Dobry pies

Okładka książki Dobry pies Jola Richter-Magnuszewska, Rafał Witek
Okładka książki Dobry pies
Jola Richter-MagnuszewskaRafał Witek Wydawnictwo: Egmont Polska Seria: Czytam Sobie. Poziom 1: Składam Słowa opowieści dla młodszych dzieci
32 str. 32 min.
2017-03-29
32 min.
dobry pies czytam sobie

Okładka książki Psotny Franek Agnieszka Frączek, Joanna Rusinek
Psotny Franek Agnieszka Frączek,&...
Okładka książki Marta i ufoludek Ewa Poklewska-Koziełło, Wojciech Widłak
Marta i ufoludek Ewa Poklewska-Kozie...
Okładka książki W kraju Polan. O dawnej Polsce Magda Kozieł-Nowak, Zofia Stanecka
W kraju Polan.... Magda Kozieł-Nowak,...
Okładka książki Syrop maga Abrakabry Anna Sędziwy, Wojciech Widłak
Syrop maga Abr... Anna Sędziwy, Wojci...
Okładka książki Teoria Pana Alberta. O Albrcie Einsteinie Anna Czerwińska-Rydel, Ewa Poklewska-Koziełło
Teoria Pana Al... Anna Czerwińska-Ryd...

Wielki pies Bazyl ma otyłość olbrzymią i ledwo mieści się na stronie:) W domu leży koło miski i chce tylko jeść. Dostaje smakołyki i oblizuje się ze smakiem.

Pewnego dnia jego opiekunka, mała dziewczynka, wyprowadza go na spacer. Pies robi co chce - gania za kotem, aportuje stary but, zamiast warować, obsikuje mur, obszczekuje rowerzystę... Dziewczynka jest zła na swojego pupila. Chce wracać do domu. Jednak w parku zapadł zmrok... ścieżki wyglądają podobnie, alejki również. Co robić, co robić? Co robi pies? Oczywiście staje na wysokości zadania:) Misja dom - wykonana:) Wszystkie wybryki - wybaczone:)

Ładny wizualnie ten Bazyl. I tak słuchający poleceń, jak ja.

Ładny wizualnie ten Bazyl. I tak słuchający poleceń, jak ja.

Zły pies Bazyl może okazać się jednak dobrym ;) Pomimo tego, iż często się nie słucha swojej młodej właścicielki, to jednak może ona na niego liczyć. Zabawne, barwne i wysokiej jakości ilustracje Joli Richter-Magnuszewskiej przyciągają czytelnika do książki jak magnes. Polecam.

Super książeczka dla dzieci zaczynających przygodę z czytaniem. Seria podzielona na trzy poziomy. W poziomie pierwszym jest krótki tekst, w książce dużo się dzieje - przez co wciąga i nie nudzi! Sięgniemy po kolejne pozycje z tej serii!
Polecamy!

Polecamy!

Na półkach: , , , , , , ,

Bardzo fajna książka do początkowej nauki czytania dla 5 latków. Mała, poręczna, kolorowa, ładne ilustracje, duże litery. Krótkie zdania. Na każde dwie strony, są wyróżnione pojedyncze słowa np. r-o-w-e-r do nauki literowania. Dodatkowo na okładce są pytania, 3 zagadki do treści książki, które sprawdzają uważność dziecka. Na końcu są ładne naklejki i dyplom młodego czytelnika. Na każdej także duże numery stron, których dziecko się uczy.

Historia napisana przez Rafała Witek jest trochę zwariowana, przez to nie pozwala się dziecku nudzić:).
Ładne ilustracje p. Joli Richter-Magnuszewskiej, powodują że lektura książeczki jest bardzo przyjemna w odbiorze.
Fabuła jest o dużym psie, który Bazylu, który raczej się nie słucha właścicielki, lub dużo zjeść i ma zawsze swój pomysł na zajęcia. Co powoduje, że właścicielka jest z-d-e-r-w-o-w-a-n-n-a. Ala jak Natalka się gubi w parku, Bazyl przychodzi z pomocą.

To jest pozycja z serii :"Czytam sobie"
Idealna do nauki czytania.
Zdecydowanie polecam!

Ta kżiołżka jestfajna i dobże śe zakończyła

Ta kżiołżka jestfajna i dobże śe zakończyła

No, no... leniwy pies wytropił drogę do domu. Książka do samodzielnego czytania - całkiem dobra :)

Pozycja dla początkujących. Temat dobrany idealnie.

Pozycja dla początkujących. Temat dobrany idealnie.

Świetna książeczka w początkach nauki czytania!

Seria "Czytam sobie" przeznaczona jest dla najmłodszych dzieci. Świetnie wspomaga wykonanie przez najmłodszych pierwszych kroków na trudnej drodze do zdobycia umiejętności czytania. "Dobry pies" to znakomity przykład!

Ta akurat książeczka należy do pierwszego poziomu serii, a więc przeznaczonego dla naprawdę początkujących. I krótka historyjka o niesfornym psie Bazylu spełnia swoje zadanie; opowiastka jest prosta, sympatyczna, niepostrzeżenie dla dziecka uczy składania liter w słowa, a przez to wspomaga rozpoznawanie przez dziecka słowa pisanego. Pomaga w tym duży druk i krótka objętościowo treść. Świetna sprawa!, gorąco polecam!

Dziękuję Egmont Polska za egzemplarz recenzencki!

Recenzja znajduje się także na moim blogu:
Zapraszam!

Świetna książeczka w początkach nauki czytania!

• Dla dzieci
  • Biblioteka
  • Rok 2017
  • Dla dzieci, Poziom 1
  • 1r) Czytane moim dzieciom ✿❀

Dodaj cytat z książki Dobry pies