Twierdza Głogów czasy wojen napoleońskich 1806-1814

2011-01-01
2011-01-01
wojskowość powszechna wojny napoleońskie

"Napoleon w Głogowie"
Czasy "napoleońskie" to nie mój klimat, ale Głogów już tak. Lubię znać historię miasta w którym się wychowałem.
Pięknie wydana książka pochodzi ze stajni Napoleon V. Twarda lakierowana oprawa formatu A4, szyty grzbiet i lakierowane karty papieru - to mistrzostwo świata. Nawet nie trzeba zakładki bo wydawnictwo zawiera taśmę.
Treść publikacji to czasy zdobycia twierdzy Głogów przez wojska Francuskie i jej okupacja. Końcowym akordem jest odzyskanie niepodległości przez miasto.
Pierwsze rozdziały wprowadzające były zbyt skondensowane i nieobeznany w faktach trochę musiałem poszperać. Dalej już było lepiej i coraz bardziej ciekawie. W końcu książka wciągnęła i tak trzymała do ostatniej karty.
Oprócz tekstu dostajemy piękne ilustracje. Dotyczą one formacji wojskowych, opisywanych wydarzeń czy historycznych postaci. W otoczeniu pomagają zorientować nam się mapy i szkice twierdzy (trochę małe). Część danych (głównie dotyczących zmian obsady twierdzy) przedstawiono w tabelach.
Jest to moim zdaniem pięknie wydana i dość przystępnie napisana publikacja. Może po nią sięgnąć każdy, nawet nie związany z tematem - czego jestem przykładem.

"Napoleon w Głogowie"
Treść publikacji to czasy...

Dodaj cytat z książki Twierdza Głogów czasy wojen napoleońskich 1806-1814

Ciekawostki historyczne