Yule. Rytuały, przepisy i zaklęcia na przesilenie zimowe

Okładka książki Yule. Rytuały, przepisy i zaklęcia na przesilenie zimowe
Susan Pesznecker Wydawnictwo: Illuminatio Seria: Sabaty ezoteryka, senniki, horoskopy
ezoteryka, senniki, horoskopy
Sabaty
Yule: Rituals, Recipes & Lore for the Winter Solstice
Illuminatio
2015-11-23
2015-11-23
Emilia Niedzieska
Emilia Niedzieska sabat zaklęcia rytuały Wicca Yule przesilenie

Całkiem nieźle wyjaśniono w niej najważniejsze kwestie z Yule związane, odniesiono się do przykładów i wzorów powszechnie znanych. To lektura lekka i dość uniwersalna, napisana w lekkim tonie. Miałam jednak chwilami wrażenie, że trochę aż... zbyt lekkim.

To już 3cia książka z serii Sabaty. Napiszę to co, przy dwóch poprzednich ponieważ ani forma, ani treść się nie zmieniła.
Książka zawiera w sobie wszystkie podstawowe informacje na temat sabatu mniejszego Yule. Zawarte w książce inwokacje, przepisy, opisy obrzędów, zarys historii są przedstawione w sposób przejrzysty i zrozumiały. Wiadomym jest, że osoby sięgające po tego typu pozycje są zainteresowane tematem. Na pewno część z nich zna wspomniane i opisane aspekty sabatu Yule. Obrazki a la szkice bardzo przyjemnie dopełniają całość zamysłu tej serii.

Yule to kolejna część z serii sabaty, wcześniej już miałam okazje przeczytać i napisać parę słów o sabacie Mabon. Tak jak w poprzedniej części czytelnik poznaje i zgłębia historie sabatu, a także metody jego celebracji, lecz tym razem jak nie trudno się domyślić dotyczą one Yule. Układ książki jest dokładnie taki sam,opisane zostały tu między innymi stare oraz nowe praktyki związane z przesileniem zimowym czy receptury i zaklęcia jakie warto praktykować w tym właśnie okresie czasu. Myślę, że dla kogoś kto chciałby zacząć się wdrażać w tą tematykę, seria sabaty to idealny początek. Polecam serdecznie!

Przejrzyście opisane rytuały, zaklęcia a nawet przepisy kulinarne odpowiednie dla magicznego okresu Yule. Trochę teorii, trochę praktyki, dużo historii i towarzyszący zapach cynamonu 😉

Mnóstwo typowo poradnikowego lania wody, temat potraktowany po łebkach. Momentami błędne tłumaczenie.

calkiem ok ale mam wrazenie ze dosc malo bylo historii w porownaniu do innych ksiazek z tej serii.

Dodaj cytat z książki Yule. Rytuały, przepisy i zaklęcia na przesilenie zimowe