W pułapce pamięci

Okładka książki W pułapce pamięci David Baldacci
Okładka książki W pułapce pamięci
David Baldacci Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Amos Decker (tom 1) Seria: Ślady zbrodni kryminał, sensacja, thriller
Amos Decker (tom 1)
Ślady zbrodni
Memory Man
Wydawnictwo Dolnośląskie
2016-06-17
2016-06-14
2015-04-21
Beata Hrycak
detektyw kryminał literatura amerykańska niebezpieczeństwo policjant śledztwo wyścig z czasem zabójca zabójstwo zagadka kryminalna

Seria niefortunnych zdarzeń

1/52/2024

1/52/2024

Całkiem sympatyczna książka akcji, choć rozpoczyna się lepiej, niż kończy. Nie jest źle, ale akcja trochę się rozmywa. Niestety fatalny tłumacz, który nadużywa wołacza (Amosie...) oraz nie wie, że Polacy nie podają wzrostu w calach i stopach. Właśnie urwałeś, człowieku, Panu Baldacciemu jedną gwiazdkę z oceny.

Po pierwszym tomie o Deckerze stwierdzam że jest dobrze. Może nie rewelacyjnie, ale licze że cykl sie rozwinie.

Wciągająca i naprawde wartka akcja pełna niespodzianek. Przenikliwy umysł głównego detektywa, bardzo urozmaica ten kryminał. Streszczenia nie podaje bo jest wszędzie ;) Ale myśle że spokojnie polubicie tego Olbrzyma.

Do paru rzeczy bym się przyczepiła ale chyba nie chcę i naprawde daję szansę temu cyklowi.
Polecam i lecę do kolejnego tomu!

Do paru rzeczy bym się przyczepiła ale chyba...

Przyjemna pozycja z niewykorzystanym potencjałem na coś jeszcze lepszego a bohaterowie mogliby być bardziej wyraziści. Ogólnie czytało się dobrze mimo, że nie wszystkie pomysły autora mi się podobały.

Bardzo fajna pozycja. Wyciągnęłam się w historię, polecam i lecę brać się za kolejne części

Kompletnie mnie nie wciągnęła. Miałam nadzieję na wartką akcję, książka zaczyna się od morderstwa całej rodziny, więc daje nadzieje. A potem jest masakra w liceum, nasz bohater, oczywiście pełen wewnętrzych trosk, rozterek i problemów, angażuje się w ten temat, który mnie osobiście nudził. Niestety ale pożegnaliśmy się po jakichś 150 stronach

Polecam

Polecam

Bardzo ciekawy pomysł na powieść, byłam pochłonięta dojścia do rozwiązania. Jednak czegoś mi brakowało. Napięcia, szybszej akcji, może odrobinę humoru albo więcej grozy. Sama nie wiem.

Świetnie napisana jest zaskakująca książka. Chętnie sięgnę po inne powieści tego autora. Polecam

Jak to jest być sawantem, nie móc niczego zapomnieć i widzieć świat na kolorowo? Amos Decker dowiedział się o tym na skutek poważnego wypadku na boisku. Ten dar jest równocześnie jego przekleństwem, bo dla niego nie istnieje coś takiego jak "czas leczy rany"- nie zapomina żadnego szczegółu z osobistej tragedii, która go spotkała, jego wspomnienia nie blakną, rany są na zawsze świeże...
Świetna książka- ciekawe postaci, intrygująca i wciągająca fabuła.

• Kryminał
  • 2017