowy drażnił mnie podczas lektury tej książki. Szanuję ideę, liźnięcie ważnych tematów, ale postacie przedstawione są, w moim odczuciu, dość płasko, stereotypowo, co sprawia, że sama fabuła przestaje być ciekawa.

Uwielbiam! Wracałam do niej 4 razy w całości i chyba z 10 do ulubionych kawałków :) Znajduję kawałek siebie w niemal każdej z bohaterek, Kocham styl Magdaleny Witkiewicz, jej lekkość snucia opowieści, bez przesadnych opisów sytuacji, humor, a przede wszystkim za tę prawdziwość każdej historii.

Sięgając po tą książkę nie wiedziałam czego się spodziewać. Nie czytałam opinii, zapowiedzi czy opisów. Po prosty chwyciłam w ręce i zaczęłam czytać. Już na początku dostałam wytrzeszczu. Pani Witkiewicz? To książka pani Witkiewicz? Pani Witkiewicz i takie rzeczy? Nie żebym była pruderyjna. Po prostu mnie zatkało. Książkę przeczytałam w cztery dni. Nie interesowało mnie spędzanie czasu w żaden inny sposób. Chciałam po prostu czytać. (Część z Was może uznać, że umie czytać szybciej ale po pierwsze to nie wyścig a po drugie jak człowiek jest przykuty do komputera do 12 godzin dziennie że względu na pracę - a terminy gonią nawet w tych czasach pandemii - to naprawdę świetny wynik.)
Można się utożsamić z każdą z bohaterek. Każda z nich może być przestrogą, dać radość, wzruszyć. Kibicowałam im bardzo!
Książka poza śmiechem dała mi możliwość przemyślenia swojego życia. Czułam się jakby każda z bohaterek była mną w zależności od podjętych przeze mnie decyzji.
No i na koniec powiem tylko "take my money!!". Jadę do takiej Szkoły Żon i to zaraz!!
Niesamowicie się bawiłam, cieszyłam się z odkrycia innej twarzy pani Witkiewicz.
Polecam gorąco!

Dodaj cytat z książki Szkoła żon. Pensjonat marzeń