Tintin w Ameryce

Okładka książki Tintin w Ameryce Hergé
Okładka książki Tintin w Ameryce
Hergé Wydawnictwo: Egmont Polska Cykl: Przygody TinTina (tom 3) komiksy
64 str. 1 godz. 4 min.
Kategoria:
komiksy
Cykl:
Przygody TinTina (tom 3)
Tytuł oryginału:
Tintin en Amérique
Wydawnictwo:
Egmont Polska
Data wydania:
2016-04-13
Data 1. wyd. pol.:
2002-01-01
Liczba stron:
64
Czas czytania
1 godz. 4 min.
Język:
polski
ISBN:
9788328116436
Tłumacz:
Daniel Wyszogrodzki
Tagi:
przygoda indianie
Średnia ocen

7,1 7,1 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Okładka książki Niezwykła podróż. Tom 1 Silvio Camboni, Filippi Denis-Pierre
Ocena 6,6
Niezwykła podr... Silvio Camboni, Fil...
Okładka książki Tymek i Mistrz tom 1 - wydanie zbiorcze Tomasz Lew Leśniak, Rafał Skarżycki
Ocena 7,6
Tymek i Mistrz... Tomasz Lew Leśniak,...
Okładka książki Żółtodziób René Goscinny, Morris
Ocena 8,3
Żółtodziób René Goscinny, Morr...
Okładka książki Valerian: Wydanie zbiorcze, tom 2 Pierre Christin, Jean-Claude Mézières
Ocena 7,1
Valerian: Wyda... Pierre Christin, Je...
Okładka książki Jam jest Legion - wydanie zbiorcze John Cassaday, Fabien Nury
Ocena 6,6
Jam jest Legio... John Cassaday, Fabi...

Oceny

Średnia ocen
7,1 / 10
37 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
614
605

Na półkach: , ,

Komiks powstał w 1932 roku i jest dość typowy dla swoich czasów. Kadry poklatkowe, niemal kwadratowe (często po prostu kwadratowe) w jednym ordunku stoją. Kadry wyplenione postaciami, które odgrywają konkretne sceny a tło jest kompletnie drugorzędna. Bardzo rzadko da się coś dojrzeć poza ogólnymi widokami. Po co się rozpraszać kiedy mamy postacie? Tintin to prosta ale sympatyczna kreska, kompletnie nie wymagająca. dzisiaj by się zdawało, że dla młodego czytelnika. Ale ten komiks czytali dorośli. Sa jednak kadry które zapowiadają późniejszą ewolucję komiksu i są nietypowe jak na tamte czasy. Np. Scena w której Tintin idzie po gzymsie wysokiego budynku (zaraz zaraz... Neo w Matrix'ie tak szedł). Świetnie ujęta perspektywa i kadr potęguje wrażenie wysokości i przestrzeni. Podobnie ze sceną z lokomotywą, świetne ujęcie (jak na tamte czasy) dynamicznego ruchu. Inne kadry są po prostu płaskie.

Fabuła jest również typowa dla tamtych czasów. To czas kiedy w kinach królował slapstick, więc nie mogło go zabraknąć w komiksach, który w pewnym sensie związany jest ze sztuką filmową. Ale mamy tutaj do czynienia raczej ze slapstick'iem w stylu Buster'a Keaton'a niż Charlie'go Chaplin'a. I bardzo dobrze bo uwielbiam filmy z Buster'em Keaton'em. Więcej fabuły i skupieniu na bohaterze niż po prostu gagi Chaplin'a.

Warto tez wspomnieć, że ten komiks zbudowany jest na stereotypach o USA. Mamy wiec goniących za pieniędzmi kapitalistów szoł-biznesu, detektywa hotelowego, wysiedlanie Indian pod karabinami, gangsterów (twarze typowe),dzikich i łatwowiernych czerwonoskórych, gliniarzy skorych do bicia i ostatecznie paradę. Bo przecież każda przygoda w USA powinna zaczynać się i kończyć paradą. Herge wyolbrzymił i pokazał w krzywym zwierciadle wszystko czym Ameryka stoi i z czego jest znana (była w tamtym czasie). Jeden uzna to za doskonały żart, inny za efekt uprzedzenia autora.

He he, w opiniach nikt nie wspomina o sympatiach Herge... Leon Degrelle et consortes... dobrze, dobrze ;)

Komiks powstał w 1932 roku i jest dość typowy dla swoich czasów. Kadry poklatkowe, niemal kwadratowe (często po prostu kwadratowe) w jednym ordunku stoją. Kadry wyplenione postaciami, które odgrywają konkretne sceny a tło jest kompletnie drugorzędna. Bardzo rzadko da się coś dojrzeć poza ogólnymi widokami. Po co się rozpraszać kiedy mamy postacie? Tintin to prosta ale...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1316
266

Na półkach: , ,

Moje pierwsze zetknięcie z Tintinem zaliczam do bardzo udanych. Komiks zupełnie z innej epoki, powstały w roku 1932 musi się różnić od tych współczesnych, co jest w tym przypadku dużym plusem. Oczywiście, fabuła jest być może nieco naiwna - chłopiec, dziennikarz i jego mówiący pies, stają się postrachem złoczyńców, tropiąc ich oraz ich niecne występki. Ale jednocześnie jest w tym wszystkim tak wiele uroku, tak wiele smaczków, gagów i niepowtarzalnego klimatu, że czyta się z niezwykłą przyjemnością i uśmiechem na twarzy.

Moje pierwsze zetknięcie z Tintinem zaliczam do bardzo udanych. Komiks zupełnie z innej epoki, powstały w roku 1932 musi się różnić od tych współczesnych, co jest w tym przypadku dużym plusem. Oczywiście, fabuła jest być może nieco naiwna - chłopiec, dziennikarz i jego mówiący pies, stają się postrachem złoczyńców, tropiąc ich oraz ich niecne występki. Ale jednocześnie jest...

więcej Pokaż mimo to

avatar
891
764

Na półkach:

Posiadam kilka komiksów z serii o Tintinie. Przed pójściem spać tak dla relaksu dobrze jest sobie przeczytać komiks. Bardzo spodobała mi się seria o Tintinie. Nie byłem świadomy tego iż te komiksy powstały prawie 80 lat temu.
Tintin w Ameryce dotyczy czasów prohibicji. Tintin znajduje się w Ameryce i tam musi sobie poradzić z gangsterami. Kilka razy ledwo uchodzi cudem z życiem. Pojawia się też wątek indiański.
Tintin to komiks z któego możemy sporo nauczyć się o geografii oraz przybliżyć sobie kontekst pewnych wydarzeń historycznych. W tym przypadku jest to prohibicja i problem przestępczości zorganizowanej lat 20tych i 30tych.

Posiadam kilka komiksów z serii o Tintinie. Przed pójściem spać tak dla relaksu dobrze jest sobie przeczytać komiks. Bardzo spodobała mi się seria o Tintinie. Nie byłem świadomy tego iż te komiksy powstały prawie 80 lat temu.
Tintin w Ameryce dotyczy czasów prohibicji. Tintin znajduje się w Ameryce i tam musi sobie poradzić z gangsterami. Kilka razy ledwo uchodzi cudem z...

więcej Pokaż mimo to

avatar
325
317

Na półkach: , , ,

Choć komiks jest przepełniony rozwiązaniami problemów opartymi jedynie o szczęśliwy dla głównego bohatera traf losu, to postacie są urocze i naiwne, a jednocześnie świetnie się śledzi ich losy. Ciekawie poruszono problem Indian, oraz mafii w Stanach Zjednoczonych.

Choć komiks jest przepełniony rozwiązaniami problemów opartymi jedynie o szczęśliwy dla głównego bohatera traf losu, to postacie są urocze i naiwne, a jednocześnie świetnie się śledzi ich losy. Ciekawie poruszono problem Indian, oraz mafii w Stanach Zjednoczonych.

Pokaż mimo to

avatar
334
332

Na półkach:

"Tintin w Ameryce" podąża tropem poznanej wcześniej organizacji, która bezskutecznie i wielokrotnie próbowała go uśmiercić, a on skutecznie pokrzyżował jej plany. Dociera do Ameryki (cudowne ilustracje oddające klimat kraju). Teraz niby realizuje nowy cykl reportaży. Gangsterzy zrobią wszystko, by utrudnić Tintinowi pobyt w Chicago. Dlatego od początku ma niesłychanie dziwne spotkania, dużo przy tym szczęścia i sprytu.
"Na fajkę pokoju!":) Dużo tu nieoczekiwanych zwrotów akcji i zabawnych ujęć. Tintin jest naprawdę dzielnym i odważnym bohaterem, i powodzi mu się w tym wszystkim tym niesłychanie.

"Tintin w Ameryce" podąża tropem poznanej wcześniej organizacji, która bezskutecznie i wielokrotnie próbowała go uśmiercić, a on skutecznie pokrzyżował jej plany. Dociera do Ameryki (cudowne ilustracje oddające klimat kraju). Teraz niby realizuje nowy cykl reportaży. Gangsterzy zrobią wszystko, by utrudnić Tintinowi pobyt w Chicago. Dlatego od początku ma niesłychanie...

więcej Pokaż mimo to

avatar
7943
6798

Na półkach: , , ,

TINTIN KONTRA MAFIA

Egmont powraca ze wznowieniami przygód TinTina, tym razem na warsztat biorąc starsze przygody dzielnego reportera. I dobrze się dzieje, bo to seria naprawdę godna poznania, a dzięki jej powrotowi na rynek, kolejni czytelnicy mogą przeczytać ten kultowy już komiks.

W tym tomie TinTin trafia w sam środek wielkiego kryzysu i czasów prohibicji, kiedy wkrótce po przygodach w Kongo przybywa do Ameryki zająć się chicagowskimi gangsterami. Jednym z tych, z którymi musi się zmierzyć jest nie kto inny, jak sam Al Capone. I choć nasz bohater, któremu towarzyszy jego wierny pies, radzi sobie całkiem nieźle i co i rusz wyprowadza przestępców w pole, to jednak wiele przeszkód staje na jego drodze. Policja nie zawsze chce mu wierzyć, przeciwnicy najmują płatnych zabójców, a ufać nie może przecież nikomu. To jednak nie koniec. Skoro jest w Ameryce, los nie może popchnąć go w inne towarzystwo, jak samych Indian, nawet jeśli ci czekają już tylko w rezerwatach!

Zabawa jak zwykle jest przednia. TinTin to komiks z jednej strony humorystyczny i nadający się dla młodych czytelników, z drugiej zaś zachowuje należytą powagę, która przekonuje do jego przygód także dorosłych, można rzec poważnych, czytelników. Widać to zarówno w scenariuszach, jak i warstwie graficznej, a ten tom pokazuje to chyba najlepiej z dotychczasowych, jakie miałem okazję czytać. Fajtłapowatość gangsterów zderzona zostaje tu z prawdziwym zagrożeniem – nie wahają się oni wrzucić TinTina do wody, na pewną śmierć, czy strzelać do niego (i to wcale nie w formie ostrzeżenia). Rysunki też doskonale to obrazują – cartoonowość postaci osadzona zostaje w prostych, acz realistycznych tłach, które pełne są detali. I wszystko to pasuje do siebie znakomicie, nie dając poczucia, że wypadło cokolwiek z innej bajki.

Fajne pomysły, świetne dialogi, konkretna akcja. Zabawa dla dużych i małych, ładnie wydana i w dobrej cenie.

Ta seria nie przypadkiem zyskała status kultowej. I nie chodzi tu o jej wiek, ale o klimat, jakoś wykonania i ponadczasowość. I to wszystko w TinTinie jest, a wszelkie wątpliwości co do jej jakości rozwiewają się, kiedy tylko przystąpi się do lektury. A zatem polecam.

Recenzja opublikowana na moim blogu http://ksiazkarnia.blog.pl/2016/04/13/tintin-w-ameryce-herge/

TINTIN KONTRA MAFIA

Egmont powraca ze wznowieniami przygód TinTina, tym razem na warsztat biorąc starsze przygody dzielnego reportera. I dobrze się dzieje, bo to seria naprawdę godna poznania, a dzięki jej powrotowi na rynek, kolejni czytelnicy mogą przeczytać ten kultowy już komiks.

W tym tomie TinTin trafia w sam środek wielkiego kryzysu i czasów prohibicji, kiedy...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    54
  • Posiadam
    12
  • Komiksy
    8
  • Chcę przeczytać
    7
  • Ulubione
    3
  • 2. Komiksy/powieści graficzne/mangi
    2
  • Komiks
    2
  • 2016
    1
  • 2017 rok
    1
  • 🍱 Komiksy
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Tintin w Ameryce


Podobne książki

Okładka książki Siostry Niezapominajki: 4. Kozica i kometa Alessandro Barbucci, Giovanni Di Gregorio
Ocena 8,0
Siostry Niezap... Alessandro Barbucci...
Okładka książki Pan Borsuk i pani Lisica. Talizman Brigitte Luciani, Eve Tharlet
Ocena 10,0
Pan Borsuk i p... Brigitte Luciani, E...
Okładka książki Thorgal Saga: Wendigo. Tom 02 Fred Duval, Corentin Rouge
Ocena 7,0
Thorgal Saga: ... Fred Duval, Corenti...

Przeczytaj także