Zanim umrę

Jenny Downham Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Seria: Zbliżenia literatura młodzieżowa
Before I die
Monika Gajdzińska
Nasza Księgarnia
Jenny Downham literatura młodzieżowa śmierć choroba nowotworowa literatura współczesna
Before I die
literatura młodzieżowa
Monika Gajdzińska
Zbliżenia

Niestety rozczarowałam się. Przez większość książki mi się nudziło. Było kilka fajnych wątków, ale zanikały one bardzo szybko. Rzadko zdarza mi się nie polubić głównej bohaterki, ale Tessa po prostu mnie irytowała. Styl pisania autorki jest miły w odbiorze, ale treść książki nie za bardzo mi podeszła. Miałam nadzieję na coś dużo lepszego.

Każdy musi umrzeć.
Szesnastoletnia Tessie zostało zaledwie kilka miesięcy życia, więc rozumie to lepiej niż inni.
Przygotowała jednak listę dziesięciu rzeczy, które chce zrobić przed śmiercią.
Na pierwszym miejscu umieściła seks. Termin - tego wieczora.

Mam dość mieszane uczucia po przeczytaniu tej pozycji....Temat trudny, przejmujący. Natomiast tutaj jakoś dziwnie przedstawiony. Ogólnie książka można określić mianem dziwna. Zbuntowana nastolatka, która ma listę rzeczy do które chciałaby wykonać przed śmiercią. Pomag a jej przyjaciółka która jest totalnie irytująca. Rodzice... Cóż, brakowało mi odczuć rodziców. Współczułam...

Jest to naprawdę bardzo dobra pozycja, cóż dosyć specyficzna i na swój sposób mroczna. Jednakże ten mrok przyciąga nas jak ćmy do światła. Śmierć nigdy nie jest łatwym tematem w obyciu i ta książka ukazuje to w doskonały sposób oraz wiele innych rzeczy.

Bardzo dobra i wzruszająca książka. O książce dowiedziałam się oglądając film który powstał na jej podstawie. Bardzo łatwa w odbiorze ze względu na prosty język, przekazuje piękne emocje. Autorka w świetny sposób przekazała ból postaci. Świetna książka na którą warto poświęcić chwilę.

Strasznie ciężko się ją czyta

Cóż... Przepełniona bólem i przemijaniem książka.
Myślę że warto wylać czasem na siebie taki kubeł zimnej wody... Może zaczniemy bardziej doceniać nasze życie.
Główna bohaterka irytowała, ale myślę że w obliczu śmierci nikt nie chce być samotny. Jej zachowanie jest całkowicie wytłumaczalne.

Bardzo podoba mi sie styl pisania autora. To jakie wymyśla porównania i jakie...

Ciekawa książka i polecam, ale główna bohaterka i jej przyjaciółka bardzo mnie irytowały.

Beznadzieja

książka po jakimś czasie robi się nudna

Dyskusje

3 300