Jak radzić sobie z porażką (nie tylko) w biznesie

Okładka książki Jak radzić sobie z porażką (nie tylko) w biznesie Marcin Osman
Okładka książki Jak radzić sobie z porażką (nie tylko) w biznesie
Marcin Osman Wydawnictwo: OSM Consult Sp. z o. o. biznes, finanse
biznes, finanse
OSM Consult Sp. z o. o.
2015-10-26
2015-10-26
biznes marketing sprzedaż

Okładka książki Filozofia lekkiego plecaka Kamila Kruk, Marcin Osman
Filozofia lekk... Kamila Kruk, Marcin...
Okładka książki Sprzedawaj JESZCZE więcej Kamila Kruk, Marcin Osman
Sprzedawaj JES... Kamila Kruk, Marcin...

DOBRA.

DOBRA.

Książka do przeczytania w 2 godziny. Stylem przypomina książki Kiyosakiego. Książka zawiera pozornie kilka ciekawych informacji, ale większość moim zdaniem nie nadaje się jednak do zastosowania w rzeczywistości, zwłaszcza jeśli się trafi na upartych wierzycieli.

Co do opisywanej przez autora spółki, to chodzi prawdopodobnie o INVEST SUCCESS Sp. z o.o. - założona 28.03.2011 r., wpisana do rejestru 19.05.2011 r.
Autor miał w niej ledwie 10% udziałów o łącznej wartości nominalnej 500 zł, ale zostaje Prezesem Zarządu, którym jest krócej niż 4 miesiące. Po nim władzę w spółce przejmuje drugi ze wspólników (90% udziałów),ale rezygnuje ze stanowiska po ok. 2 latach.

W 2013 r. spółka zostaje de facto "porzucona", w 2014 r. wyznaczony zostaje kurator, a spółka jako "martwa" zostaje wykreślona z rejestru w 2015 r.

Co ciekawe - w rejestrze brak jest informacji o złożeniu sprawozdań finansowych za którykolwiek rok.

Autor ma też udziały (50%) m.n. w OCEAN MIND Sp. z o.o. założonej w 2012 r. - w rejestrze widnieje jako wiceprezes zarządu aż do 2019 r. W rejestrze brak informacji o złożeniu sprawozdań finansowych, za to w 2019 r. w spółce komornik zawitał i wszczęte jest przez sąd postępowanie o wykreślenie spółki z rejestru (pewnie jako nie prowadzącej działalności).

Główna spółka autora OSM CONSULT Sp. z o.o. (80% udziałów) w 2017 i 2018 r. wykazała stratę netto, co oczywiście nie oznacza, że autor nie zarobił na niej lub w inny sposób.

To same skuteczne strategie bezpiecznego wychodzenia (nie tylko) z biznesowych zakrętów.

Kwintesencja tego, jak powinien wyglądać dobry poradnik. Same praktycznne informacje streszczone w kilklu rozdziałach.
Śmiało polecam tym, którzy zakładaja własny bizens czy spółkę albo tym, których biznes zycia właśnie upał i zostali z długami. Osman wyjaśnia jak postępowac krok po kroku w takiej sytuacji i wyjść na prostą. Naprawdę dobra książka

Marcin Osman napisał świetną książkę, bardzo szczerą. Opisując swoją "porażkę". Pokazując jak w nieszablonowy sposób wyjść wyciągnąć z takiej sytuacji lekcje. Opowiadał co będzie trudne i jak podejść do tematu by szybko stanąć na nogi. Dla każdego to SZYBKO będzie miało INNY WYMIAR czasu. Ponieważ każdy kryzys, porażka wymaga przepracowania.
Polecam.

Polecam.

Byłam u autora - Marcina Osmana na szkoleniu z tej tematyki, a teraz przeczytałam książkę. Powinna to być obowiązkowa pozycja dla każdego przedsiębiorcy. Marcin przypomina nam, że nie jesteśmy bogami, a podjęte czasem decyzje, mogą zakończyć się porażką. Każdy człowiek odsuwa taką myśl od siebie. Jesteśmy nastawieni na sukces i często nie kalkulujemy racjonalnie ryzyka. Będę często sięgała po tą książkę, gdyż zawiera bardzo cenne lekcje dla mnie. Gorąco polecam.

MARCIN OSMAN „JAK RADZIĆ SOBIE Z PORAŻKĄ (NIE TYLKO) W BIZNESIE”

Tracisz biznes, płynność finansową, wszystko się wali…, wpadasz w panikę, przestajesz myśleć logicznie, rozpędzona kula śnieżna przygniata cię i z każdym zataczanym kołem spadasz coraz niżej, dusisz się i budzisz się (jupi!!! żyję!?, ale zaraz, chwileczkę, jednak nie, wolałbym, żeby TO się skończyło). Jakoś wyczołgujesz się z tej zaspy, ale niebezpieczeństwo nadal otacza cię z każdej strony.

Nie ma łatwych rozwiązań (ani ucieczka, ani odebranie sobie życia – tak, w skrajnych przypadkach, bez pomocnej dłoni, też tak się dzieje – nic nie pomoże). Będzie trudno, będzie pod górkę, ale wyjście z trudnej, a nawet bardzo trudnej sytuacji jest możliwe! Wątpisz, nie wierzysz… Rozejrzyj się! Nie jesteś sam. Inni też tam byli albo są właśnie teraz, tak jak ty. Do kogo ci w tej chwili bliżej? Powiesz, że do tych, którzy dzielą teraz ten sam los, co ty. Ale zastanów się przez chwilę. Czy oni ci pomogą, skoro są tak samo pogrążeni? Nie! Rozejrzyj się, gdzie są ci, którzy byli tam, gdzie ty teraz, ale znaleźli się znów na szczycie swoich możliwości. TO WŁAŚNIE DO NICH SKIERUJ SWOJE KROKI, TO ICH ZDANIE ROZWAŻ…

Jeśli widzisz w tym sens, jesteś na dobrej drodze do rozwiązania swojej trudnej sytuacji. Nie jutro, nie pojutrze, ani za miesiąc, ani być może za rok, ale metodycznie, krok po kroku, możesz znów wyjść na prostą. Odbudować najpierw siebie, swoje życie i swój biznes.
Podpowiedzi, jak wydobyć się z otchłani, stanąć znów na nogi i wyciągnąć wnioski ze swojej porażki, odrobić lekcje, znajdziesz w książce Marcina Osmana „Jak radzić sobie z porażką (nie tylko) w biznesie”. Daj głos tym, którzy też byli tam, gdzie ty, ale podźwignęli się z trudnej sytuacji i potrafili odbudować siebie, swój biznes i wejść na wyższy poziom świadomości.

Książka ta, to ZBIÓR DOŚWIADCZEŃ I PODPOWIEDZI, jak radzić sobie z porażką i odpowiedzialnie odbudować wszystko to, co się rozpadło. A co najważniejsze, treść płynie od PRAKTYKA, KTÓRY PRZEŻYŁ TO, CO TY, odrobił sumiennie lekcje i PRZEKUŁ PRZYGNIATAJĄCĄ PORAŻKĘ W SUKCES!

MARCIN OSMAN „JAK RADZIĆ SOBIE Z PORAŻKĄ (NIE TYLKO) W BIZNESIE”

Są takie problemy, z którymi nie potrafię sobie poradzić. Myślę, że idę w dobrym kierunku i nagle spotykam mur na dziesięć metrów w górę i trzydzieści w bok, a podkopać się nie da, bo są jeszcze zbrojenia. Samego zaś muru pilnują uzbrojone żółwie ninja. Też tak macie? Długo wyczekiwana książka rozwiała wreszcie moje wątpliwości i dała odpowiedzi, których szukałam.

Okładka utrzymana jest w podobnym tonie, co poprzednia książka autora. Piękny, niebieski kolor z rysunkiem dającym do myślenia jeszcze przed dotarciem na pierwszą stronę, a przyjemny papier i miła dla oka czcionka sprawiły, że prawie „połknęłam” książkę w dwa wieczory.

Zapowiadając książkę, Marcin Osman mówił, że będzie ona bardzo osobista. I rzeczywiście- dowiaduję się z niej o nim jeszcze więcej niż z poprzedniej publikacji. Są tu wspomniane historie z jego życia o których wcześniej nie słyszałam, a także, wzbogacone o szczegóły, historie z poprzedniej książki i szkoleń (jeśli ktoś w jakimś uczestniczył 😉 ).

Wszystko jest naprawdę nieźle uporządkowane, więc jestem w stanie wyobrazić sobie drogę, jaką autor przeszedł, by znaleźć się tu, gdzie jest obecnie. Droga ta nie jest łatwa i choć Marcin jako osoba bardzo pozytywna i dająca z siebie dużo dobrych emocji, cały czas podkreśla, że porażka nie oznacza końca świata, to czytając między wierszami, możemy wywnioskować, ile sił kosztowały go te niepowodzenia.

Podoba mi się język, w jakim książka jest napisana. Nie znajduję lepszego sposobu na tak wyraziste przekazanie nam uczuć, jakie towarzyszyły Marcinowi w poszczególnych etapach. Język jest prosty, a zwroty trafnie sformułowane, łatwe do zrozumienia dla każdego. Dzieła utrzymane w naukowym tonie nie są niestety atrakcyjne dla wszystkich, bo nie każdy potrafi je zrozumieć. Natomiast tutaj nie będziecie mieli z tym problemu. Dokładnie zrozumiecie jak funkcjonował w tamtym czasie, jak myślał i jak żył. Dlatego też jest to dla mnie bardzo wiarygodne.

Najważniejszy dla mnie jest chyba fakt, że nie jest to książka napisana przez teoretyka, tylko praktyka, który opisuje swoje doświadczenia. Z teorią bywa różnie, natomiast to, co przeżyło się osobiście jest absolutnie weryfikowalne i tym bardziej świadomie możemy kroczyć taką samą ścieżką, bo z góry wiadomo co jest na jej końcu.

Treść książki czyli problemy w niej zawarte? Nie ma sprawy- znajdziemy tutaj dokładną instrukcję, krok po kroku: co i jak robić, by wyleźć z tego bagnistego dołu na powierzchnię i wyżej.

Moje zdziwienie rosło z każdym rozdziałem, bo autor naprawdę każdy element przeanalizował. Nie zapomniał chyba o niczym. Dowiemy się między innymi: jak żyć z komornikiem na karku (a powiedz szczerze: ilu masz znajomych z takim problemem? W dzisiejszych czasach naprawdę dużo osób ma problem ze spłacaniem rat/długów). Jak poradzić sobie z długami i dzwoniącymi wierzycielami. Jakie mamy wyjścia, gdy spotka nas to niechciane zdarzenie i jak powinniśmy myśleć wtedy, a także jak działać, by nie popaść w kompletną depresję. Jak znaleźć kogoś, kto nam pomoże, a jakich osób unikać. I tutaj też znajdujemy często aspekt porażek niebiznesowych, raczej z naszego życia prywatnego, które są dużo bardziej bolesne niż te- biznesowe.

Okładka...

Bardzo mądra książka !

Bardzo mądra książka !

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• Biznes
  • Przeczytane w 2018
  • Nieprzeczytane
  • Rozwój
  • Poradniki/praktyczne - polecam
  • Biznes, finanse, rozwój

Dodaj cytat z książki Jak radzić sobie z porażką (nie tylko) w biznesie