D&D Player's Handbook

Okładka książki D&D Player's Handbook
praca zbiorowa Wydawnictwo: Wizards of the Coast Seria: Dungeons & Dragons fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Data 1. wydania:
2014-08-19
angielski
RPG Dungeon & Dragons podręcznik gracza D&D edycja 5.0

Czytam codziennie i za każdym razem znajduje nowe ciekawe treści. Nigdy się nie nudzę.

Są takie momenty, kiedy nawet podręcznik (dotychczas kojarzony z raczej mniej lubianymi książkami w szkole) staje się czymś fascynującym. Tak jest w przypadku podręczników do gier RPG - w końcu to nauka, jak przenieść się do świata heroizmu i magii ;)

Grając wcześniej w system Warhammera nie miałam okazji zagłębić się w szczegółową specyfikę pełnej rozgrywki od strony...

Moja przygoda z samym RPG zaczęła się już dawno, ale dopiero teraz pierwszy raz miałam styczność z D&D, dlatego ta opinia będzie czysto z perspektywy osoby, która nigdy nie miała do czynienia z innymi edycjami.

Ten podręcznik to dosłownie niezbędnik. Kiedy zaczynałam rozgrywkę, nie posiadałam go, przez co dopiero po zakupie i rozpoczęciu czytania zauważyłam, jak wiele...

W sumie nawet przystępny, ale mógłby być jeszcze lepszy. Brakuje tabelki podsumowującej tworzenie postaci, gdzie poszczególne elementy byłyby zbiorczo podane wraz ze wszystkimi modyfikatorami, wyjątkami itp. Teraz niektóre rzeczy – o dziwo – nie są wyróżnione i tylko uważne wczytanie się pozwala je wydobyć (jak modyfikacja AC i HP w przypadku klasy sorcerer o smoczym...

• RPG
  • Podręczniki RPG
  • 2021
  • 2019
  • Czytane w 2018

Wizards of the Coast Dungeons & Dragons: Player's Handbook (Podręcznik Gracza) (2019) Zobacz więcej