Kup teraz - 17 ofert w cenie od 6.99 zł do 34.90 zł

W pułapce pamięci

David Baldacci Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Amos Decker (tom 1) Seria: Ślady zbrodni kryminał, sensacja, thriller
Memory Man
2016-06-17
2016-06-14
Data 1. wydania:
2015-04-21
Beata Hrycak
Wydawnictwo Dolnośląskie
detektyw kryminał literatura amerykańska niebezpieczeństwo policjant śledztwo wyścig z czasem zabójca zabójstwo zagadka kryminalna
Memory Man
Ślady zbrodni

Oficjalne recenzje i

Seria niefortunnych zdarzeń

Link do recenzji

Pierwsze dwa tomy były wg mnie bardzo fajne, ciekawe zwroty akcji, cały czas mylne tropy rozchodziły się w ciekawe strony, chyba nawet drugi podobał mi się nieco bardziej niż pierwszy, no ale od tomu trzeciego to jakaś porażkowa spiskowa teoria dziejów i piąty tom z trudem przetrawiłam, a za szósty raczej się nie wezmę. Szkoda, bo do pewnego momentu było całkiem fajnie.

Moje pierwsze spotkanie z autorem nie zachęca mnie do sięgnięcia po inne jego czytadła. Przyjęta konwencja (genialnego detektywa – odmiennego od reszty, mordercy równie bystrego i wymyślającego zawiły plan zbrodni, akcja pełna szybkich i czasami dziwnych zwrotów) – rządzi się swoimi prawami i jeżeli mam ochotę poczytać, to również godzę się na pewne fantasmagorie.
Początek...

Super!!

Przyjemnie się czyta, ale nie przepadam za kryminałami w stylu nie do rozwiązania bez wiedzy nie przekazanej w książce nawet półsłówkiem.

Książka została mi polecona ale chyba nie trafiła w mój gust. Akcja toczy się dość monotonnie, raczej nie wciąga. Oczywiście warsztat pisarski, jak na Baldcciego przystało, na wysokim poziomie.

Za każdym razem, gdy wracam do tej książki, zastanawiam się co mnie w niej tak urzekło. I odpowiadam sobie, że to przede wszystkim zasługa głównego bohatera. Amos Decker ma w sobie coś takiego, że pomimo jego licznych wad, da się go polubić. Uwielbiam jego sposób prowadzenia śledztwa. Brawa dla autora za wykreowanie znakomitej postaci! Na plus oczywiście trzeba zaliczyć...

Po książki Davida Baldacciego sięgnęłam głównie dlatego, że jego dorobek naprawdę jest imponujący. Do tego ma świetne recenzje i opinie. Wyszłam więc z założenia, że tu musi być dobre. O jak bardzo się pomyliłam. Zaznaczę, że nie jestem bardzo wymagająca. Książka ma mi dać przede wszystkim przyjemność z czytania i poznawania historii, która obywa się na kanwie mojej...

Genialna książka. Amos Decker jest moim nowym superbohaterem. Intryga na najwyższym poziomie, kawał dobrej roboty- ślady, dedukcja, analiza. Wkrótce zabieram się za kolejne części. Polecam.

Jeden z moich ulubionych autorów.
Dopiero teraz zacząłem czytać serię z Amosem Deckerem.
Pierwsza część bardzo wciągająca. Ciekawa fabuła. Dobre tempo, zwroty akcji i wielowątkowość to zdecydowany plus.
Dobra pozycja dla każdego miłośnika twórczości Baldacciego.

Z przyjemnością przeczytam kolejne części z głównym bohaterem Amosem Deckerem.

Już kiedyś chciałem sięgnąć po autora, ale jakoś się nie złożyło. Bardzo się cieszę, że w końcu to nastąpiło. Bardzo przyjemna lektura, bohater z niezwykłą zdolnością, która stanowi jego atut i przekleństwo.
Czyta się znakomicie, już teraz wiem, że będzie to cykl, który zechcę kontynuować. Tylko jak mój portfel to wytrzyma;-)? No i jeszcze trzeba jakoś miejsce na półkach...

• 2018
  • 2020