Koraliki i cekiny. Sztuka zdobienia haftem

Okładka książki Koraliki i cekiny. Sztuka zdobienia haftem Stanley Levy
Okładka książki Koraliki i cekiny. Sztuka zdobienia haftem
Stanley Levy Wydawnictwo: Buchmann hobby
hobby
Buchmann

Na polskim rynku wydawniczym zdecydowanie brakuje specjalistycznych książek i podręczników do haftu. Niestety to wydanie nie poprawia sytuacji i nie wypełnia tej luki. Jako osoba zajmująca się haftem hobbystycznie od kilku lat wiązałem z tą pozycją duże nadzieje. Autor wyraźnie chce się podzielić swoją pasją i wiedzą z zakresu haftu koralikowego i cekinowego, jednak zdecydowanie brakuje mu systematyczności i rygoru przez co książce brakuje spójności. Część bardzo prostych informacji jest przekazana rozwlekle lub w bardzo zawiły sposób i jest to szczególnie dezorientujące w miejscach w których wystarczyłaby schematyczna ilustracja z opisem poszczególnych kroków wykonania. Część wskazówek wydaje się mieć bardzo ograniczone praktyczne zastosowanie, są również czasami zbyt ogólne (np. "przymocuj wzór jakimiś ciężarkami"). Momentami język jest dla mnie zbyt kolokwialny, a autor ma tendencje do popadania w dygresje. Zdecydowanie brakuje rozdziału o materiałach i producentach. Głównym plusem publikacji jest w moim odczuciu duża galeria prac i wzorów autora oraz jego uczniów.

Dodaj cytat z książki Koraliki i cekiny. Sztuka zdobienia haftem