Kampania 1813 r. na północnym zachodzie Księstwa Warszawskiego. Napoleońska twierdza Toruń

Andrzej Nieuważny Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Mikołaja Kopernika historia
Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Mikołaja Kopernika
wojskowość powszechna wojny napoleońskie
historia
wojskowość powszechna wojny napoleońskie

Książka Andrzeja Nieuważnego podzielona jest na dwie części. Pierwsza z nich, złożona z dwóch rozdziałów, traktuje o działaniach wojennych w pierwszych czterech miesiącach 1813 roku na północnym zachodzie oraz zachodzie Księstwa Warszawskiego. Druga część koncentruje się już na twierdzy toruńskiej w latach 1806-1813. Autor pokazuje problemy z jakimi borykało się miasto w...

Genialna praca. Wzór jak powinno wyglądać rzetelne opracowanie, i pod względem formy oraz treści. Teraz już mało kto wydaje takie rzeczy. Wszystko musi być maksymalnie uproszczone, 'przystosowane dla zwykłego czytelnika', odarte z warsztatu naukowego. Póki jednak wychodzą takie prace jak ta śp. Andrzeja Nieuważnego jest jakaś nadzieja.

Dyskusje

• Wojskowość powszechna