Nigdy dość. Biorę z życia wszystko

Okładka książki Nigdy dość. Biorę z życia wszystko
Joanna Jabłczyńska Wydawnictwo: Edipresse biografia, autobiografia, pamiętnik
biografia, autobiografia, pamiętnik
Edipresse
2016-05-18
2016-05-18
Biografia aktorka seriale

Okładka książki Niezbędnik dobrych manier dla nastolatków Joanna Jabłczyńska, Marcin Przewoźniak
Ocena 6,0
Niezbędnik dob... Joanna Jabłczyńska,...
Okładka książki Współczesny savoir-vivre dla nastolatków Joanna Jabłczyńska, Marcin Przewoźniak
Ocena 6,0
Współczesny sa... Joanna Jabłczyńska,...

Dość ogólnikowy wywiad-rzeka z bardzo uroczą, serdeczną, energiczną, pozytywnie nastawioną i piękną Joanną Jabłczyńską, moją rówieśniczką. Razem dorastaliśmy, tyle że po dwóch stronach szklanego ekranu. Zawsze budziła moją sympatię i po lekturze tej autobiografii podtrzymuję to zdanie. Mamy wiele punktów stycznych, większość poglądów Jabłczyńskiej (poza tym na wegańską, bezglutenową dietę, Boga i sportowe zaangażowanie) to też moje zdanie. Fajne ma życie, zazdroszczę jej go (zdrowo zazdroszczę, bez zawiści) i miło czytało się, jak ta aktorka, piosenkarka, tancerka, sportsmenka, nurek i wreszcie prawnik realizuje swe pasje, cieszy się życiem, jest szczęśliwa. Joanna Jabłczyńska potrafi w zdrowy, dobry sposób zarażać tym szczęściem. I taka też jest ta piękne wydana, bogato ilustrowana zdjęciami z prywatnego archiwum, książka.

Lektura tej książki nie pochłonęła mnie. Z pewnością związane jest to z brakiem mojego zainteresowania względem Joanny. Historia dziewczyny, której życie pozwoliło dojść na aktorski i dubbingowy szczyt. Narracja jest przyjemna i ludzka. Zastanawiam się, czy i mi kiedyś uda się odnaleźć chęci i pasję do życia efektywnie i po swojemu w drodze ku celu.

Bardzo przyjemnie mi się czytało tę książkę, ponieważ ma formę rozmowy z aktorką. Do tej pory Jabłczyńską kojarzyłam z wiecznie płaczącą Martą z Na Wspólnej, a książka pokazała mi też inne jej strony - sportowca, radcy prawnego, piosenkarki w zespole dziecięcym. Książka ma stosunkowo niewiele stron, dużą czcionkę i wiele zdjęć, więc bardzo szybko się ją czyta. Na pewno nie jest warta 39,90 - cena z okładki, na szczęście trafiłam ją na wyprzedaży za 4,90 - tyle można spokojnie dać za wieczór spędzony z myślami Jabłczyńskiej ;)

Książkę przeczytałam w warunkach zaskakujących. Czekałam sobie na wizytę u dentysty, a książka leżała na poczekalni. Potem okazało się, że należała do Pani, która także czekała, ale zdążyłam przeczytać ją całą. Szkoda, że nie było jakiejś "Pani domu" albo "Przyjaciółki", pewnie wyniosłabym więcej.
Po co robić wywiad z kimś, kto nie ma niczego do powiedzenia? Ja rozumiem, ta pani jest aktorką, ale co z tego, co ona takiego wielkiego osiągnęła? Nie przeszkadza mi z ekranu, ale jakoś nie mogę skojarzyć spektakularnej roli. Wywiad dotyczący całego życia, łatwo się domyśleć, że nie tylko tego zawodowego. Totalnie bez sensu. Czy ja też mogę udzielić gdzieś takiego wywiadu? Byłby ciekawszy!

Nie chciałabym urazić autorki, bo wydaje się być bardzo sympatyczna, ale spodziewałam się dużo więcej po książce!

Kupiłam ją zachęcona tytułem.. tak naprawdę poznajemy życie Joasi od dzieciństwa do chwili obecnej... Dowiadujemy się, jakie bohaterka miała ogromne szczęście w życiu spełniając swoje marzenia. Oczywiście szczęście to jedno, a drugie to upór w dążeniu do celu oraz ciężka praca. Nie odnalazłam jednak w książce deklarowanych korzyści płynących z jej przeczytania.
Może jednak biografie wcale nie są moim ulubionym gatunkiem literackim...
Sama Joasia jest bardzo pozytywną osobą, jednak zabrakło mi bezpośrednich przekazów w kierunku czytelnika.
Czyta się szybko, ale fajerwerków brak...
Być może za dużo oczekuję..

Książka jest naprawdę godna polecenia, chociażby dlatego, by nie myśleć o niej, jako o filmowej gwiazdce. Że gra i nic więcej nie robi, prócz chodzenia na plan, czy jakichś sesji. NIE, NIE, NIE. Mimo swojego zabieganego życia, ta kobieta robi więcej rzeczy w ciągu dnia niż my sami.

W publikacji tej jest sporo zdjęć, co jest rewelacyjnym wykończeniem tego wywiadu.

Czyta się niesamowicie szybko, raz, że jest przyjemnie spędzać czas czytając wydarzenia z życia Joanny, ale dwa - duża czcionka pozwala na szybsze i wygodniejsze czytanie.

Ja jestem zadowolona, szczęśliwa również, że posiadam egzemplarz tej książki w swoim zbiorze. W dodatku z autografem. No i mam jeszcze zdjęcie, które koniecznie muszę wywołać! :)

Polecam wszystkim, którzy lubią czytać takie książki, wywiado-autobiografie po części. Spędzicie przy tej lekturze chwilkę czasu i gwarantuje Wam, że nie pożałujecie. Tym bardziej, jeśli lubicie Martę z "Na Wspólnej" - koniecznie musicie przeczytać ten wywiad. :]

Czyta...

Bardzo przyjemny wywiad, co mnie ucieszyło, dotyczył głównie życia osobistego Asi, przez co mogłam ją lepiej poznać jako zwykłą osobę, nie tylko aktorkę. Wszystko zachowane w dobrym smaku z dużą ilością świetnych zdjęć, polecam każdemu kto chce bliżej poznać Asię.

Kiedy byłam młodsza lubiłam oglądać serial „Na Wspólnej”. Wiadomo człowiek dorasta to i zainteresowania się zmieniają. Zaprzestałam śledzenia losów bohaterów. Jednak zawsze darzyłam sympatią Joannę Jabłczyńską. uważałam ją za dziewczynę z sąsiedztwa, z którą można się zaprzyjaźnić.

„Nigdy dość” to pierwsza książka aktorki. Jest to zapis luźnej pogawędki. Asia opowiada o początkach kariery, zarówno tej muzycznej, jak i tanecznej, o występach w programach dla dzieci i w „Na Wspólnej”. Porusza także takie tematy jak religia, sport (w którym jest zakochana), podróże, związki, relacje z rodzicami i siostrą. Wypowiada się również o nauce i studiach prawniczych.

Tak jak zostało napisane na okładce to historia zwykłej dziewczyny, która do wszystkiego doszła ciężką pracą. W osiąganiu marzeń przydał jej się spryt, przebojowość, poczucie humoru, urok osobisty i odwaga. Aktorka nie wie, co to nuda i z życia stara się wyciągnąć jak najwięcej. Nie istnieją dla niej słowa: nie potrafię, nie umiem, nie mogę, nie dam rady. Stawia sobie cele, dąży do nich, by w rezultacie je osiągnąć.

Dwustustronicową publikację przeczytałam w ponad godzinę. Czyta się bardzo szybko, dlatego że czcionka jest duża i oczy się przy niej nie męczą. A poza tym książka zawiera bardzo dużo prywatnych zdjęć – od czasów dzieciństwa, aż do dzisiaj.

Kolejna lektura o sławnej osobie prezentuje się bardzo ciekawie. Plusem jest też puchowa okładka. A z samej lektury wyjawił się ciepły portret Asi. To dziewczyna do tańca i do różańca. Serdeczna, życzliwa, pracowita. Jeśli macie ochotę na lekki wywiad to serdecznie polecam.

Książka napisana w formie luźnej rozmowy, generalnie opis życia Jabłczyńskiej.

Książka napisana w formie luźnej rozmowy, generalnie opis życia Jabłczyńskiej.

Moja opinia na: https://takieksiazki.blogspot.com/2019/09/joanna-jabczynska-nigdy-dosc-biore-z.html

Dodaj cytat z książki Nigdy dość. Biorę z życia wszystko