Sześć serc

2016-02-10
2014-07-26
Katarzyna Agnieszka Dyrek

Jestem oczarowana! 🤩

Opowieść Jasona Fieldsa jest niesamowita. Już sam opis zrobił ogromną robotę, bo bije od niego aura tajemniczości, iluzji i magii.

Iluzjonista Jay zostaje oskarżony przez dziennikarkę o śmierć człowieka, który brał udział w jednym z jego przedstawień. Sprawa jest trudna, ale Jay ani przez chwilę nie wątpi w zwycięstwo. Matilda pomaga ojcu w wprowadzeniu kancelarii prawniczej, gdy Jay staje na jej drodze. Nie rozumie, dlaczego wybrał taką małą kancelarię i dlaczego ma wrażenie, że coś ją do niego ciągnie. Dużo magii, iluzji, oszustw, tajemnic i miłości!

To też nie jest tak, że książka w stu procentach mnie zachwyciła, bo jednak wątek Jasona i Matildy został poprowadzony trochę... schematowo. Podobała mi się ich relacja, to rozkładanie wszystkiego na czynniki pierwsze, interpretowanie ruchów ciała i zachowania, ale często wkradały się momenty, które były jak kopiuj-wklejki innych książek. Na szczęście postać Jay’a potrafiła to przyćmić i sprawić, że nie skupiałam się na tych słabszych elementach. Świetnie poprowadzony wątek iluzji! Cieszę się, że magia przewijała się przez całą fabułę, bo to na pewno wyszło na plus całej historii!

Książka do samego końca trzyma w napięciu. Przyznam, że zaskoczyło mnie zakończenie, bo kompletnie nie spodziewałam się takiego zwrotu akcji!

Szkoda, że nie ma w Polsce reszty serii 😞

Jestem oczarowana! 🤩

"...tajemnica jest lepsza niż prawda. Dlaczego więc nie żyć magią? Dlaczego nie być znów dzieckiem i nie wierzyć w fantazję? "

Efekt iluzjonistyczny to wywołanie u widza wrażenia, iż robi się rzeczy pozornie sprzeczne z prawami fizyki poprzez zastosowanie odpowiednich trików.

Jay potocznie zajmuje się łamaniem praw fizyki. Wykonuje triki, sprawiające że ludzie zaczynają wierzyć w rzeczy pozornie niemożliwe.

Jay również od lat planuje zemstę. Pragnie jej dla siebie, ale również dla bliskich. Żyje tym, czekając na nią. Wie, że gdy będzie po wszystkim będzie jego.
Jego nagroda.
Jego miłość.

Pragnienie wzmacnia się przez lata. Gdy jej dotyka, wie że jest w domu. Ona jest jego domem.

Mam tylko jedno serce, a kiedy moje wielkie oszustwo dobiegnie końca, wręczę je właśnie jej.

Sztuczki iluzjonistyczne, zemsta, wpleciony romans.
Czego chcieć więcej?

Jay całkowicie pobił moje serce. Szlachetny, żądny zemsta dla swoich bliskich, lojalny.
Wplećmy w to tatuaże, jego dobre serce i ideał gotowy.

Usiądźcie wygodnie, znajdujecie się na początku jazdy z piekła rodem...

Przecudna książka, dawno nie czytałam tak dobrego romansu ze szczyptą magii w tle. Historia jest dość przewidywalna ale nie odbiera jej to ani trochę uroku, a wręcz go dodaje. Bohaterowie również nie są mocno postępowymi postaciami ale to również ani trochę nie przeszkadza. Ich charaktery są tutaj połączone idealnie, dialogi są cudne, a książka po prostu chwyta za serce. Właśnie takie historie, które są niebanalnie banalne przynoszą mi najwięcej radości.

fabuła ciekawa choć przewidywalna . dużo romantyzmu ze strony głównego bohatera - wracac do ukochanej po tylu latach ? Podobała mi sie ta książka . czyta sie szybko i przyjemnie . na jeden wieczór

Rewelacja. Pokochałam bohaterów od pierwszych stron. Szkoda, że nie ma kolejnych części.

Opis fabuły dla mnie brzmiał bardzo dobrze - wręcz czułam magię, iluzje i sztuczki, które chciałam poznać w tej powieści. Jednak opis a cały rys książki to dwie zupełnie różne historię. Bo to jest kolejny, zwykły romans. Może bym jeszcze to zaakceptowała, bo lubię przeczytać od czasu do czasu ten gatunek. Jednak dawno nie spotkałam tak irytującej głównej bohaterki. Nie wspomnę ile razy musiałam łapać się za głowę, gdy ona wpadała na „genialne” pomysły.
Jedynie zakończenie, było znośne, część wątków została w ciekawy sposób rozwiązana.
Podsumowując, jeśli szukacie kolejnego romansu i ta oto książka wpadnie wam w ręce to nie widzę przeciwwskazań. Jednak jeśli potrzebujecie książki z ciekawym wątkiem iluzji i sztuczek karcianych to zdecydowanie odradzam.

W książce raczej nie dzieje sie nic nadzwyczajnego jednak cała historia mnie urzekła i żałuje że nie ma wydanych kolejnych tomów w polsce

Podobała mi się i to bardzo:) jest w tej książcw wszystko,począwszy od tajemnicy miłśc , przyjażń , humor , nie głupi i irytujący bohaterzy:) więcej takich książek!

A teraz książka z kręgu książek zaległych. Otwarcie powiem, że zasugerowałam się okładką, bo jest w moich kolorach 🙃 typowa baba,ale nie o tym... Kilka słów o książce "Sześć serc" @l.h.cosway
❤️
Bohaterami książki są Jay Fields, iluzjonista, behawiorysta w jednym. Został oskarżony o śmierć ochotnika podczas swojego pokazu. Jego imię i reputacja została zhańbiona. Czy rzeczywiście ochotnik zmarł na skutek występu, a może był chory? Ze swoją sprawą, kieruje się do kancelarii prawnej zarządzanej przez ojca Matildy... Tych dwoje, tam właśnie się poznaje. Ona jest sekretarką i córka właściciela, a on klientem...
Czy ojciec Matildy podejmie się zadania? Jak będzie wyglądała relacja tej dwójki?
Jedno jest pewne... Małymi krokami tych dwoje będzie zbliżać się do siebie, jednak... Jaką prawdę i przeszłość ukrywa Jay /Jason? Co oznacza karta i znaczenie słów "6 serc" ...? Dogadują się jak starzy przyjaciele, a znają się zaledwie kilka miesięcy...
Jak zareaguje Matilda na prawdę o Jayu? Czy mężczyzna wygra sprawę w sądzie o bezpodstawne oskarżenia?
Powiem Wam, że książka bardzo przyjemna....w kręgu magii, iluzji, luster, czarów...
✨"Te wszystkie „może” mogą się ciągnąć w nieskończoność, Watsonie, ale oboje wiemy, że tajemnica jest lepsza niż prawda. Dlaczego więc nie żyć magią? Dlaczego nie być znów dzieckiem i nie wierzyć w fantazje? Życie jest fajniejsze z odrobiną dymu i luster."
✨"Sześć serc. Sześcioro ludzi, na których najbardziej mi zależy"
A na koniec małe przesłanie z książki
✨"Wszyscy jesteśmy winni, bo pragniemy idealnej osoby, ale nie pomyślimy, by zajrzeć do własnego wnętrza i zobaczyć, jak sami jesteśmy niedoskonali.
To nic złego. Kluczem do sukcesu jest nieustanny rozwój. Nikt z nas nigdy nie będzie idealny, więc pogódźmy się z tym. Możemy jedynie starać się być lepszą wersją samych siebie. Musimy dobrze czuć się we własnej skórze, a kiedy to osiągniemy, staniemy się bardziej atrakcyjni dla płci przeciwnej"
Książka warta przeczytania, ja z całego serca polecam ❤️

❤️

Wiem, że nie powinno oceniać się książki po okładce, ale tym razem się skusiłam. A niepotrzebnie. Książka nic nie wniosła do mojego życia, była bardzo przewidywalna i mało ambitna. Główna bohaterka baaardzo mnie męczyła, a tajemnicze powiązania między bohaterami stały się dla mnie oczywiste już po 40 stronach czytania.
Jedyne plusy jakie dostrzegłam to duża czcionka i mało wymagająca treść, przez co można ją czytać wszędzie i zbytnio się na niej nie skupiać.

Jedyne plusy jakie dostrzegłam to duża czcionka i mało...

• 2016
  • 2016