Transmisja

literatura piękna
9788373196117
Dorota Stadnik
powieść angielska - 21 w. Indie USA kino

Szczerze nie mogłam się doczekać końca. czytając miałam wrażenie że autor pomylił bohaterów. naprawdę cienka.

Tematem książki są relacje między ludźmi, także w zderzeniu między kulturami (USA, Anglii, Indii). Nieszczęśliwe losy bohaterów tej książki: indyjskiego informatyka Arjuna Mehry, indyjskiej gwiazdy filmowej Leeli Zair, angielskiego biznesmena Guya Swifta i jego partnerki Gabrielle krzyżują się ze sobą, co daje szanse na wyjście z pułapki rozczarowań i pogoni, która staje...

Kupiłam w chińskim sklepie za kilka złotych i nie spodziewałam się niczego nadzwyczajnego. Jednak książka pozytywnie mnie zaskoczyła tym, że bardzo przyjemnie się ją czyta, jest ciekawa, w sam raz na wakacje.

16 / 2012

Opinie, które przeczytałam na temat książki, nie były zbyt imponujące nie nie zachęcały szczególnie do jej lektury. Mnie do czytania "Transmisji" zainspirowała poprzednia książka tego autora "Impresjonista".
H. Kunzru umieszcza bohatera książki Arjuna Mehtę w USA, gdzie młody Hindus musi zmierzyć się z amerykańską rzeczywistością, zarówno pod względem obyczajowym, jak też w...

Autor przedstawia ciekawą wizję tego, do czego zdolny jest utalentowany, acz przerażony możliwością utraty pracy młody człowiek zupełnie sam w wielkim i całkowicie obcym kraju. Mimo interesującej fabuły i dość świeżego pomysłu, zabrakło mi jednak w tej książce czegoś, co sprawiłoby, że nie mogłabym się od niej oderwać.

trochę brakowało mi iskry w tej książe....ale całość wypada ok.warto poczytać

Gdzie tradycja zderza się z nowoczesnością.

• Indie
  • Przeczytane 2012