Bezpieczna przystań

Nicholas Sparks Wydawnictwo: Albatros Seria: Wszystkie kolory miłości literatura obyczajowa, romans
Save Haven
2016-03-31
Ewa Wojtczak
Wszystkie kolory miłości
sparks romans miłość tajemnica

Czasem mam ochotę przeczytać coś lekkiego, odpocząć z książką w ręku, odciążyć umysł i uciec wyobraźnią do sennego, małego miasteczka, tak jak zrobiła to bohaterka tej historii. Ta lektura umożliwiła mi tę podróż.

Młode małżeństwo. On ją kocha ale jednocześnie osacza. Ona się go boi. Ucieka. Znajduje pracę i miłość. Po jakimś czasie mąż odnajduje ją i próbuje zmusić do powrotu. Czy mu się uda? Co się wydarzy?
Polecam. Dla mnie 8.

Gdy odczuwam nagły spadek romantyzmu we krwi, oglądam ekranizacje Sparksa (nie wszystkie, oczywiście wolę te ze szczęśliwym zakończeniem), ale wśród nich znajduje się właśnie Bezpieczna przystań. Sięgnęłam po książkę, stawiając na pewnik.

Jeśli czytaliście choć jedną książkę Sparksa, to doskonale wyczujecie, w którym kierunku zmierza fabuła i autor zaskoczy Was tylko...

Rzewny romans z thrillerem w pakiecie. Dość płaskie postaci, tani sentymentalizm. No, nie jestem targetem takich powieści, które pewnie się super sprzedają. Ale napisane sprawnie z dłużyznami i szczególami do porzygu- te przygotowywanie jedzenia jak z gazetek dla gospodyń domowych. Pół powieści czytał Gosztyła z okropną manierą, ale w momencie gdy pojawił się mąż głównej...

Na półkach: , , , ,

Oprócz niektórych opisów, które mnie nudziły, to książka mi się podobała. Główna postać fajnie napisana, cała historia tez ciekawa. Końcówka zaskakująca - o dziwo.

Zdecydowanie moja ulubiona pozycja tego autora. Piękna miłosna historia, która trzyma w napięciu.

Świetna książka. Uwielbiam wszystkie postacie z książek Nicolasa Sparksa. Czy Kate ucieknie przed mężem sadystą. Co wyniknie że znajomości z Alexem. Zawsze płacze na ostatnich rozdziałach książki. Autor jest wspaniałym dawca różnych emocji w trakcie czytania.

Katie ucieka od swojego brutalnego męża. Dotarła do małego miasteczka, gdzie wynajduje domek i zatrudnia się jako kelnerka. Tutaj poznaje Alexa i dwójkę jego dzieci. Powoli wszyscy zaczynają spędzać ze sobą coraz więcej czasu. Przeszłość kobiety jednak nie daje o sobie zapomnieć.
Czytało mi się szybko i bardzo przyjemnie. Lubię styl pisania Sparksa, chociaż nie wszystkie...

Nie jest to standardowa lektura dla mnie. Literatura obyczajowa, romans to nie do końca mój gatunek i od książek tego rodzaju wolę raczej ich ekranizacje. Mimo tego jednak czytało się przyjemnie i łatwo. Ucieszył mnie fakt, że fabuła nie skupia się przez cały czas na wątku romantycznym. Podobało mi się też zakończenie. Myślę, że to całkiem dobra książka.

Jak każda książka Sparksa - wciągająca, pięknie napisana i zaskakująca.

Dyskusje

9 656