Czternaście milimetrów życia

Natan Noraj Wydawnictwo: Videograf kryminał, sensacja, thriller
Videograf
2015-07-22
2015-07-22

Zamysl fabularny bardzo ciekawy, swietne sylwetki bohaterow, ale cos tu mocno poszlo nie tak... Ksiazka przeladowana postaciami, zdarzeniami i dygresjami do tego stopnia, ze proba przyjecia tego ogromu informacni, odwraca uwage od glownego watku, rozprasza i spowalnia akcje. Jak na debiut nie jest zle, choc byloby ciekawiej, jakby niektore z pomyslow, wykorzystanych w tej ksiazce, pozostaly w notatniku autora i byly wykorzystane przy innej fabule.

Akcja bardzo powoli się toczy, jest niejasna i jakaś niepoukładana. Bohaterowie nawet ciekawi ale to jedyny plus. Może to złe wrażenie jest winą języka? Nie potrafię stwierdzić. Dobrnęłam do zakończenia bo nie lubię zostawiać książek w połowie ale tak naprawdę nawet nie byłam już ciekawa kto i dlaczego.

Przeczytałem, ale miałem wątpliwości czy dotrę do końca.
Niby ok, niby całkiem fajna historia, ale jednak coś mi nie pasowało.
Chyba za dużo przeskakiwania z akcją, w miejscach, gdzie nic to nie daje. Np. wykład Sary opisany w dwóch częściach przerwanych na coś innego, ale zabieg ten nic nie wnosi, akcji wtedy żadnej nie było.
No nie wiem, ja tego nie kupuje...

Przeczytałem, ale miałem wątpliwości czy dotrę do końca.
Niby ok, niby całkiem fajna historia, ale jednak coś mi nie pasowało.
No nie wiem, ja tego nie kupuje...

Debiut, który mnie nie powalił. Kraków, siedziba firmy zajmującej się specyfikami medycyny niekonwencjonalnej, pomieszczenie , które świadkiem tragicznych wydarzeń...obecnie zwłoki jednego z członków zarządu a trzy lata wcześniej samobójstwo prezesa firmy, gdyby te ściany umiały mówić...
Wkracza do akcji ekipa Archiwum X z Krakowa.
Przystępny, prosty język, świetnie i niekonwencjonalnie zarysowane postaci, zespół śledczych i współpracujących z "krwi i kości" pełen wad, uzależnień i niezwykłych zdolności.
Demony przeszłości wracają, trup ściele się, tajemnice piętrzą się i zakończenie niezłe.
Chętnie sięgnę po kolejną część.

Wkracza do akcji ekipa Archiwum X z Krakowa.
Przystępny, prosty język, świetnie i...

Tak, jak moi przedmówcy przez prawie całą pierwszą połowę nie umiałam przebrnąć, bo chaos poszczególnych wątków i niespecjalnie łączące się wg mnie treści sprawiały, że co brnąc przez kolejne strony odkładałam książkę na półkę. Jednakże nie potrafię zostawić nierozwiązanych spraw i nieprzeczytanych pozycji, to "walczyłam" dalej. Akcja zaczęła biec szybciej, ale nie na tyle spójnie żebym połączyła wszystkie wątki. Czy zakończenie mnie zaskoczyło? Nie do końca, natomiast zdecydowanie druga połowa interesująca dla czytelnika może być.
Kreacje postaci w sumie całkiem barwne, polskie realia w porządku, dobrze poprowadzone, ale zabrakło takich elementów, a może takiego warsztatu, czy pomysłu, który ciągnąłby czytelnika wgłąb, bo są też i takie książki, przy których wysiadam za późno z pociągu.

Niestety wbrew większości opinii, mnie ta książka nie zachwyciła. Akcja rozkręcała się bardzo wolno, wynudziłam się. Stwierdzam jednak, że większość polskich thrillerów dla mnie to nie jest to coś...

Bardzo słabe,autor chyba od początku myślał że napisze ciąg dalszy. Kipsko nie kupuje tego.

Książka mnie nie zachwyciła. Duże nagromadzenie postaci, wątków, wspomnień. Akcja mnie niezbyt wciągnęła. Moją uwagę właściwie przyciągnęło dopiero zakończenie, które trochę zaskoczyło. Książka przeczytana ale na pewno nie zostanie długo w pamięci.

Szkoda czasu

Szkoda czasu

Zostawiam jako nieprzeczytaną.

Zostawiam jako nieprzeczytaną.

• Thriller/sensacja/kryminał
  • 2016
  • Audiobooki
  • Kryminał

Dodaj cytat z książki Czternaście milimetrów życia