Tajemnicza gwiazda

Okładka książki Tajemnicza gwiazda Nora Roberts
Okładka książki Tajemnicza gwiazda
Nora Roberts Wydawnictwo: HarperCollins Cykl: Niebieski diament (tom 3) literatura piękna
Niebieski diament (tom 3)
Secret star
HarperCollins
2016-01-18
1999-01-01
Barbara Osuchowska

Ostatnia część "Niebieskiego diamentu" i na razie robię sobie przerwę od Nory Roberts.

Grace Fontaine jest przyjaciółką Bailey i MJ. W związku z tym, że Bailey wysłała jej diament, jej życie znajduje się w niebezpieczeństwie. Kiedy Seth, porucznik Buchanan znajduje w domu denatkę, jest przekonany, że to Grace. Jakie jest jego zaskoczenie, kiedy sama Grace celuje do niego z pistoletu...

Seth zajmuje się sprawą związaną z diamentami i jego zadaniem jest odkryć, kto stoi za tym wszystkim. Niestety jego uwagę rozprasza Grace, która choć jest sławna i żywiołowa jest też ciepłą i czułą osobą. W pewnym momencie Swth uświadamia sobie, że bardzo mu zależy na Grace...

Książkę czytało mi się bardzo szybko i fabuła była ciekawa. Ogólnie trylogia wypadła koniec końców bardzo dobrze. Polecam fanom Nory Roberts.

Myślę, że trudno byłoby znaleźć bardziej niedobraną parę. Zasadniczy szef oddziału dochodzeniowego, nazywany za plecami przez swoich ludzi Automatem i żywiołowa młoda dziedziczka, po cichu oddana dzieciom altruistka.

Detektyw Buchanan przyjeżdża na miejsce zbrodni zbadać sprawę śmierci byłej modelki Grace Fontaine. Choć skupia się na swoich obowiązkach, jego uwagę wciąż przyciąga piękny portret denatki. Jest nim zafascynowany tak bardzo, że po zakończeniu oględzin wraca popatrzeć na niego jeszcze raz. Nie spodziewał się jednak, że spotka się oko w oko z całą i zdrową Grace i że dziewczyna, która powinna leżeć martwa w kostnicy weźmie go na muszkę.

Podczas gdy MJ i Jack byli do siebie bardzo podoba, Grace i Seth są jak ogień i woda. Ich historia przypomina nieco tą z "Dumy i uprzedzenia". Nie sposób jednak stwierdzić które z nich jest bardziej dumne, a które uprzedzone.

Po tym gdy Trzy Gwiazdy Mitry połączyły na nowo trzy przyjaciółki udaje im się z pomocą ukochanych połączyć zgromadzone fakty i rozwiązać kryminalną zagadkę. Wszystkie luki zostają wypełnione i sprawa zostaje zakończona. Dla nich to jednak dopiero początek.

Od pierwszej części zastanawiałam się nad tym jak zakończona zostanie ta historia. Tworzyłam wizje i wersje, a zakończenie okazało się nieskomplikowane moim zdaniem. Po pierwszej i drugiej części, które fantastycznie się splatały trochę oczekiwałam bardziej zaskakującego końca:)

Co by tu napisać hmm. Książkę dzisiaj skończyła a zaczęłam ją dwa dni temu chyba haha no dobra. Ostatnia układanka została ułożona w całość wszystkie Trzy Gwiazdy Mitry zostały umieszczone w Muzeum ;-) przy tym wszystkie trzy przyjaciółki są razem już na zawsze.
Grace trzecia z przyjaciółek która zakochała się w poruczniku który nie chciał jej miłości i sam przed nią ukrywał to gdyż On był typem faceta którego uczucia nie obchodziły i był jak to mówią sztywniakiem a Ona piękna, młoda piękna kobieta otworzyła się przed Nim od razu. Jednak los chciał żeby ta cała koszmarna sytuacja ich połączyła i tak się stało ;-) .. Cudowne zakończenia koszmaru i wspaniałe życie zaczęło od nowa dla wszystkich ;-). No to tyle.

Seth, policyjny detektyw, odnajduje zmasakrowane zwłoki Grace, przyjaciółki Bailey James i MJ O'Leary. Po chwili przekonuje się, że słynna modelka mierzy do niego z broni... Czyżby kobieta sfingowała własną śmierć?

Razem z Grace, policjant, odnajduje jej przyjaciółki i razem z ich partnerami(Jackiem i Cadem)próbuje rozwikłać sprawę morderstwa w domu Grace.
Okazuje się, że ma to związek z posiadanym przez Grace klejnotem.
Uroda kobiety powoduje, iż osoba która chce zdobyć klejnoty, chce zdobyć również i ją. W trzeciej części cyklu, w końcu ujawnia nam się ta osoba. Jest to człowiek rządny władzy i nieobliczalny. Chęć posiadania niebieskich diamentów oraz pięknej kobiety sprawia, że postanawia bezpośrednio zagrozić Grace i jej przyjaciołom.

Jak to u Nory Roberts bywa, oczywiście mamy szeroko opisany wątek miłosny, ale ta część trylogii wciąga, przede wszystkim wartką akcją, zagadkami i tajemniczością, wszak to przecież "Tajemnicza Gwiazda".

Okazuje się, że...

Poza wątkami romantycznymi, dużo napięcia, tajemnic, zbrodni i emocji. Rewelacyjna książka! Polecam.

2040

Najlepsza ze wszystkich 3 części ;)

Najlepsza ze wszystkich 3 części ;)

Świetna

Świetna

Uwielbiam Nore i jej romanse z nutą kryminału. :)

Uwielbiam Nore i jej romanse z nutą kryminału. :)

• Nora Roberts
  • Ebooki
  • Harlequin
  • Roberts Nora
  • Romans

Dodaj cytat z książki Tajemnicza gwiazda