Kobieta o dwóch nazwiskach

Okładka książki Kobieta o dwóch nazwiskach Joseph Smith Fletcher
Okładka książki Kobieta o dwóch nazwiskach
Joseph Smith Fletcher Wydawnictwo: LTW Seria: Kryminał kryminał, sensacja, thriller
Kryminał
The Rayner-Slade Amalgamation (1917)
LTW
2015-11-01
1930-01-01
Literatura angielska kryminał morderstwo śledztwo

Przedmówczyni opisała tą książkę, jako przeciętną, "przeczytać i zapomnieć". Jestem innego zdania, jeśli zgodzę się co do akcji, która jest nieco wolniejsza niż w wielu kryminałach, to uważam, że sama fabuła jest ciekawa, tajemnica tajemnicza a bohaterowie całkiem złożeni :) Trzeba wziąć pod uwagę, że książka była napisane, jak przedmówczyni zauważyła, na początku XX wieku, więc jest to typowe dla tamtego okresu. To co mnie ujęło w tej książce, to przede wszystkim język którym została napisana, jest świetny, zupełnie inny niż współczesne książki. Polecam szczerze, bo warto porównać sobie jak ta pozycja wypada na tle tych właśnie współczesnych "czytadeł" i obawiam się, że deklasuje je o kilka długości. :)

Ha! Czyżbym była pierwszą osobą, która wystawia opinię tej książce? Mamy tu Anglię z początku XX wieku, zuchwałą kradzież drogocennych klejnotów i tajemnicze zgony. A to wszystko w erze dżentelmenów i klimacie jak z powieści Conan Doyle'a. Trochę wolno rozkręca się śledztwo, ale powolutku, powolutku na swój sposób wciąga. Ogólnie nie-najgorsza pozycja, do przeczytania i zapomnienia.

• Posiadam :)
  • Joseph Smith Fletcher

Dodaj cytat z książki Kobieta o dwóch nazwiskach