ROZWIŃ ZWIŃ

Acqua alta

Okładka książki Acqua alta
Donna Leon Wydawnictwo: Noir sur Blanc Cykl: Komisarz Brunetti (tom 5) Seria: Proza kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Komisarz Brunetti (tom 5)
Proza
Acqua alta
Noir sur Blanc
1999-01-01
1999-01-01
Marek Fedyszak
Wenecja zima powódź archeolog lesbijka lesbijki

więcej Więcej

Wg mnie jedna z najsłabszych książek z cyklu o komisarzu Brunettim. Taka jakby... płaska. Nie zmienia to faktu, ze książki Donny Leon są wspaniałym połączeniem dobrego kryminału w oszałamiającej Wenecji. Ale nie takiej widzianej oczami architekta czy historyka, tylko zwyczajnego człowieka żyjącego w tym mieście. Jak sie zyje bez samochodu w cieniu historii? A jak się tu...

2059

Zima w Wenecji. Szaro,buro,mokro od pływów, a sympatyczny komisarz dalej tropi ludzkie niegodziwości.

Jest to moja pierwsza pozycja z serii Donny Leon z Wenecją w tle.
Są książki które czyta się tydzień a nawet dwa tygodnie, bo mimo że interesujące, są napisane w taki sposób, że po kilkunastu stronach męczą czytelnika. Donna Leon sprawiła, że książkę "połknąłem" w 4 dni, czytając średnio po 2 godziny dziennie. Trudno to określić słowami,ale książka napisana jest dość...

To jeden z moich ulubionych kryminałów o komisarzu Brunettim. Widziałam tez film, który – jak to zwykle bywa – nie umywa się do książki.
Dla tych, którzy jeszcze nie znają historii kryminalnych toczących się w Wenecji – są to bardzo przyjemne, ciekawie skonstruowane kryminały, rewelacyjnie oddające klimat przepięknej Wenecji. Co lubię również bardzo w autorce, to to że jej...

dużo mojej ukochanej Wenecji więc jak na razie zaprzyjaźnimy się na dłużej z Comisarrio Brunetti

• Kryminały
  • 2012
  • Donna Leon
  • 2019
  • 2017

Dodaj cytat z książki Acqua alta