Midnight Marked

Okładka książki Midnight Marked
Chloe Neill Wydawnictwo: NAL Cykl: Wampiry z Chicagolandu (tom 12) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Wampiry z Chicagolandu (tom 12)
Midnight Marked
NAL
2016-03-01
Data 1. wydania:
2016-03-01
angielski
Fantasy Urban Fantasy Romans Wampiry

"Midnight Marked" to 12 i zarazem przedostania część cyklu o Wampirach z Chicagolandu. Pełna akcji z zabawnymi dialogami dostarcza niemałej rozrywki czytelnikowi, który preferuje gatunek urban fantasy. To opowieść w której Merit i Ethan wraz z przyjaciółmi znów walczą o bezpieczeństwo miasta Chicago.

Momentami opowieść przypominała mi książki innych autorów, co nieco mnie zirytowało, ze względu na to, że dotychczas książki Chloe Neill w tej serii charakteryzowały się oryginalną fabułą.

Uwaga kilka spojlerów:

- wykorzystanie wieżowca Towerline w zdobyciu kontroli nad miastem (zdecydowanie przypomniało mi "Magic Breaks" w cyklu Kate Daniels autorstwa Ilony Andrews),
- przejmowanie całkowitej władzy nad innymi (znów Kate Daniels).

Mam tylko nadzieję, że autorce nie zabrakło pomysłów...

Bez względu jednak na te podobieństwa trzeba przyznać, że książka jest ciekawie i dobrze napisana (po za tym musiałam korzystać ze słownika dość często :D). Tylko trochę za krótka - ma jedynie 23 rozdziały i epilog. Czekam z niecierpliwością na następną i ostatnią część.

Recenzja została umieszczona na http://ufeniksa.blogspot.com/

Momentami opowieść przypominała mi książki innych autorów, co nieco mnie...

Dodaj cytat z książki Midnight Marked