Anatomia istnienia

Anatomia istnienia
Barbelo
2014-10-15
2014-10-15

"Bóg wzmacnia mocnych i osłabia słabych, dodając tym co mają i odbierając tym, którzy cierpią już z niedoboru. Boska ręka dopisuje jedynie procenty – o kapitał musisz postarać się sam".

Czym jest nasze istnienie? Sumą wielokrotności doświadczeń, mnożnikiem tego, co przeżyliśmy i tego, co dopiero przed nami, czy może dzielnikiem przypadku i przeznaczenia? Nikt nie odpowie...

Piękne eseje, opisują esencję naszego życia. Mało słów, a tak wymownie. Aż się chce zwolnić, delektować, nacieszyć się refleksją.
Trafne i głębokie, a jednocześnie wręcz poetyckie ujęcie tego co dla człowieka ważne i codzienne.

Tym razem chciałabym dokonać recenzji książki "Anatomia istnienia", którą napisał Tomasz Mazur. Przyznam się Wam szczerze, że nie jest mi łatwo opisywać swoje wrażenia, jakie towarzyszyły mi czytaniu, jak również emocje, jakie odczuwam będąc już po odłożeniu tej książki na półkę. Jest to bowiem bardzo dojrzała lektura skłaniająca do refleksji.
Opisując krótko o czym...

Tomasz Mazur autor książki "Anatomia istnienia" to, jak czytam na okładce książki, „nieustannie poszukujący duch”. To także podróżnik, nauczyciel, tłumacz, mąż i ojciec. Z urodzenia Krakowianin, ale od wielu lat mieszkaniec Dolnej Bawarii. Kilka tygodni temu dostałam od pana Tomasza maila, a w konsekwencji jego książkę, którą miałam przyjemność przeczytać i którą teraz...

• Philosophy
  • 2016
  • 01. Epub+
  • Mind&body
  • Poszukuję / do upolowania
  • Moje półkowniczki

Dodaj cytat z książki Anatomia istnienia