Szlak Norden. Modernizacja po skandynawsku

Włodzimierz Anioł Wydawnictwo: Elipsa nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
9788371519437
Elipsa
Norden Skandynawia kraje nordyckie Dania Finlandia Islandia Norwegia Szwecja państwo opiekuńcze welfare state dobrobyt polityka społeczna
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
9788371519437

Przegadana książka, mnóstwo powtórzeń w treści, fatalna redakcja. Książka jest z 2013 r. a ostatni kryzys jaki się w niej analizuje to ten z lat 90-tych, o 2007-8 nie ma praktycznie nic a był istotny (choćby dla Islandii). Jest też parę mocnych sądów nie popartych przypisami.
Jeżeli interesuje kogoś polityka społeczna krajów Norden to polecam...
zajrzeć do anglojęzycznych...

• Skandynawistyka