Twoja Samodzielna Podróż

Kołem Się Toczy
2016-07-24
2016-07-24
Podróże Samodzielna Podróż Karol Werner Kołem się toczy

Okładka książki Sztuka wędrowania z plecakiem i biwakowania w terenie Mike Clelland, Allen O'Bannon
Ocena 6,8
Sztuka wędrowa... Mike Clelland, Alle...
Okładka książki Podręcznik przygody rowerowej Anna Maciąg, Robert "Robb" Maciąg
Ocena 7,0
Podręcznik prz... Anna Maciąg, Robert...

6/10, bo lubię Karola

6/10, bo lubię Karola

Książka dobra ale mam lekki niedosyt niektóre kwestie mogły by być bardziej rozwinięte. Według mnie troszeczkę za krótka.

Myślę że książka może być dla początkujących pomocna. Szczególnie dla tych co podróżują rowerowo/trekingowo. Bardziej czuć że jest to zbiór pogrupowanych blogpostów niż pełnoprawna wydzielona książka. Wskazówki w niej zawarte są raczej dla totalnie początkujących. Ci którzy trochę podróżują raczej nie będą zaskoczeni.

Zabrakło mi tzw. historii z życia wziętych, zostały one niestety tylko ogólnie wspomniane. Część opisów jak np. rodzaje kuchenek paliwowych pomijałem bo są subiektywne a najwięcej info można znaleźć w necie.

Witam.
Od pół roku przygotowywałem się do mojej pierwszej większej wyprawy rowerowej, mam zamiar okrążyć Polskę w 35 dni, startuje 30 lipca. Przygotowywałem się pod różnym kontem, mapy, kondycja, wyposażenie, wiele rzeczy musiałem dokupić, nie które okazały się nie przemyślane, na zasadzie ” przetestuje się”
Dwa tygodnie temu kupiłem ebooka, „Twoja samodzielna podróż” i gdybym wcześniej wiedział że jest coś takiego, to moje przygotowywania skróciłyby się o dobre kilka miesięcy, wiedziałbym czego szukać, niż błądzić po omacku.
Książka jest praktyczna, motywacyjna w której jest wiele przydatnych porad, polecam ją każdemu zarówno nowicjuszowi podróżniczemu jak i weteranowi tematu.

Dzięki Karol :-)

Witam.
Dwa tygodnie temu kupiłem ebooka, „Twoja samodzielna podróż” i...

Gorąco polecam książkę. Porusza wiele różnych aspektów. W moim przypadku rozwiała wszystkie wątpliwości związane z samodzielną podróżą za granicę. Świetnie się czyta, wartościowa merytorycznie a zarazem napisana prostym językiem i w ciekawy sposób. Idealna dla każdego kto chce zacząć swoją przygodę z podróżami!

Książka wydana "własnym sumptem". Co nie zmniejsza w żaden sposób jej wartości.
Dla kogo ta pozycja?
Przede wszystkim dla tych którzy dopiero wchodzą w świat podróży rowerowych (choć nie tylko) i chcieli by kliku sprawdzonych porad jak zacząć.

Zdecydowanie polecam ten poradnik, mi się podobał. Co nie znaczy że zgadzam się ze wszystkim co autor poleca. Ale jak sam autor zaznacza każdy jest inny i musi dostosować wszystko do siebie.

Książka wydana "własnym sumptem". Co nie zmniejsza w żaden sposób jej wartości.
Dla kogo ta pozycja?

Po przeczytaniu książek jak ta zastanawiam się zawsze, czemu wcześniej nie wpadła mi w ręce. Czemu musiałem sam sobie radzić z brakiem motywacji? Mnóstwo pożytecznych porad, polecam.

Praktyczne i przydatne informacje. Dzięki książce właśnie wybieram namiot ;)

Praktyczne i przydatne informacje. Dzięki książce właśnie wybieram namiot ;)

Poradnik Karola Wernera pt. „ Twoja pierwsza samodzielna podróż” jest książką motywująca, rozwiewającą mity na temat samotnego, czy też niezorganizowanego wyjazdu. Rozprawia się z tzw obiektywnymi trudnościami i blokadami przed wyprawą rowerową. Każdy z nas ma problem z wyjściem z formatu A4, boimy się różnych wyimaginowanych zagrożeń, Karol Werner udowadnia czytelnikowi, po przez swoje doświadczenie, że wszystkie nasze obawy są nic nie warte, a bardziej racjonalizujemy nasze „nie”
Miałem przyjemność wysłuchać audiobooka, mimo siermiężnego wykonania, a może dlatego. Wykonanie przybliżało słuchacza do autora, mając wrażenie bezpośredniości i braku zadęcia, jak to bywa w innych publikacjach tego typu.
Zostałem przekonany przez Karola Wernera do samodzielnej podróży, choć nie wykluczam, że przekonanego łatwiej jest przekonać :)

Dodaj cytat z książki Twoja Samodzielna Podróż