Okładka książki Piekło ISIS. Opowieść jednej z niewielu kobiet, którym udało się uciec z Państwa Islamskiego Sophie Kasiki
Sophie Kasiki Wydawnictwo: Prószyński i S-ka reportaż
reportaż
Dans la nuit de Daech: Confession d'une repentie
Prószyński i S-ka
2016-05-19
2016-05-19
Tadeusz Markowski
Tadeusz Markowski historia

Ciekawe. Mimo, że historia podobna do wszystkich, to końcówka, czyli opis przekraczania granicy turecko-syryjskiej był bardzo interesujący. Dobre też na początek z książkami na faktach.

Ciekawa lektura, przykry życiorys i niesamowicie odważna kobieta.
Trochę nie rozumiem komentarzy i recenzji w stylu " głupota ", " mało wstrząsająca ". Czy wy się ludzie czasem słyszycie?
Oczywiście, decyzja na wyjechanie do tego kraju jest absurdalna, ale w momencie smutku lub załamania nikt nie popełnia rozsądnych decyzji. Gdy jesteś w depresji i czujesz się niekochany, jesteś bardziej podatny na manipulację i możesz chwycić się każdej religii lub ideologi, nawet tej najbardziej radykalnej i bezsensownej. Mało wstrząsająca? No, jak dla was ogromny strach, że mogą zabić ciebie i dziecko, że rodzina nie wie gdzie jesteś i mogą się nigdy nie dowiedzieć, że cię zamordowano, że przyjaciele cię zdradzili i oszukali, że jesteś w kraju wojny i jesteś pod ciągłą kontrolą, to ja nie wiem jakie tragedie wy przeżyliście i w jakiej dupie wy nie byliście. Nie patrzmy na czyjeś życiorysy tylko swoimi oczami.
Nie usprawiedliwiam autorki, ona sama napisała kilka razy że to była głupota, ale poruszyła parę kwestii, które są ciekawe i można z nich pociągnąć jakieś wnioski.

Ciekawa lektura, przykry życiorys i niesamowicie odważna kobieta.

Kobieta,która na własne życzenie wyjechała do Syrii. I kolejny raz zastanawiam się, dlaczego te kobiety są takie naiwne??? Opowieść dla mnie nieco ,,płytka" i powierzchowna.

Krótko.Głupota, przestroga, Pani się nudziło więc szukała przygód.Ogólnie dobra książka.

Zdecydowanie nie polecam - nie warto tracić czasu na lekturę tej książki. Nie będę jej streszczał bo robią to wszyscy inni. Dość napisać, że nawet tytuł wprowadza w błąd. Piekło ISIS - największą opisaną formą przemocy jaka spotkała autorkę było spoliczkowanie.... Jeśli historia jest prawdziwa to autorka miała więcej szczęścia niż rozumu i opuściła Syrię zaledwie najadłszy się strachu.

W książkach tego typu interesuje mnie zawsze ta pustka w człowieku, która popycha ludzi w ramiona zorganizowanych grup, sekt czy innych toksycznych relacji. Tak, samotność jest straszna i tutaj pojawia się cały szereg pytań z kluczowym na czele: czy to usprawiedliwia zło, które wyrządziła autorka swoim bliskim? Z drugiej strony depresja. Nie mówiłabym tutaj, że kobieta należy do słabych jednostek, wszak wszystko zależy od okoliczności, jak udowodnił Zimbardo.
Ku pouczeniu.

Książka jest mocna. Naprawdę warto ją przeczytać .

Książka jest mocna. Naprawdę warto ją przeczytać .

Jak dużo kobiet takich jak Sophie daje się łatwo oszukać? Jak łatwo można dać się oszukać osobą które znamy i którym ufamy? Czytając tą książkę miałam świadomość że Sophie jednak się udało ale wielu innym kobietą nie. Sophie bardzo szybko spostrzegła się że jest to pułapka, że została oszukana że tkwi w samym piekle. Czytając tą książkę w głowie roiło mi się od pytań dlaczego??? Rządy nie reagują, armie nie wkroczą, dlaczego, dlaczego na to wszystko się pozwala???
Polecam tą książkę wszystkim tym którzy uważają że islam ma rację!

Tak sobie parafrazując. Ktoś kiedyś mierzył poziom cukru w cukrze, ja zmierzę poziom dramatyzmu w owej pozycji. Chciałoby się sacharynę, bo ma 500 % cukru w cukrze, a ma się do dyspozycji torebkę cukru co rok na półce stała. Czytając spodziewałam się, że treść potarga mymi emocjami. Nic takiego nie miało miejsca, co gorsza ani razu nie pojawił się niepokój: co dalej? Szkoda. Uwzględniając jednak fakt, że jestem wypaczona przez latami czytane thrillery psychologiczne i nie chcąc uprawiać dyletanctwa, jeśli chodzi o tematykę, stwierdzenie - może być, jest jak najbardziej adekwatnym.

Bardzo ciekawa książka, wciągająca historia. Przeczytałam dosłownie jednym tchem!

• Literatura faktu
  • Reportaż
  • Do kupienia
  • 2016
  • Literatura faktu

Sophie Kasiki Piekło ISIS. Opowieść jednej z niewielu kobiet, którym udało się uciec z Państwa Islamskiego Zobacz więcej