Signal

Okładka książki Signal Patrick Lee
Okładka książki Signal
Patrick Lee Wydawnictwo: Minotaur Books Cykl: Sam Dryden (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Sam Dryden (tom 2)
Minotaur Books
2015-07-07
2015-07-07

Kontynuacja cyklu o Drydenie nie rozczarowuje - wartka i wciągająca akcja, wyraziste postacie, czyta się bardzo dobrze. Polecam, a sama sięgnę po trzeci tom :)

Świetna, świetna i jeszcze raz świetna książka sensacyjna. Jakbym oglądała film akcji z Liamem Neesonem w roli głównej. Jesli kiedykolwiek zostanie ona sfilmowana, to właśnie tego aktora widzę w roli głównej.

Książka, która nie zwalnia nawet na moment. Od samego początku jest ciekawie, autor wprowadza nas w fabułę w bardzo interesujący sposób. Nieprawdopodobny, spektakularny wynalazek zostaje wykradziony i znajduje się w rękach złych, bezwzględnych ludzi, którzy dbają tylko o własne interesy i wykorzystują nowo zdobytą technologię do własnych celów. Niewielka grupa ludzi próbuje odnaleźć sprzęt i odebrać go, co nie jest wcale proste wśród ciągłego zagrożenia życia. Mimo że wynalazek mógłby służyć ludziom dla ich dobra i zapobiegać katastrofom, ze względu na jego nieograniczone możliwości, trzeba go zniszczyć.
Akcja toczy się szybko i nieprzerwanie, ciężko oderwać się od lektury choćby na chwilę. Jestem jak najbardziej na tak, i na pewno sięgnę po inne książki autora, jeśli są tak samo dobre jak ta. Polecam!

Dobra lektura na deszczowy dzień albo długą podróż. Szybka akcja, sympatyczni bohaterowie i całkowicie "odjechany" żywcem wyjęty z książek s-f pomysł ze sprzętem przewidującym przyszłość. Dla wszystkich, którym taki nadmiar fantazji nie przeszkadza - przyzwoita lektura.

Początkowo miałam obawy, w stosunku do tej książki, jednak okazały się one niesłuszne. Książka raz chwycona w dłonie, nie może zostać znów odłożona, tak wciąga. Nie jest to powielona historia, jakich wiele, a zupełnie nowy i całkiem ciekawy pomysł na kryminał godny XXI wieku. Polecam.

W amerykańskim stylu, szybka akcja, pościgi, trup się gęsto ścielący i bohater ratujący z opresji kogo się tylko da. Sensacja z elementami sf, którą bardzo szybko się czyta i jako rozrywka może być.

Książka w porządku. Nie mam ścisłego umysłu, więc wszelkie wywody dotyczące zaginania czasoprzestrzeni brałam na słowo- skoro autor tak napisał, to pewnie przemyślał dogłębnie ten temat :) Dlatego skupiłam się na wartkiej akcji i bohaterach, walecznych, inteligentnych i odważnych. Czytało się dobrze, książka nie angażuje mocno emocjonalnie i można przy niej odpocząć. Ratowanie świata zawsze mile czytane.

Dobrze, że drugą (trzytomową?) serię wydaje Czarna Owca, a nie Albatros. Jak tak dalej pójdzie, to autor zdąży dokończyć swój drugi cykl, nim Albatros wyda trzecią część z Travisem Chasem.

Sygnał to druga część, której bohaterem jest Sam Dryden, były żołnierz sił specjalnych, a obecnie pracujący na własny rachunek, jako pan od remontów - kupuje domy, remontuje i sprzedaje z zyskiem.
Wiedzie spokojne życie, aż do chwili, gdy jego przyjaciółka z wojska daje mu kilka godzin na pojawienie się w pewnym miejscu. Sam jeszcze nie wie, że jego spokojne życie zostanie kolejny raz wywrócone do góry nogami.
Nie jest to tym razem tak zwarty cykl jak poprzedni. Tym razem książka nie ma żadnego związku z poprzednią, ani nie ma do niej żadnych odniesień.

Okazuje się, że pewna mała filia powiązanej z rządem firmy, zbudowała urządzenie, które wyłapuje sygnał radiowy nadany dokładnie 10 godzin 24 min później. Jakie to może mieć konsekwencje, Sam dowiaduje się w momencie, gdy ratuje cztery dziewczynki z rąk oprawcy.

Porządny thriller z elementami sf, który się błyskawicznie czyta. Książka nie jest zresztą zbyt obszerna, widać autor wybrał sobie taką formę za odpowiednią. Nikt nie przebiera w środkach, trup ściele się gęsto.

,,Sygnał" to książka, za którą wymieniłam się kilka dni temu. Krótko po dokonaniu transakcji trafiłam na ten tytuł w bibliotece. Uznałam to za dobry omen i bardzo szybko się z ,,Sygnałem" zapoznałam.

Nie chcę zdradzać za wiele z fabuły, dlatego wspomnę tylko, że w pewnej przyczepie były przetrzymywane od kilku lat cztery dziewczynki w wieku 8-12 lat. Jednej z nich udało się zadzwonić, wezwać pomoc. Za karę porywacz chciał spalić je żywcem. Dwójce nieznajomych udało się je jednak uratować, a mężczyznę zabić. Skąd wiedzieli o ich miejscu pobytu, skoro było ono wszystkim nieznane?

Czarna Seria wydawana przez wydawnictwo Czarna Owca to cykl książek, które nie zawsze przypadają mi do gustu. Przyznam szczerze, że niezbyt często się z nią zapoznaję. Po lekturze ,,Sygnału" jestem jednak pewna, że nazwisko Patricka Lee szybko trafi na listę moich ulubionych pisarzy. ,,Sygnał" to drugi tom serii, którą rozpoczęła ,,Uciekinierka". Można go jednak czytać jako oddzielną powieść.

Po kryminale spodziewamy się mnóstwa trupów, pościgów, szalonych poszukiwań zaginionych, walki z czasem. W ,Sygnale" nic takiego nie ma miejsca. Patrick Lee pokusił się o stworzenie naprawdę nierealnej, niemalże fantastycznej fabuły naszej przyszłej rzeczywistości. Nawet nie chcę myśleć o tym, co by się stało, gdyby jego fantazje się ziściły.

,,Sygnał" to naprawdę bardzo dobry kryminał, w którym do samego końca nic nie jest wiadome. Dużą wagę przywiązuje się w nim do warstwy obyczajowej i psychologicznej, więc jeśli liczycie na krwawe sceny to możecie się rozczarować. Zapewniam jednak, że takiej lektury na pewno się nie spodziewacie.

Moja ocena: 5,5/6

Sam Dryden znowu ratuje swiat :) Tajemnicza Grupa dysponujaca urzadzeniem do wgladu w przyszlosc , demoniczny kandydat na prezydenta owego czasu i dwie kobiety - tyle wystarcza by zapewnic niezla rozrywke na kilka niedzielnych godzin . Sam strzela inteligencja , refleksem a czasem z gnata . Panie maja swoje przemyslenia i momenty wbijania sie w akcje .Sa lekkie retrospekcje historyczne i idee by po trupach stworzyc lepszy swiat - ale ze dla nielicznych to juz malym drukiem :P I przeslanie - korzystasz z sieci na wlasne ryzyko bo nie znasz miejsca ani godziny ..:D w kazdym razie dla mnie to przeslanie tej ksiazki .

• Thriller/sensacja/kryminał
  • Kryminał
  • 2016
  • E-BOOKI WYMIANA (wersje oficjal. mobi)
  • Przeczytane 2016
  • Jeszcze nie mam