Klątwa znachorki

Sabine Ebert Wydawnictwo: Sonia Draga Cykl: Znachorka (tom 4) powieść historyczna
Der Fluch der Hebamme
Data 1. wydania:
2010-10-02
Sonia Draga
Der Fluch der Hebamme
Znachorka (tom 4)
powieść historyczna
Daria Kuczyńska-Szymala

Pod koniec książki zbyt dużo było informacji historycznych w jednym miejscu. Miałam wrażenie jakbym czytała podręcznik do historii. Zdecydowanie bardziej w tym momencie interesowały mnie losy bohaterów.

Z Freibergu aż do Ziemi Świętej – ciąg dalszy opowieści o znachorce Marcie
Freiberg 1189. Minęło niemal pięć lat od śmierci Chrystiana. Marta wciąż przeżywa utratę ukochanego, a Łukasz – przyjaciela. Nieuchronnie zbliża się także dzień, w którym okrutny Albrecht, najstarszy syn margrabiego Ottona przejmie władzę w Marchii Miśnieńskiej. Pomimo zagrożenia, Marta i Łukasz nie...

Cóż można powiedzieć ?
Jest to 4 książka z cyklu o Znachorce.
Znowu Marta i jej bliscy muszą stawić czoło przeciwnością.
Mam wrażenie, że w tej części postać Marty schodzi nieznacznie na 2 plan.
Teraz dużo dzieje się w życiu jej już ,,dorosłych" jak na średniowieczne standardy dzieci głównie Tomasza i Klary, ale ich przygody są równie wciągające co losy ich rodziców :)...

Książka doskonała. Przenosi czytelnika w XII wieczny świat. Akcja szybka, dynamiczna.

"Naprawdę nie wiem, co gorsze: to, czego już doświadczyłem, czy to, co mnie jeszcze czeka" (str 449)
Ten cytat odnosi się do wielu postaci tej powieści, a stare powiedzenie, że historia lubi się powtarzać znajduje tu w pełni odzwierciedlenie. Podziwiać należy Autorkę za stworzenie 4 już części powieści historyczno - przygodowej, która poziomem nie ustępuje poprzednim i...

• 2018
  • Powieść historyczna
  • Sabine Ebert
  • Z biblioteki
  • Historyczne
  • Biblioteczka domowa III

Dodaj cytat z książki Klątwa znachorki