Orły Imperium: Centurion

Simon Scarrow Wydawnictwo: Książnica Cykl: Orły Imperium (tom 8) powieść historyczna
Centurion
Orły Imperium (tom 8)
powieść historyczna
Robert J. Szmidt
Orły Imperium Simon Scarrow Książnica

"Centurion" to kolejny znakomity tom niezwykle gorących przygód legionistów, Katona i Macro. Tym razem były to naprawdę gorące przygody. Dosłownie i w przenośni. Potworny żar pustyni stanowił scenerię większej części tej powieści, a sama Palmira, w której trwało oblężenie, musiała się zmagać jeszcze z pożarami rozsiewanymi przez buntowników. Było więc gorąco nie tylko od...

Ósmy tom cyklu nie rozkręca się tak szybko jak poprzedni, a napięcie tutaj jest budowane raczej stopniowo. Na wstępie opisany jest epizod, od którego rozpoczyna się konflikt z Partią, autor pokrótce streszcza, czym zajęci byli główni bohaterowie w ciągu miesięcy, które minęły od incydentu w Judei, pojawia się wątek egzekucji jednego z legionistów (dość rozbudowany, w pewnym...

Ósma książka o losach rzymskich legionistów, a ja nadal nie mam dość. Humor, akcja i styl pisania Pana Scarrowa niezmiennie mi się podobają i zachęcają do sięgnięcia po kolejny tom.
Macro i Katon nadal przebywają na wschodnich rubieżach Imperium, ale tym razem zostają wysłani z misją ratunkową do oblężonej przez buntowników cytadeli.
Podobało mi się, że Autor po raz...

Czytanie tej powieści to narkotyk połączony z hazardem. Nie wiem czy to si łączy ale - taka jest prawda. Zawsze doję 10 temu pisarzowi za ogrom dobrej pracy. Opisami działając na wyobraźnię ukazuje nam czasy Imperium Rzymskiego - nie było łatwo.

Bardzo dobra opowieść, zdecydowanie lepsza od poprzedniczki. Simon wykonuję kawał dobrej roboty. Gorąco polecam ;)

Ciężką przeprawę z nią miałem, ale jakoś poszło.

Po dłuższej przerwie wróciłem do przygód dwójki rzymskich przyjaciół. Nie zawiodłem, jak zwykle książka na poziomie. I w końcu pojawia się miłość :p

znowu trochę zaczerpniętych pomysłów z poprzednich części, jednakże im bliżej końca tym lepiej, a mistrzostwem jest ukazanie brutalności polityki, ambicji, żądzy władzy

Nadal kontynuuje swoją przygodę z cyklem.Ta książka jest bardzo dobrze napisana.
Nasi bohaterowie udają się do Palmiry,do Królestwa Partów.By,tam brać udział w bitwie.
Autor bardzo dobrze przybliża nam życie w tamtych czasach.
Jest również wątek kryminalny,śmierć pewnego dostojnika.
A także wątek romansowy.
Jak zwykle Katon i Macro,stają w pełni gotowi.Do wzięcia udziału,w...

Fantastycznie się czyta. Uwielbiam powieści z czasów starożytnego Rzym, człek żył krótko, ale intensywnie. Przeczytanie zajęło mi 4 dni.. Doskonała książka, muszę kupić jeszcze coś z tego cyklu.

Dyskusje

• Historyczne