Kij w Dupie

U Badyla
Wydawnictwo Gindie
2014-01-01
2014-01-01

Okładka książki Kolektyw #2 Bartek Biedrzycki, Jakub K. Dębski, Michał Dzitkowski, Fuzone, J.T., Ewa Jędrzejczak, Ludwig Jerzy Kern, Błażej Kurowski, Jan Mazur, Łukasz Okólski, Konrad Okoński, Kacper Pucyłapek, Sara Sapkowska, Robert Sienicki, Jan Skarżyński, Katarzyna Witerscheim, Igor Wolski, Ewa Zaremba
Ocena 0,0
Kolektyw #2 Bartek Biedrzycki, ...

Okładka książki Toshiro Jai Nitz, Janusz Pawlak
Ocena 6,3
Toshiro Jai Nitz, Janusz Pa...
Okładka książki Człowiek-wilk, Ilustrowany Freud Richard Appignanesi, Sława Harasymowicz
Ocena 6,5
Człowiek-wilk,... Richard Appignanesi...
Okładka książki Strange Years: Jesień cz. 1 Artur Kurasiński, Michał Śledziński
Ocena 6,0
Strange Years:... Artur Kurasiński, M...

Mój ulubiony webcomic wreszcie wydany na papierze! Piękna sprawa. Uwielbiam, za humor, i za bohaterów. Polecam, tym bardziej, że można przeczytać za darmo i dopiero potem zadecydować, czy chce się mieć na półce wydanie papierowe. Wygooglujcie sobie "Kija w dupie" i przekonajcie się o jego genialności na własnej skórze!

Więcej o komiksach piszę na fb.com/polishpopkulture

Więcej o komiksach piszę na...

Na półkach: , , , ,

KIJ CI W… OKO

Kto mógłby się powstrzymać przed sięgnięciem po komiks o takim tytule? Na pewno nie ja. Jakie jednak mogłyby być wrażenie z podobnej lektury? Różnorodne. Na szczęście w tym wypadku są jak najbardziej pozytywne.

Badyl wiedzie życie, jak wielu. I jak wielu życie to ma jeszcze wieść. Wszystko zmienia jego siostra, Janek, która z nagła wpada do mieszkania brata z flaszką bliżej nieokreślonej zawartości. Łyk trunku ścina i ją i Badyla i towarzyszącą im Paulinę z nóg. Odzyskana przytomność wita ich po dłuższym czasie w tajemniczej piwnicy. Co się stało? Jak się tu znaleźli? Kogo zabili? Na szczęście szybko okazuje się, że spełnili podstawowe marzenie każdego – kupili bar. A właściwie to Badyl bar kupił – i to za pieniądze, jakie miał odłożone na mieszkanie. Jego związek trafia szlag, właściciel baru o nazwie „Kij w dupie”, miejsca o niezbyt przyjemnej sławie, za nic nie chce odkupić z powrotem, w samym lokalu uparcie pojawia się tajemnicza persona, a kolejna, jeszcze bardziej tajemnicza i naga na dodatek, nawiedza sny Badyla, każąc mu odnaleźć znak, który doprowadzi go… no właśnie… do czego go to wszystko doprowadzi?

Lekko mangowy stylem, rozrywkowy komiks undergroundowy pełen szalonego humoru i jeszcze bardziej szalonych postaci. Tak najprościej podsumować można „KWD”. Trochę tajemnicy, trochę erotyki, dużo ostrego słownictwa i przyjemna dla oka szata graficzna. Ten album przypomniał mi czasy młodości (mówię, jakby stary był, ale cóż począć), magazyn „Produkt” i stuff, jaki pismo to serwowało. I przypomina mi także nieco „Kac Vegas” i podobne im komedie. Jeśli dodacie do tego wiecznie napaloną, będącą ciągle na czymś, po części dziecinną, po części rynsztokową Janek, żyjącą chyba tylko na używkach Paulę i samego Badyla, nieco refleksyjnego, nieco nieudolnego samca, poczujecie mniej więcej, jaki jest efekt końcowy.

Kto więc takie klimaty lubi i nie jest pruderyjny, bawił będzie się znakomicie. Ja bawiłem, więc polecam, a wydawnictwu Gindie składam podziękowania za udostępnienie mi egzemplarza do recenzji.

Recenzja opublikowana także na moim blogu http://ksiazkarnia.blog.pl/2015/10/15/kij-w-dupie-konrad-koko-okonski/

KIJ CI W… OKO

Dodaj cytat z książki Kij w Dupie