Kołem się toczy. Przez Kaukaz i Bliski Wschód.

Okładka książki Kołem się toczy. Przez Kaukaz i Bliski Wschód.
Karol Werner Wydawnictwo: Buk Rower literatura podróżnicza
literatura podróżnicza
Buk Rower
2015-03-03
2015-03-03
Podróż Kaukaz Bliski Wschód Gruzja Armenia Iran Irak Kurdystan Turcja Rower Blog podróżniczy Reportaż

Relacja z podróży wielkiego, rowerowego tripera Karola. Ciekawe przemyślenia, opisy kultur, mieszkańców nie do końca znanych nam Polakom krajów, ciekawostki i szczere wyznania o trudach podróży. Przystępny język, gładno się czyta. Czuć emocje pisarza :)

Kto z nas kiedyś nie marzył o czymś szalonym? O czymś co z pozoru wydaje się bardzo trudne do zrealizowania?
Karol i Piotrek - poznali się przez internet. Wystarczyły im 3 godziny rozmowy i cel był już ustalony - rowerowa wycieczka po 5 krajach (Gruzja, Armenia, Iran, Irak, Turcja).
Autor w bardzo przystępny sposób przekazuję relacje z wyprawy, a także przedstawia życie zwykłych ludzi i trochę historii tej krainy. Wszystko to oprawione w fajne z zdjęcia.
Ahoj przygodo!!

Tematyka książki jest dość jasna więc nad tym rozwodzić się nie będę, dobra dla każdego kto chciał by gdzieś ruszyć w świat, nie na mazury ani w Bieszczady ale znowu też za bardzo nie wie gdzie lub nie potrafi się zmobilizować a może nawet uważa że bez wora kasy się nie obędzie. Książka człowieka który po prostu uwielbia kontakty z obcymi kulturami, zwyczajami a przede wszystkim ludźmi. Napisana albo nawet opowiedziana językiem takim powiedzmy swojskim, dobra dla każdego kto po prostu lubi tułać się choć w najmniejszym stopniu po świecie lub po prostu grzeją go takowe klimaty i nie koniecznie nawet na rowerze musi lubić jeździć.

Autor zabiera nas w rowerową, niskobudżetową wyprawę z namiotem przez kraje Kaukazu i Bliskiego Wschodu. Sam zamysł wyprawy fantastyczny i bardzo mi bliski,książka arcydziełem może nie jest,ale z przyjemnością ją przeczytałam.Czyta się łatwo, szybko, dużo w niej autentyczności. Sporo opisów ludzi spotkanych w podróży. Zdjęcia takie sobie. Rozczarowały mnie tylko liczne opisy rowerowego "oszustwa" :-) ale i tak liczba przejechanych kilometrów jak i liczne pokonane w podróży przeszkody mogą zaimponować czytelnikom. Można przeczytać, nie tylko dla rowerzystów.

Książka autorstwa Karola Wernera przenosi nas od byłych republik Związku Radzieckiego (Gruzji, Armenii)aż do państw Bliskiego Wschodu (Iranu, Iraku i Turcji). Autor w swojej podróży rowerowej pokazuje nam piękno i egzotykę tych zakątków, spotkania i rozmowy z prostymi ludźmi spotkanymi na jego szlaku. Z książki dowiemy się co to jest lawasz, jak wygląda skalne miasto w Iranie, poznamy irańską etykietę oraz zobaczymy iracki Kurdystan. Książka napisana bardzo prostym i przyjaznym językiem, bogato ilustrowana ciekawymi zdjęciami. Autor przejechał niemal siedem tysięcy kilometrów a my czujemy się jakbyśmy razem z nim pokonali ten dystans. Polecam, naprawdę warto przeczytać.

Książka bardzo mi się podobała. Jednak historię o tym wyjeździe chyba znam za dobrze. Bardzo szkoda kiepskiej jakości zdjęć, bo są naprawdę niesamowite. Co do zdjęć brakło mi Kurda w jego odświętnym stroju, zwłaszcza, że autor tyle o nich dobrych rzeczy pisze.
Też mi się nie podobały wymieszane z lekką i bardzo przyjemną dla czytelnika opisem podróży i ludzi wraz z poważnymi opisami historyczno-politycznymi. Na blogu jakoś to jest bardziej wyważone. Tutaj tego mi brakowało i trochę mało. A przecież idealna okazja do połączenia przyjemnego z pożytecznym.
Ogólne wrażenie bardzo dobre. szybko i przyjemnie się czyta. Szkoda, że taka krótka! ;)

Na ogół czytam kryminały, jednak książka Karola bardzo mi przypadła do gustu. Opisana rowerowa przygoda sprawia, że chce się również odbyć podróż w nieznane, odległe rejony. Napisana w dobrym stylu, nieźle się czyta, zawiera w sobie wiele przygód. Ponadto łamie ogólny stereotyp dotyczący poglądu m.in. na Iran, został przedstawiony zgoła odmiennie niż to kreują media. Również dlatego warto się w nią zagłębić, aby poznać te rejony w obiektywnym świetle, wspomniany wcześniej Iran poznać jako kraj niezwykle gościnny dla przybyszów z daleka. Szczerze polecam wszystkim miłośnikom podróży i nie tylko!

Książkę czyta się szybko i przyjemnie. Uwielbiam jeździć na rowerze i wybieram się w podobne rejony, więc dodatkowo z większym zainteresowaniem przerzucałam kolejne kartki. Styl jest naturalny, niewymuszony. No i najfajniejsze historie spotkanych ludzi. To zawsze porusza mnie najbardziej.

Bardzo ciekawa i inspirująca książka. Autor ma dar opisywania swoich przeżyć. Czyta się z czystą przyjemnością. Świat jest piękny nie można tkwić w jednym miejscu!

Momentami nudna ale Polecam

Momentami nudna ale Polecam

Dodaj cytat z książki Kołem się toczy. Przez Kaukaz i Bliski Wschód.