Spowiedź. Jaka powinna być i jak się do niej gotować?

Okładka książki Spowiedź. Jaka powinna być i jak się do niej gotować? Feliks Cozel SJ
Okładka książki Spowiedź. Jaka powinna być i jak się do niej gotować?
Feliks Cozel SJ Wydawnictwo: Centrum Kultury i Tradycji religia
religia
Centrum Kultury i Tradycji
2016-01-01
2016-01-01

"Spowiedź jest koniecznie potrzebna do zbawienia, ale nie każda spowiedź jest zbawienna, bo nie każda jest dobra. Zła spowiedź przypomina pranie bielizny nie w czystej wodzie, ale w błocie, które jeszcze bardziej bieliznę pobrudzi. Taka zła spowiedź nie tylko nie oczyszcza duszy, ale jeszcze bardziej brudzi ją nowym grzechem. Do dobrej spowiedzi świętej trzeba się dobrze przygotować. Jeśli się nie przygotowujemy należycie, ryzykujemy spowiedzi nieważną, a zatem ściągającą na spowiadającego się potępienie."

Genialna książka przeznaczona dla osób wierzących. Każdy katolik po jej przeczytaniu prawdopodobnie zastanowi się i pójdzie w najbliższym czasie do Spowiedzi Świętej. Idealna pozycja, aktualne obecnie jeszcze bardziej niż w czasie jej powstawania. teraz gdy Kościół zaatakował wirus modernizacji pozycja powyższa jest idealną szczepionką.

Książka jest genialna! Napisana prostym językiem - jakby ojciec Cozel siedział przede mną i tłumaczył mi krok po kroku, czym jest spowiedź, dlaczego jest ważna, dlaczego trzeba się do niej dobrze przygotować i jak to zrobić. Zawiera ona też pewne elementy humorystyczne (można by rzec). Na pewno niezamierzone - po prostu pewne stwierdzenia w niej są tak kategorycznie wyrażone, dobitnie, prostolinijnie że nie sposób się nie uśmiechnąć. Niemniej człowiek wie cały czas, że jest mowa o rzeczach śmiertelnie poważnych i mimowolna radość nie przysłania tego faktu.

Książka bardzo mi pomogła w należytym spowiadaniu się.

• Klasyka
  • Religijna/MistycyzmChrześcijański
  • Jako ebook

Dodaj cytat z książki Spowiedź. Jaka powinna być i jak się do niej gotować?