Londyn. Step by step

Okładka książki Londyn. Step by step
Michael Macaroon Wydawnictwo: Berlitz turystyka, mapy, atlasy
turystyka, mapy, atlasy
Berlitz

Super przewodnik. Bardzo fajnie zaplanowane trasy, dużym plusem sa mapki - mała do każdej trasy, większa na okładce, jeszcze dokładniejsza jako dodatek. Szkoda, że nie ma podanych cen atrakcji, ale w sumie można sobie z wyprzedzeniem sprawdzić, a tak to informacje mogłyby się przedawnić. na pewno na plus, że pisali do których miejsc wstęp płatny, a gdzie bezpłatny.
Sporo zdjęć, które pozwalają wczuć się w atmosferę Londynu. Generalnie bardzo na plus, kupiłam na jakieś wyprzedaży i obawiałam się, że będzie słaby, a tu miłe zaskoczenie! ;)

Sporo...

Mam nowsze wydanie z 2016 roku.
Bardzo ciekawy przewodnik, w którym opisanych jest 20 tras wycieczkowych, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Każda trasa opatrzona jest mapką (z zaznaczonymi atrakcjami, restauracjami, stacjami metra itp.), opisem polecanych obiektów, propozycjami miejsc, gdzie można coś zjeść, a na marginesach znajdziemy dodatkowe informacje dot. danej trasy. Przy opisach większości atrakcji podane są telefon, strona internetowa, godziny otwarcia oraz czy wstęp jest płatny, czy nie. Wysokiej jakości fotografie świetnie uzupełniają tekst.
Oprócz tras wycieczek w przewodniku znajdziemy informacje dot. kultury i historii Wielkiej Brytanii, a na końcu książki praktyczne informacje oraz opisy wybranych hoteli i restauracji z podaną orientacyjną kategorią cenową.
Bardzo dużym plusem są mapki na okładkach: z przodu mapka Centrum Londynu z zaznaczonymi trasami, z tyłu mapa metra. Dodatkowo do przewodnika załączony jest szczegółowy plan miasta.
Jedynym niewielkim minusem są zdjęcia, bo chociaż dobrej jakości i przedstawiające ciekawe ujęcia i szczegóły, to wolałabym ogólne ujęcia opisywanych obiektów.
Ogólnie bardzo polecam ten przewodnik z kilku powodów: jest bardzo dobrze zrobiony, ciekawe trasy, praktyczne informacje, ładne zdjęcia, dodatkowe mapki oraz kieszonkowy format.

Mam nowsze wydanie z 2016 roku.

Fajne jest to, że są już wyznaczone trasy, którymi można zwiedzać Londyn. Bardzo dobry przewodnik.

Świetny przewodnik dla początkujących i zaawansowanych. Jego ogromnym plusem są dodatkowe mapki oraz trasy.

Dodaj cytat z książki Londyn. Step by step