Awaria małżeńska

Okładka książki Awaria małżeńska Natasza Socha, Magdalena Witkiewicz
Okładka książki Awaria małżeńska
Natasza SochaMagdalena Witkiewicz Wydawnictwo: Filia literatura obyczajowa, romans
Filia
2016-01-20
2016-01-20
literatura polska

Wyjątkowo stereotypowa i seksistowska pozycja. Nie dziwią mnie recenzje urazonych panów, bowiem wszyscy mężczyźni w książce to wyjątkowi idioci. Całość oparta na dziwnych "obserwacjach z życia" autorek, o tym jak to mężczyźni nie potrafią zrobić śniadania czy nie wiedzą do jakiej szkoły chodzą ich dzieci. Końcówka z pseudomorałem o tym, jak to matki polki lubią stawiać się w pozycji męczennic z pewnością znajdzie swoich fanów, bo jest dość prawdziwa. Nie da się jednak ukryć ze to dość banalna i mało odkrywcza prawda. Pomijam już wszelkie błędy fabularne (pomylone imiona bohaterek),językowe (jedno z częściej przewijających się sformułowań to "niemniej jednak" które jest niepoprawne),a nawet ortograficzne. Postacie bardzo mocno przerysowane: żeńskie - jako idealne i niezastąpione, męskie - jako nieporadne życiowo. Mimo to ich charaktery są mało rozwinięte i ciężko uwierzyć, że to prawdziwi ludzie, gdy widzimy tylko 2/3 ich cechy. Absurd goni absurd. Naprawdę trudno uwierzyć, że przeciętny Polak w średnim wieku nie potrafi odróżnić pracownicy seksualnej od ornitologa albo nie słyszał nigdy o Justinie Bieberze.

Książka lekka, zabawna. Przedstawia życie bardzo wielu rodzin.
Bardzo miło się czytało. Można było sie pośmiać

Książka lekka, zabawna. Przedstawia życie bardzo wielu rodzin.
Bardzo miło się czytało. Można było sie pośmiać

To pierwsza książka Pani Magdaleny, ktora kompletnie nie trafiła w moje gusta. Miało być zabawnie i lekko a wyszło nudno i infantylnie.

Super zabawna historia. Idealna na popołudnie. Uwielbiam Magdalenę Witkiewicz w wersji komediowej!
Polecam. :)

Polecam. :)

Jak mi było potrzeba takiej pozycji. Lekko, z humorem i bardzo życiowo. Na poprawę humoru gorąco polecam.

Temat niby dorosły ( bo dotyczy małżeństwa) a treść jak dla młodszych nastolatek. Miało być zabawne i pewnie jest dla niektórych. Dla mnie nudna.

Uwielbiam powieści Pani Magdy Witkiewicz ❤️
To coś czego moja mocno zraniona dusza teraz potrzebuje. Pełne ciepła i takich zwyczajnych ludzkich uczuć.
I cudowny głos lektorki -Magdy Karel
Świetna lektura na wszelkie smuteczki.
Polecam 😊

Uwielbiam powieści Pani Magdy Witkiewicz ❤️
I cudowny głos lektorki -Magdy Karel
Świetna lektura na wszelkie smuteczki.
Polecam 😊

Sposób przedstawienia głównych bohaterów rodzaju męskiego jest daleko idącym przekręceniem, które może wyjść tylko z pióra kobiety. Męźczyzna pokazany w tak skrajnym świetle kompletnie oderwany od rzeczywistości może być odzwierciedleniem nieudolnej kobiety. Bardzo proste przykłady niczym z kabaretu, naiwność i analfabetyzm życia mężczyzny w oczach żon świadczy również o inteligencji kobiety, która z nim żyje. W oczach bohaterek nawet prostytutka jest osobą inteligentną, mądrą wyzwalającą ognisko domowe. Podsumowując, kiepski humor, pozycja w formie obyczajowej wypada bardzo słabo. Zastanawia mnie co było przesłaniem autorek, które tak bardzo skupiły się na obniżeniu roli mężczyzny w życiu rodziny.

Polecam 🙂

Polecam 🙂

Lekka, pełna stereotypów, poprawiająca samopoczucie kobietom z niską samooceną i niedocenianym, ale dla osoby świadomej swojej wartości wydaje się dziecinna głupkowata i oderwana od rzeczywistości

• 2017